Promotorzy oszustw podatkowych otrzymują długie wyroki więzienia

Sędzia federalny w Worcester, Massachusetts, skazał Catherine June Floyd 21 września na sześćdziesiąt miesięcy więzienia za spiskowanie w celu oszukania Stanów Zjednoczonych i za utrudnianie działalności IRS, Departamentu Sprawiedliwości i IRS ogłosił. Sędzia okręgowy USA F. Dennis Saylor nakazał również Floydowi zapłacić odszkodowanie w wysokości 3 milionów dolarów.

W dniu 2 kwietnia 2012 r. federalna ława przysięgłych skazała Catherine Floyd i Williama Scotta Diona z Sanbornville w New Hampshire oraz Charlesa Adamsa z Norwood w stanie Massachusetts za spiskowanie w celu oszukania Stanów Zjednoczonych poprzez promowanie i wykorzystywanie wielu systemów oszustw podatkowych. Ława przysięgłych skazała całą trójkę za spisek mający na celu defraudację IRS poprzez promowanie systemu płacowego «pod stołem».

Dion i Floyd zostali również skazani za spisek mający na celu defraudację IRS poprzez wykorzystanie systemu «podziemnej bankowości magazynowej», którego celem było ukrycie dochodów i aktywów klientów przed IRS.

Ponadto, Floyd i Dion zostali skazani oddzielnie za korupcyjne próby utrudniania IRS ustalania własnych dochodów.

Adams został osobno skazany za uchylanie się od płacenia podatków.

W dniu 6 września 2012 r. sędzia Saylor skazał oskarżonego Diona na osiemdziesiąt cztery miesiące więzienia i nakazał mu również zapłacić 3 miliony dolarów w ramach restytucji.

Zgodnie z dowodami przedstawionymi na rozprawie, Floyd, Dion i Adams prowadzili system podatku od wynagrodzeń w celu wypłacania pracownikom «pod stołem» bez właściwego księgowania, potrącania i przekazywania do IRS wymaganych prawem podatków od wynagrodzeń. Ta trójka promowała system płac wśród pracodawców i osób prywatnych, które chciały uniknąć płacenia podatków od wynagrodzeń przez pracodawcę oraz indywidualnych podatków od wynagrodzeń. Prowadzili oni system płac pod trzema różnymi nazwami: Contract America, Talent Management, oraz New Way Enterprises. Około 150 osób zapisało się na listę płac, a ponad 2,5 miliona dolarów niezgłoszonych wynagrodzeń i odszkodowań zostało wypłacone za pośrednictwem systemu.

Dowody zebrane podczas procesu wykazały również, że Floyd i Dion spiskowali w celu oszukania Stanów Zjednoczonych, promując i prowadząc program «podziemnej bankowości magazynowej», który pomógł subskrybentom ukryć dochody i aktywa przed IRS. Zgodnie z dowodami, system magazynowy działał pod trzema różnymi nazwami: Your Virtual Office, Office Services, i Calico Management. W ramach systemu bankowości magazynowej oskarżeni prowadzili rachunki w kilku bankach i wykorzystywali je do deponowania i komasowania wpływów z działalności gospodarczej oraz innych środków otrzymanych od subskrybentów w celu zamaskowania prawdziwej własności tych środków. Zgodnie z dowodami przedstawionymi na rozprawie sądowej, na różne rachunki bankowe wykorzystywane w tym systemie wpłynęło ponad 28 mln USD w postaci depozytów.

W sierpniu 2009 r. tych trzech oskarżonych zostało oskarżonych wraz z czterema innymi osobami związanymi z promowaniem i korzystaniem z tych systemów. W dniu 9 grudnia 2011 r., przed procesem, Gail i Myron Thorick z West Warwick, Rhode Island, przyznali się do winy za spiskowanie w celu oszukania Stanów Zjednoczonych poprzez pomoc w prowadzeniu systemu «bankowości magazynowej» oraz za składanie fałszywych zeznań podatkowych. W tym samym dniu Gary Alcock przyznał się do konspiracji poprzez wykorzystanie systemu płac, jak również do uchylania się od płacenia podatków i umyślnego niezłożenia zeznań podatkowych. W dniu 24 stycznia 2012 r. Kenneth Scott Alcock przyznał się do konspiracji w związku z systemem wynagrodzeń oraz w związku z jednym z przypadków uchylania się od płacenia podatków. Wszyscy czterej oskarżeni oczekują na wyrok.

Źródło: 21 września 2012 r., US Department of Justice News Release