Program stypendialny Backs Minority PhDs

przez Deanna C. White

Paige Gee, CPA, nigdy nie miała żadnych wątpliwości, że chce robić karierę w księgowości. Jej zdaniem, to właśnie boskie natchnienie doprowadziło ją do jej powołania.

Gee, była nauczycielka matematyki z Eagleville w Pensylwanii, zdała sobie sprawę, że ma pasję do tego zawodu od chwili, gdy zaczęła prowadzić księgowość dla swojego 1800-osobowego zgromadzenia kościelnego.

«Po prostu mi się podobało», powiedział Gee. «Myślę, że to było jak Bóg powiedział, że to jest to, co zamierzasz zrobić.»

Gee szybko zdobyła tytuł magistra rachunkowości i zapewniła sobie stanowisko w KPMG w Raleigh w Północnej Karolinie. Była na dobrej drodze do sukcesu jako publiczna księgowa.

Ale zawsze była jedna rzecz w jej nowo wybranym zawodzie, Gee powiedział, że dała jej przerwę.

«Przez wszystkie moje lata studiów licencjackich i magisterskich, nigdy nie miałem afroamerykańskiego profesora biznesu», powiedział Gee. «Jako Afroamerykanin, to było naprawdę zniechęcające, nigdy nie widzieć nauczyciela, który mógłby całkowicie odnieść się do mojego doświadczenia. To sprawia, że czujesz się samotny. To sprawia, że zastanawiasz się, «czy chcę walczyć z tym sam do końca życia?».

Dlatego dzisiaj, Gee powiedział, że realizuje swoje ostatnie marzenie. Zostanie profesorem księgowości na uczelni i bardzo potrzebnym wzorem do naśladowania dla studentów mniejszości kontynuujących studia.

A AICPA’s Fellowship for Minority Doctoral Students pomaga jej utorować drogę.

Gee, która uzyska tytuł doktora rachunkowości na Temple University w Filadelfii w Pensylwanii, jest tylko jednym z dwudziestu doktorantów rachunkowości, którzy zostali wybrani jako beneficjenci nagrody AICPA Fellowship na rok akademicki 2011â2012.

Fundacja AICPA przyznaje roczne stypendia w wysokości 12 000 USD dla pełnoetatowych, mniejszościowych pracowników naukowych zajmujących się księgowością, którzy wykazują znaczny potencjał w zakresie edukacji księgowej.

«Stypendium odzwierciedla fakt, że uważamy, iż dla uczniów ze wszystkich grup etnicznych kluczowe znaczenie ma posiadanie w klasie wzorca i mentora, który będzie wspierał rozwój CPA z różnych środowisk w przyszłości», powiedział Steven Matzke, starszy menedżer programu stypendiów doktoranckich AICPA w zakresie rachunkowości.

Aby zakwalifikować się do nagrody stypendialnej, beneficjenci muszą spełnić następujące wymagania:

  • Zgłosili się na studia doktoranckie i oczekują na potwierdzenie przyjęcia; zostali przyjęci na studia doktoranckie; lub są już zapisani na studia doktoranckie i kontynuują odpowiednie studia.
  • Uzyskać tytuł magistra i/lub ukończyć co najmniej trzyletnie doświadczenie w pracy w zawodzie księgowego w pełnym wymiarze godzin.
  • Bądź uczniem mniejszości czarnoskórych lub afroamerykanów; Latynosów lub rdzennych Amerykanów.
  • Uczęszczać do szkoły w pełnym wymiarze godzin i planować pozostać zapisanym w pełnym wymiarze godzin do momentu uzyskania stopnia doktora.
  • Zgodzić się nie pracować w pełnym wymiarze godzin na płatnym stanowisku ani nie przyjmować odpowiedzialności za nauczanie więcej niż jednego przedmiotu w ciągu semestru jako asystent nauczyciela, ani nie poświęcać więcej niż jednej czwartej czasu pracy jako asystent naukowy.
  • Bądź CPA lub planuj dążyć do uzyskania akredytacji CPA.
  • Być obywatelem amerykańskim lub stałym mieszkańcem (posiadacz zielonej karty).

Gee powiedział, że jako rozwiedziona matka, posiadanie innej możliwości finansowania swojej edukacji było zdecydowanie atrakcyjne, ale przyciągnęło ją do programu głównie ze względu na jego związek z AICPA i jego ogromne zasoby i prestiż.

«Jeśli chodzi o prowadzenie badań doktorskich, AICPA zawsze może dostarczyć mi informacji, których potrzebuję, lub wskazać mi miejsce, do którego muszę się udać, ponieważ sama prowadzi tyle badań», powiedział Gee. «Wspaniale jest też powiedzieć «Jestem stypendystą AICPA».»

Ale ostatecznie, jak powiedział Gee, Stypendium zaapelowało do niej, ponieważ daje ono każdemu uczniowi, z każdego środowiska, szansę na posiadanie nauczyciela i wzorca, który w pełni odzwierciedla ich doświadczenie.

Więcej informacji i wskazówki dotyczące składania wniosków można znaleźć na stronie internetowej AICPA Fellowship for Minority Doctoral Students.

Powiązany artykuł:

  • AICPA Awards $233,300 to Seventy-Eight Minority Accounting Students