projekt ustawy regulującej przygotowanie podatkowe

Senator Robert Portman (R-Ohio) wprowadził ustawę o podatku dochodowym od osób prawnych (Protecting Taxpayers Act), która dawałaby IRS większą swobodę w zakresie regulacji podmiotów sporządzających dokumenty podatkowe, jak również reprezentację przed IRS, a ja z zadowoleniem przyjmuję tę ustawę.

Mój problem z nielicencjonowanymi doradcami podatkowymi polega na tym, że poważnie podcinają moje opłaty, a społeczeństwo nie zna różnicy. Nie wspominając o tym, że tworzą bałagan, który muszę posprzątać.

Różnica w opłatach między mną a nimi (nielicencjonowanymi przygotowawcami) jest o tonę większa, żeby być pewnym. Powodem tego jest fakt, że robię to od prawie 25 lat, wiem co robię i nigdy nie sprawiłbym klientowi żadnego zagrożenia.

Weźmy ten przypadek, na przykład: Jest tam naprawdę miły mechanik, który bardzo pomaga mojej rodzinie i jest bardzo uczciwym facetem. On i moja żona zaczęli rozmawiać i jak się okazuje, jego księgowy, bez licencji mogę dodać, nigdy nie dał mechanikowi sprawozdań finansowych, zmienił każdy zwrot korporacyjny, który im dał, a następnie, aby to uzupełnić, mechanik ma S Corporation.

Z jakiegoś powodu księgowy zgłosił połowę dochodów mechanika na formularzu 1120S i w tym samym czasie na liście C. Nie było żadnego rymu ani powodu do tego, a następnie, aby dodać obrazę do szkody, mechanik jest winien 12.000 dolarów od 2005 roku, a księgowy zdecydował się pobrać opłatę za Statut Przedawnienia poprzez wykonanie umowy ratalnej.

Po zbadaniu deklaracji podatkowych mechanik kwalifikował się do statusu obecnie niegromadzonego (CNC), który zabrakło mu zegara. Księgowy wspomniał nawet o Ofercie w Kompromisie (OIC), co tylko pogorszyłoby sytuację.

Nie wiadomo, jak nielicencjonowany księgowy mógłby reprezentować mechanika w tym procesie. Jest to tylko jeden z przykładów na to, dlaczego IRS powinien regulować osoby przygotowujące rozliczenia podatkowe. Nie wspominając już o tym, że ci pozbawieni skrupułów, nielicencjonowani księgowi nie powinni nigdy, w żadnym wypadku, reprezentować klienta przed usługą.

The Taxpayer Advocate Service opublikowała raport, w którym zwraca uwagę, że należy uregulować przepisy dotyczące podmiotów sporządzających dokumenty podatkowe. Wreszcie, wydaje się, że Senat wysłuchał i wprowadził ustawę, która by to robiła.

Każdy może uzyskać Preparer Tax Identification Number (PTIN), a nawet Central Authorization File (CAF) Number, który oznacza dokładnie nic bez licencji na reprezentowanie klienta. IRS wprowadził program, dzięki któremu nielicencjonowany doradca podatkowy może reprezentować klienta na przygotowanym przez niego zeznaniu podatkowym. Nie może on jednak składać odwołań ani zajmować się sprawami windykacyjnymi.

W przypadku mechanika mam bałagan do posprzątania, a ponieważ pracuje on dla mojej rodziny na koszt, nie mogę pobierać mojej normalnej opłaty. Wtedy mam sytuację, w której ci ludzie są dobrymi ludźmi i czuję się dla nich źle.

Chodzi o to, że nadszedł czas na uregulowanie działalności podmiotów przygotowujących podatki. Wszystko, co mogę zrobić, to zgłosić tego pozbawionego skrupułów księgowego do Biura Odpowiedzialności Zawodowej, co zamierzam zrobić.