Program PICPA Inspiruje studentów mniejszości do zostania CPA

Można powiedzieć, że Julius Green, CPA, JD, jest inspiracją dla programu Inspire Future CPAs organizowanego przez Pennsylvania Institute of CPAs (PICPA).

Pośród coraz większego nacisku na różnorodność i włączenie do zawodu księgowego, program Inspire koncentruje się na wczesnym wprowadzeniu do księgowości gimnazjalistów i licealistów, głównie w szkołach mniejszościowych i miejskich.

«Zwłaszcza populacje mniejszościowe potrzebują wzorców CPA», stwierdza opis programu.

Do tej pory w programie wzięło udział 12 szkół, a celem PICPA jest rozszerzenie programu do 50 szkół w ciągu najbliższych pięciu lat, mówi Green.

Partner Baker Tilly Virchow Krause LLP, Green jest byłym prezydentem PICPA i pierwszym Afroamerykaninem pełniącym tę funkcję. Inspire był jednym z jego wysiłków i nadal jest liderem w inicjatywach PICPA na rzecz różnorodności.

W wywiadzie dla AccountingWEB Green wyjaśnił impuls i cele programu Inspire , co sprawiło, że odniósł on sukces, oraz argumenty za inicjatywami na rzecz różnorodności w zawodzie księgowego.

AW: Kwestie różnorodności i integracji, planowania sukcesji i rekrutacji młodych ludzi do zawodu księgowego są dobrze znane. Czy istniał szczególny impuls dla programu PICPA Inspire ?

Julius Green: PICPA od wielu lat sponsoruje programy różnorodności. Prowadzimy programy dla młodych specjalistów, studentów i partnerów zarządzających publicznych firm księgowych. Zdajemy sobie również sprawę z istotnego wyzwania stojącego przed zawodem i dowiedzieliśmy się, że zaczyna się on w szkole średniej i gimnazjum.

Odkryliśmy, że ziarno wyboru kariery jest zasiane u studentów coraz wcześniej. Docierając do uczniów we wczesnym wieku, nie tylko narażamy ich na karierę, z której wielu z nich nie zdawało sobie sprawy, ale także zapewniamy im umiejętność zarządzania finansami przez całe życie oraz znajomość finansów.

AW: Jak wyjątkowy jest twój program w całym kraju?

Zielony: Z moich rozmów z AICPA i z Radą AICPA odkryłem, że wyprzedzamy większość społeczeństw państwowych, jeśli chodzi o inicjatywy na rzecz różnorodności. Wiele z grup pokrewieństwa, w tym National Association of Black Accountants, prowadzi kilka wspaniałych programów w szkołach średnich, takich jak Program Świadomości Kariery Księgowej. Uważamy, że jeśli chodzi o nasze działania na rzecz różnorodności, wyprzedzamy większość społeczeństw państwowych.

Większość programów karier to jednorazowe cuda. Chodzimy do szkoły na dzień kariery lub na imprezy sponsoringowe w naszej firmie. To, co czyni ten program wyjątkowym, to fakt, że staramy się zaplanować wiele programów z tymi samymi uczniami, aby budować relacje. Mamy wgląd w ich perspektywy, a oni mają wgląd w to, co robimy. W miarę jak program jest kontynuowany, studenci stają się bardziej komfortowi z nami i bardziej otwarci na swoje pytania. Nie wiem, jakie inne programy są projektowane w ten sposób, ale to był nasz cel, kiedy to się zaczęło.

Dodatkową korzyścią jest to, że angażujemy studentów i naszych stażystów w nasze działania, tak aby zaczęli doceniać korzyści i odpowiedzialność mentoringu we wczesnym wieku. To również buduje ich pewność siebie i poprawia ich prezentację i umiejętności komunikacyjne.

AW: Jak wytłumaczyć księgowość i co specjaliści od księgowości robią gimnazjalistom i uczniom szkół średnich w sposób angażujący i przemawiający do ich pokolenia? Czy może Pan(i) podać prawdziwy przykład klasowy?

Zielony: Jestem pod wrażeniem intelektu studentów, z którymi pracowaliśmy i ich zdolności do szybkiej nauki. Kiedy zaczynaliśmy, również myślałem, że te pojęcia są trochę skomplikowane dla gimnazjalistów. Jednak za każdym razem, gdy rozmawiam z grupą tych uczniów i zadaję im pytanie: «Co robi księgowy?», garstka uczniów wbija w nią kij, a wkrótce inni zaczynają się przyłączać.Niektóre wspólne odpowiedzi to: «Pomagają ludziom zarabiać pieniądze» lub «Robią podatki».

W jednym z gimnazjów uczniowie klasy zaawansowanej matematyki zaplanowali szkolną wyprzedaż podwórkową, aby zebrać fundusze. Uczniowie i rodziny podarowaliby przedmioty, których już nie chcieli, lub zrobiliby rzemiosło i biżuterię dla uczniów do kupienia i sprzedania w okresie wolnym od pracy. Uczniowie sprzedawali żetony i precle na targach. Kazaliśmy im dowiedzieć się, jakie są koszty, ile wynoszą ich zyski i rozwijać marketing. Po imprezie, pogodzili książki i mieli prawdziwy zysk gotówkowy. Wykorzystali te pieniądze na zakup specjalnych gier matematycznych i innych zasobów klasowych, a my nakleiliśmy na zakupione zasoby naklejki, aby uczniowie zobaczyli wymierne korzyści dla swojej działalności.

