Proste kroki w celu uniknięcia kradzieży tożsamości podatkowej

Stawanie się ofiarą kradzieży tożsamości podatkowej jest niepokojące i przerażające. Mimo najlepszych starań, aby chronić swoją tożsamość, nadal się to zdarza – szczególnie o tej porze roku, kiedy złodzieje identyfikujący się mogą skorzystać z milionów składanych deklaracji podatkowych.

Więc, jak to się dzieje? Złodzieje tożsamości uzyskują dostęp do numerów ubezpieczenia społecznego, składają federalne lub stanowe zeznania podatkowe w twoim imieniu, a wraz z utworzeniem fałszywego W-2 żądają fałszywego zwrotu. Niestety, takie oszustwa stają się coraz częstsze.

Według urzędu skarbowego, w 2013 roku wypłacił on oszałamiającą sumę 5,8 miliarda dolarów fałszywych zwrotów podatku dochodowego złodziejom identyfikacji podatkowej. Pogarsza się sytuacja; amerykański Government Accountability Office (GAO) twierdzi, że rzeczywista kwota jest prawdopodobnie znacznie wyższa ze względu na trudność w ustaleniu, ile dokładnie oszustw podatkowych pozostaje niewykrytych.

Generalnie, dopiero gdy ofiara kradzieży tożsamości podatkowej złoży później własne, zgodne z prawem zeznanie podatkowe, zwykle po tym jak złodziej tożsamości już je złożył, korzystając z informacji ofiary, IRS dowiaduje się, że przestępstwo zostało popełnione. Następnie średnio 278 dni zajmuje rozstrzygnięcie roszczenia ofiary i uzyskanie jej zwrotu, mimo że IRS stwierdza, że podatnicy mogą oczekiwać rozstrzygnięcia roszczenia w ciągu 180 dni.

Co zatem można zrobić, aby chronić siebie i swoich klientów przed kradzieżą tożsamości podatkowej? Dwa najważniejsze kroki, jakie możesz podjąć, to jak najlepsza ochrona prywatności numerów ubezpieczenia społecznego i złożenie wniosku przed złodziejem identyfikacji podatkowej, zanim złodziej identyfikacji podatkowej pobije cię do ciosu.

Ale czy można bezpiecznie złożyć wniosek drogą elektroniczną za pomocą systemu TurboTax lub innych popularnych usług przygotowania i składania wniosków podatkowych online?

W lutym 2015 roku, po dużym wzroście liczby fałszywych zeznań podatkowych związanych z TurboTaxem, firma zawiesiła na jeden dzień jego stosowanie. Po przeprowadzeniu dochodzenia stwierdzono, że głównym problemem nie był sam TurboTax, ale wielu jego użytkowników.

Zbyt wiele osób używało tej samej nazwy użytkownika i hasła do wszystkich swoich kont, więc kiedy ich dane osobowe zostały skradzione przez hakerów z innego konta ofiary (np. karty kredytowej, bankowości internetowej, itp.), były one następnie wykorzystywane do uzyskania dostępu do ich konta TurboTax.

Elektroniczna kartoteka może być bezpieczna, jeśli zastosujesz się do tych kroków:

  1. Zainstaluj oprogramowanie zabezpieczające na komputerze lub urządzeniu elektronicznym, z którego korzystasz w celu złożenia zeznania podatkowego, i aktualizuj je zgodnie z najnowszymi poprawkami zabezpieczeń.
  2. Nie używaj publicznej sieci Wi-Fi przy składaniu zeznania podatkowego.
  3. Nie przechowuj zeznania podatkowego na komputerze.Przechowuj je na oddzielnym dysku USB.
  4. Uważaj na fałszywe e-maile, które rzekomo pochodzą z firmy, z której korzystasz, aby złożyć zeznanie podatkowe, a które proszą o potwierdzenie informacji o koncie i hasła. Obecnie w obiegu są maile phishingowe, które wydają się pochodzić z TurboTax. Nigdy nie podawaj informacji w odpowiedzi na takie e-maile. Jeśli uważasz, że wiadomość ta może być uzasadniona, skontaktuj się z firmą niezależnie od niej.
  5. Szyfruj całą komunikację elektroniczną dotyczącą Twojego rozliczenia podatkowego.
  6. W miarę możliwości należy używać uwierzytelniania dwuskładnikowego oprócz haseł. (TurboTax przewiduje uwierzytelnianie dwuczynnikowe)
  7. Użyj unikalnego hasła do swojego zeznania podatkowego online.
  8. Szukaj zielonego wskaźnika zaufania w pasku adresu przeglądarki. Oznacza to, że strona posiada certyfikat Extended Validation SSL, który jest upoważniony przez IRS.

Stosując się do tych środków ostrożności, możesz znacznie zmniejszyć szanse swoich klientów na to, że staną się oni ofiarami kradzieży tożsamości podatkowej.