Propozycja Izby Obniżenie budżetu IRS o 24 procent

przez Ken Berry

Jeśli niektórzy republikańscy prawodawcy mają swoje sposoby, IRS będzie miał mniej podatników& apos; pieniądze do zabawy. Nowa propozycja budżetowa opublikowana 10 lipca ograniczyłaby budżet IRS do 9 miliardów dolarów – co oznacza redukcję o 24 procent – dodając jednocześnie ograniczenia w zakresie działań związanych z pobieraniem podatków przez agencje i aposy. Proponowany budżet byłby najmniejszym budżetem, jaki IRS otrzymała od roku podatkowego 2001.

Wielu republikanów House’a s seething po ujawnieniu, że pracownicy IRS niesprawiedliwie ukierunkowane konserwatywne grupy ubiegające się o status zwolniony z podatku, stworzył trywialne parodie wideo rzekomo wykorzystywane do celów szkoleniowych, i mieszkał w wystawnych apartamentów hotelowych podczas konferencji. Najpoważniejsze działania doprowadziły do dochodzeń kongresowych i sondażu kryminalnego. Zgodnie z nowym planem, rząd zatrzymałby 10 procent budżetu egzekucyjnego przydzielonego IRS do czasu potwierdzenia przez Generalnego Inspektora Skarbu Państwa (TIGTA), że IRS wdrożył wszystkie swoje zalecenia zawarte w ostatnim raporcie.

"It's time to clean up the act over there and it's been a lot of waste", said Charles Boustany (R-LA), one of the leading members on the House Ways and Means Committee. "We are going to cut its budget until they come clean. It'll force them to provide the information in our oversight efforts, but also to account for every dime that's spent."

Propozycja ta zmniejszyłaby obecny budżet IRS wynoszący 11,9 mld dolarów o prawie jedną czwartą. W rzeczywistości jednak IRS wydaje mniej niż ta kwota ze względu na zainicjowany na początku tego roku federalny sekwester. Na przykład, IRS przyznał swoim pracownikom co najmniej pięć bezpłatnych dni urlopu, aby pomóc w ograniczeniu wydatków. Poprzednio IRS zażądał zwiększenia wydatków o 1 miliard dolarów na rok 2014.

Najbardziej agresywni Republikanie w tym domu don't planują się tam zatrzymać. Oprócz ograniczenia kwot wydawanych na filmy szkoleniowe i konferencje, debatuje się nad nowymi propozycjami legislacyjnymi, które usunęłyby IRS jako agencję egzekwującą przepisy ustawy o ochronie zdrowia z 2010 r., Ustawy o ochronie pacjentów i przystępnej opiece zdrowotnej (PPACA). "This bill right-sizes federal agencies and programs that are simply not working efficiently or effectively, while investing in programmes that directly serve the American people"- powiedział w przygotowanym oświadczeniu Przedstawiciel Hal Rogers (R-KY), przewodniczący Komisji ds.

Ale nie każdy myśli o obcięciu IRS& apos; budżet to dobry pomysł. Logicznie rzecz biorąc, redukcja w IRS, szczególnie w odniesieniu do pracowników, może mieć wpływ na pobór podatków przez agencję i apos. Zgodnie z uwagami sekretarza skarbu Jacoba J. Lwa poczynionymi w maju, każdy dolar wydany na egzekucję IRS daje 6 dolarów dla skarbu państwa. Dlatego krytycy zwracają uwagę, że obcięcie 1,5 mld dolarów z budżetu teoretycznie spowodowałoby utratę 9 mld dolarów dochodów. Ponadto, przepisy zawarte w PPACA oraz w Foreign Account Tax Compliance Act (FATCA) nałożyłyby na IRS zwiększoną odpowiedzialność przy mniejszej ilości środków dostępnych na realizację tych celów.

Związek Pracowników Skarbów Państwa (NTEU), który reprezentuje 150.000 pracowników w całym rządzie federalnym, również został odnotowany jako sprzeciw wobec proponowanego budżetu Izby. "W odniesieniu do zdolności IRS do wypełnienia swojej misji w imieniu narodu amerykańskiego, taki budżet absolutnie zniszczyłby agencję", zaprotestował Prezes NTEU Colleen Kelley w pisemnym oświadczeniu.

Zaplanowano utworzenie podkomisji ds. środków Izby, która dokona przeglądu proponowanego planu. W międzyczasie trwa impas między Senatem a Izbą w sprawie szerszego budżetu na rok 2014.

Artykuły pokrewne:

  • NTEU Mówi Cięcie Budżet IRS Boli Podatnicy
  • Przeminęły połowy: biura IRS zamykające dni świąteczne