Proste wskazówki dotyczące planowania podatkowego dla klientów

Dla większości profesjonalistów, planowanie podatkowe jest zazwyczaj wykonywane pod koniec roku. Nie oznacza to jednak, że powinien to być pierwszy raz, kiedy analizujesz ten temat ze swoim klientem. Aby uzyskać najlepsze rezultaty, należy zaplanować trzy do czterech spotkań w ciągu roku. Oprócz możliwości pobierania opłat za te sesje, otrzymasz wiedzę, jak Twój klient prowadzi swoją działalność z dnia na dzień, ich przyszłe cele i ich zobowiązań podatkowych, więc można dokonać wszelkich niezbędnych korekt.

Poniżej omówię kilka wskazówek zarówno dla klientów biznesowych, jak i dla osób prywatnych, aby uczynić te sesje bardziej wartościowymi dla Was obu.

Klienci biznesowi

Po wejściu w życie TCJA nadszedł czas na ponowną ocenę sytuacji podatkowej Państwa klienta biznesowego.Na przykład, czy skorzystaliby oni z wyboru opodatkowania jako korporacja typu C lub S?W związku z obniżeniem stawek podatkowych dla C-corps do 21%, opcja ta jest teraz lepsza dla niektórych.

Na przykład, 20-procentowe odliczenie QBI, wraz z tymczasowymi i ostatecznymi przepisami, sprawiło, że kręciła mi się w głowie. Licencjonowani profesjonaliści są wyłączeni z tego 20-procentowego odliczenia.Ponadto, jeśli AGI klienta przekracza pewną kwotę, odliczenie z sekcji 199A jest dość bezużyteczne. Krótko mówiąc, to, co kiedyś było dobre dla niektórych właścicieli firm, może nie być już korzystne.

Większość moich klientów ma wysoką wartość netto.Poza tzw. 50-procentowym potrąceniem z pensji, nie ma wiele, co można by odliczyć. A przy wszystkich tych samych wykluczonych potrąceniach na świadczenia dodatkowe dla 2 procent lub więcej udziałowców, spółek osobowych i jednoosobowych firm, większość moich klientów korzysta z konwersji na korporację S. Następnie jest jeszcze Revenue Ruling 2019-13, który po prostu stwierdza:

  • Kiedy status S korporacji S wygasa, przechodzi ona przez «okres przejściowy po ustaleniu» (PTTP) zgodnie z Code Sec. 1377(b)(1). W trakcie PTTP była spółka S może nadal korzystać z niektórych korzyści związanych ze swoim statusem S. Na przykład kodeks SEC. 1371 lit. e) stanowi, że zasadniczo każda dystrybucja środków pieniężnych przez byłą spółkę S w odniesieniu do jej akcji w trakcie PTTP jest stosowana w stosunku do i zmniejsza skorygowaną podstawę akcji w zakresie, w jakim dystrybucja nie przekracza AAA spółki.
  • Kod ust. 302 lit. a) określa warunki wypłaty w ramach umorzenia akcji akcjonariusza korporacyjnego, które są traktowane jako wypłaty w zamian za akcje. W przypadku gdy warunki te nie są spełnione, takie wypłaty są traktowane jako wypłaty z tytułu podziału majątku, do których stosuje się Kodeks określony w art. 301. Kodeks Sec. 301 określa zasady traktowania takich wypłat, w tym traktowania ich jako dywidend oraz jako kwot stosowanych w stosunku do podstawy.

Jak widać, firma może korzystać z 21% niższej stawki podatkowej, uniknąć podwójnego opodatkowania i kwalifikować się do korzyści ubocznych.

Przy przekształceniu w korporację C jednym z głównych zarzutów jest kwestia konta emerytalnego.Większość klientów otwiera plany typu safe-harbor 401k, z których wszystkie posiadają opcję Roth.Ponieważ podatek dochodowy od osób fizycznych nie jest problemem dla korporacji C, właściciel może wpłacić 19,000$, jeśli nie ukończy 50 i 25,000$ poprzez obniżenie wynagrodzenia do opcji Roth 401k (za chwilę dowiem się dlaczego).

Ponadto, dzięki «bezpiecznej przystani», mogą oni przekazać do 25 procent swojej pensji, która podlega odliczeniu podatkowemu, na rzecz C corp do 54.000 dolarów.Jeżeli ich pracownicy są objęci planem «bezpiecznej przystani», jedynym wymogiem jest wpłacenie 3 procent swojego wynagrodzenia (spośród tych, którzy w nim uczestniczą) do swojego planu.

Dodatkowo, świadczenia dodatkowe, takie jak ubezpieczenie zdrowotne, samochody służbowe i rachunki zwrotu kosztów leczenia (HRA) są obecnie potrącane.

