Proste strategie opanowania 7 rodzajów zmian

W miarę jak rok dobiega końca, zajmijmy się kwestią, która coraz bardziej nam się narzuca: zmianą . W naszych praktykach, w ciągu wielu dni, zmiana wydaje się być jedyną stałą. Poprzez rozwarstwienie zmiany na kategorie, mamy większe szanse na opanowanie bestii!

Oto szybkie strategie radzenia sobie z siedmioma odmianami zmian â zmiany osobiste, zmiany organizacyjne, zmiany instytucjonalne, zmiany techniczne, zmiany społeczne, zmiany kulturowe i zmiany globalne â, które prawdopodobnie zmierzą się z Tobą i Twoją firmą.

Basic Strategies, Micro to Macro

Zmiana osobista. Uznaj, że większość ludzi zmienia się tylko wtedy, gdy poziom strachu lub bólu jest zbyt wysoki. Pracuj nad jedną kwestią na raz. Zmiana nawyków wymaga 21 dni. Naucz się metodycznie i całkowicie.

Zmiana organizacyjna. Przejrzyj kwartalne i roczne raporty swojej firmy â dawne i obecne â komunikaty prasowe, literaturę marketingową i inne informacje o tym, co oferujesz i co robisz.

Zmiana instytucjonalna. Obserwuj, kto jest u władzy dużych instytucji. Jeśli nadchodzą zmiany, prawdopodobnie będą one odzwierciedlać poglądy osoby na szczycie â czy to prezesa, dyrektora generalnego, dyrektorów, czy innych najwyższych urzędników.

Zmiana techniczna. Nadążaj za tym, czego używają twoi klienci, i wykorzystaj to samo do komunikowania się i służenia im. Obejmij, nie bój się, nową technologię. Szukajcie mentorów i guru.

Zmiana społeczna. Włączyć telewizor, surfować po sieci, czytać USA Dzisiaj , słuchać popularnych talk show gospodarzy, czytać artykuły szeroko rozpowszechnionych felietonistów, i być uważnym. Widoczne są zmiany społeczne.

Zmiana kulturowa. Nie zużywaj tu energii. Zmiana kulturowa to długotrwała zmiana społeczna, często trwająca latami lub dekadami. Jeśli po prostu ją przeżywasz, będziesz miał dużo informacji, których potrzebujesz.

Zmiana globalna. Podróżujcie daleko i szeroko, aby zyskać spojrzenie z pierwszej ręki. Jeśli to nie jest praktyczne, przeczytaj The Economist , porozmawiaj z obcokrajowcami, i słuchać międzynarodowych krótkofalowych programów radiowych (często w języku angielskim).

Opanowanie Zmiana ogólna

Jedną z najlepszych i najprostszych strategii opanowania zmian jest otaczanie się czujnymi przyjaciółmi, ostrymi współpracownikami i rówieśnikami poprzez organizacje zawodowe, obywatelskie i społeczne. Praca w sieci i słuchanie, a także czytanie, będą Ci dobrze służyć.