Program zwrotu skradzionej tożsamości w wysokości wielu milionów dolarów

Trzech oskarżonych zamieszanych w oszustwo związane ze skradzionym programem zwrotu pieniędzy za tożsamość zostało skazanych 19 września w Middle District of Alabama, Departament Sprawiedliwości i IRS ogłosiły.

Chiquanta Davis otrzymała karę sześćdziesięciu sześciu miesięcy więzienia, Terrence Davis został skazany na osiemnaście miesięcy więzienia, a Laurekshia Blakely otrzymała sześciomiesięczny wyrok. Wszyscy trzej zostali również skazani na trzy lata nadzorowanego zwolnienia.

W maju 2012 r. trzech oskarżonych przyznało się do różnych zarzutów w zastępczym akcie oskarżenia: Chiquanta Davis przyznała się do konspiracji w celu złożenia fałszywych zeznań, kradzieży funduszy publicznych i nasilenia kradzieży tożsamości. Terrence Davis i Blakely przyznali się do jednego zarzutu kradzieży środków publicznych.

Zgodnie z dokumentami sądowymi, Chiquanta Davis prowadziła w 2010 r. pozorną działalność podatkową pod nazwą It’s Tax Time out of her home. Davis otworzyła konto bankowe na nazwisko It’s Tax Time i przekazała łącznie $1,458,600 z oszukańczym zwrotem na to konto bankowe. Chociaż IRS przechwycił i zatrzymał wiele zwrotów podatku, Davis nadal otrzymywała znaczną kwotę na konto bankowe. Davis wykorzystał te środki, między innymi, na zakup Cadillaca Escalade. W ramach porozumienia w sprawie zarzutu Davis zgodziła się na przepadek Cadillaca Escalade’a. W ramach tego porozumienia Davis zgodziła się na przepadek Cadillaca Escalade’a.

Akta sądowe wykazują również, że w 2011 r. Chiquanta Davis pomagała przy składaniu fałszywych zeznań podatkowych przy użyciu skradzionych tożsamości. W okresie od stycznia do czerwca 2011 r. z jej domu złożono 192 fałszywe deklaracje z prośbą o zwrot $769,223. Zwroty te zostały skierowane na różne konta bankowe, w tym konta kontrolowane przez Chiquantę Davis, jej męża Terrence’a Davisa i Laurekshię Blakely. Fałszywe zwroty w wysokości $199,959 z pięćdziesięciu czterech fałszywych zeznań podatkowych zostały przekazane na konta bankowe Terrence’a Davisa. Fałszywe zwroty w wysokości 24 314 $ z pięciu fałszywych zeznań podatkowych zostały przekazane na konta Laurekshii Blakely.

Źródło: Komunikat prasowy Departamentu Sprawiedliwości USA