W szkole średniej uczniowie zaczęli rozmawiać o tym, ile pieniędzy mogliby zarobić, gdyby byli właścicielami automatów w szkole. Przeprowadziliśmy ich przez proces, jaki jest potrzebny do prowadzenia działalności związanej z automatami vendingowymi i pokazaliśmy, że zadaniem człowieka może być pomoc w określeniu, czy warto założyć konkretny biznes. Prawdziwym, otwierającym oczy doświadczeniem dla uczniów było rozpoczęcie rozumienia kosztów związanych z prowadzeniem prostej działalności gospodarczej, w tym opłat licencyjnych i podatków. Myślę, że była to lekcja, która naprawdę odwiozła do domu zrozumienie tego, co CPA może zrobić, aby pomóc firmie odnieść sukces i podstawowe zasady rachunkowości, które przedsiębiorca musi zrozumieć, nawet jeśli nie chce kontynuować kariery księgowego.

Wreszcie, zarówno gimnazjaliści jak i licealiści odwiedzili moją firmę i spędzili dzień w naszych biurach, spotykając się z księgowymi, realizując projekt społeczny i przedstawiając naszemu partnerowi zarządzającemu projekt, nad którym pracowali w ciągu roku szkolnego. Mamy bardzo imponujące biura na 45. piętrze w Center City Philadelphia, które robią wrażenie na większości dorosłych. Inspiracje i zdumienie uczniów, z których wielu po raz pierwszy znalazło się w profesjonalnym biurze tego typu, były niesamowite. Element wizyty w biurze służył również jako wprowadzenie do etykiety biznesowej.

AW: Czy byłeś w stanie prześledzić, ilu studentów zostało CPA?

Zielony: Jest to dość nowy program i nie mamy danych, które wskazywałyby, ilu studentów poszło na studia w zakresie księgowości, a w tym momencie nie zbieramy danych o studentach, aby śledzić ich ścieżki kariery. To jest praca miłości, a nasz sukces będzie anegdotyczny. Gromadzenie i przechowywanie danych o studentach jest poza zakresem tego programu.

W tym momencie w programie wzięło udział 12 szkół, a jedna kolejka znajduje się w kolejce. Wierzymy, że program ten będzie się rozwijał w miarę jak stanie się coraz bardziej popularny w całym stanie. Naszym ambitnym celem jest zwiększenie tego programu do 50 szkół w ciągu najbliższych pięciu lat oraz zwiększenie liczby profesjonalistów i studentów zainteresowanych «adopcją» tych szkół i ich uczniów.

AW: Chociaż zawód księgowego nie jest sam w wysiłkach zmierzających do wzmocnienia swoich pozycji, czy ma Pan poczucie, że wysiłki księgowych są bardziej zintensyfikowane lub konieczne niż w przypadku innych zawodów? Czy zawsze tak było, czy też w ostatnich latach coś się zmieniło, aby domagać się bardziej skoncentrowanej rekrutacji? Czy więcej starszych księgowych przechodzi na emeryturę, a mniej młodszych przychodzi dziś niż w przeszłości? Jeśli tak, to dlaczego?

Zielony: Patrząc na dane demograficzne, wyż demograficzny to ogromne pokolenie i mniej ludzi przychodzi, aby zastąpić je jeden na jednego. Rachunkowość z pewnością nie jest jedynym zawodem, który przygląda się temu zjawisku demograficznemu, więc konkurencja o najlepszych i najjaśniejszych przenika wiele zawodów. Wiele naszych publikacji koncentrowało się na biznesowym uzasadnieniu inicjatyw na rzecz różnorodności, w tym na wyzwaniach, jakie stawia przed nami wyjście z tego zawodu wyżu demograficznego, a także na rosnącej liczbie mniejszości w kraju, w tym na stanowiskach decyzyjnych, które coraz częściej zadają to pytanie: «Jaka jest strategia różnorodności firmy?»

Na swoim blogu omówiłem wzrost firm z udziałem mniejszości, który w latach 2007-2012 wzrósł o 38,1 procent. Zjawisko to jest jedną z sił napędowych naszych inicjatyw rekrutacyjnych w zakresie różnorodności. Zróżnicowanie w księgowości pozwala firmom skuteczniej konkurować o klientów o podobnych doświadczeniach.

Ponadto, księgowość jest często sportem zespołowym, w którym perspektywy z różnych dyscyplin w firmie współpracują ze sobą w celu obsługi klienta. Jeśli możemy rozwijać zespoły o różnym doświadczeniu i pochodzeniu, to często zapewnia to najlepszą obsługę klienta i przekłada się na zyski firmy.

Zaczynając od gimnazjum i pracując, powinniśmy być w stanie przyciągnąć do zawodu członków, którzy odzwierciedlają dane demograficzne naszego społeczeństwa.