Należy pamiętać, że wybory korporacji C nie są odpowiednie dla każdego klienta, ale spotkanie z nimi trzy do czterech razy w roku pozwoli Ci zdecydować, czy nadszedł czas na konwersję. Ponadto, jeśli plan firmy polega na sprzedaży, zgodnie z sekcją 1202, mogą one sprzedać swoje akcje za 10 milionów dolarów lub mniej bez podatku, w większości sytuacji.

Z powodu amortyzacji premiowej i sekcji 179, wielu specjalistów podatkowych powie klientowi, aby kupił sprzęt, czy tego potrzebuje czy nie, aby uzyskać odliczenie wydatków. Jest to straszna rada, granicząca z nadużyciami.Jeśli klient potrzebuje sprzętu, to powinien go kupić.Jeśli jednak tego nie zrobi, nie ma ku temu powodu.

Osoby fizyczne

W przypadku klientów indywidualnych, przyjmuję inne podejście. Dlaczego? Cóż, przeczytałem artykuł sprzed ośmiu lat, który utknął ze mną.W wieku emerytalnym, 65 do 75 procent wszystkich wydatków danej osoby będzie miało związek ze zdrowiem.Zazwyczaj większość emerytów zabiera te środki z kont emerytalnych, płaci podatek od wypłat i zostaje z potrąceniem medycznym, które musi przekroczyć 10% AGI.To jest po prostu głupie.

Na szczęście są sposoby, aby tego uniknąć.Po pierwsze, większość ludzi jest zdrowa, gdy są młodsi.Dlaczego nie mieliby wybrać wysokiego planu odliczenia i uzupełnić go o HSA? Dla tych celów, wysoki udział własny w planie w 2019 roku dla osób fizycznych wynosi $1,350, a ich roczne wydatki nie mogą przekroczyć $6,750.Dla rodziny w 2019 r. koszt uzyskania przychodu wynosi $2,700, a wydatki bieżące nie przekraczają $13,500.Maksymalne odliczenie HSA dla osób fizycznych wynosi $3,500, natomiast dla rodzin wynosi $7,000.Jeśli te pieniądze nie zostaną wykorzystane w 2019 roku, to się przewrócą.

Co więcej, w HSA możesz zainwestować swoje pieniądze, a będą one wolne od podatku.Jeśli korzystasz z funduszy HSA na wydatki medyczne, są one wolne od podatku. Otrzymujesz również odliczenie z góry za dokonane wpłaty.

Teraz, wracając do kont emerytalnych.Wpłaty Roth’a są dokonywane po opodatkowaniu.Jednakże, jeśli trzymasz je na kwalifikowanym koncie przez pięć lub więcej lat, a następnie je wyjmujesz, są one wolne od podatku.Jeśli masz mniej niż 59 ½ roku życia, istnieje 10 procentowa kara za dystrybucję.

Przy planowaniu dla osób indywidualnych, możesz zacząć systematycznie przeliczać składki przed opodatkowaniem na Roth, ponieważ stawki są niższe.Podatnik będzie musiał zapłacić podatek od konwersji, ale można rozpocząć plan, gdzie obciążenie jest ledwo odczuwalne.

Ponadto, jeśli Państwa AGI jest zbyt wysokie lub wpłacają Państwo składki na plan emerytalny pracodawcy, nie będą Państwo mogli odliczyć swoich wpłat na tradycyjne IRA.Jednak tony ludzi nadal wpłacają te składki, których nie można odliczyć.Jeśli masz mniej niż 50 lat, możesz dokonać wpłaty na konto IRA w wysokości $6000, ale jeśli masz 50 lat lub więcej, maksymalna wpłata wynosi $7000.

Jakieś 15 lat temu, wymyśliłem sztuczkę.Dzisiaj nazywa się to backdoor Roth. Oto jak to działa: Możesz dokonywać wpłat na IRA bez możliwości odliczenia, zostawić je na tydzień w IRA, a potem zamienić na Roth’a.Podatnik będzie musiał zapłacić podatek tylko od dochodów, które IRA otrzymało od momentu wpłaty i konwersji.Jeśli wpłata ma miejsce w krótkim czasie, to ile może zarobić?

Wszystkie te sztuczki mają na uwadze przyszłość jednostki, gdy jej koszty leczenia przekroczą wykładniczo.Mogą wyciągnąć wolne od podatku pieniądze na wydatki medyczne.

To jest tylko część I moich prostych wskazówek podatkowych. Poszukaj wkrótce części II.

Powiązane artykuły

Czy freelancerzy mogą uzyskać odliczenia od kosztów podróży?

Jak maksymalnie wykorzystać Sekcję 199A Odliczanie