Przejście na emeryturę z godnością

przez Aleksandrę DeFelice

Czy wyż demograficzny może przejść na emeryturę z godnością, czy nie ma go już w kartach?

Planiści finansowi mają wszystko, co potrzebne, aby pomóc swoim klientom – i samym sobie – uniknąć pracy do lat 80. i później. Muszą tylko prowadzić uczciwe rozmowy z klientami na temat ich przyszłych pragnień i pomagać im unikać błędów.

Podczas prezentacji dla AccountingWEB Live! w Dallas w tym miesiącu, 1st Global CEO i założyciel Tony Batman i David Shill, mistrz zarządzania majątkiem GPP Wealth Management, LLC, omówił błędy i błędne wyobrażenia ludzi na temat emerytury i jak przygotować się do tego następnego etapu życia.

Ubezpieczenie Społeczne zostało zaprojektowane jako siatka bezpieczeństwa, a nie jako plan emerytalny, ale według Batmana większość Amerykanów uważa, że to nie jest to. Tylko jedna trzecia Amerykanów w ogóle nie jest zależna od Ubezpieczenia Społecznego, aby sfinansować swoją emeryturę, jedna trzecia jest nieco zależna, a jedna trzecia jest całkowicie zależna, powiedział.

“Amerykanie muszą wziąć odpowiedzialność za swoją własną emeryturę”, powiedział Batman. “Amerykanie zwlekają, gdy chodzi o ich sprawy finansowe. Wczesne planowanie finansowe jest kluczem do przejścia na emeryturę z godnością.”

Shill opowiedział historię, kiedy otrzymał swoją pierwszą wypłatę, a jego ojciec zapytał, ile z niej włoży do banku. Shill skarżył się, że czek był tylko na 350 dolarów, ale jego ojciec wskazał, że było to 350 dolarów więcej niż miał w poprzednim tygodniu, więc zaoszczędzenie części było możliwe. W wyniku tej rozmowy, zaczął oszczędzać co miesiąc.

Teraz Shill pracuje z dziećmi swoich klientów, aby wcześnie coś dla nich zmienić. I miał kilka rad dla boomerów z dziećmi: “Nie zabieraj czasu na sfinansowanie jaja z gniazda, żeby sfinansować edukację dzieci.” Zbyt często widzi, jak boomerzy robią zapasy na studia.

“Planiści finansowi mają absolutną potrzebę edukowania klientów, że nie chodzi o to, że chodzi o to, aby mieć spójny plan i dokonywać mądrych wyborów”, powiedział Shill. “Nigdy nie planujemy porażki, ale nie planujemy.”

Batman rzucił wyzwanie planistom finansowym, aby zaczęli zarządzać zachowaniem swoich klientów bardziej niż ich pieniędzmi. Wyjaśnij ich wizję emerytury, pytając, co chcą robić na emeryturze, jakie są ich marzenia. Następnie popracuj nad swoim budżetem i zaplanuj, jak pomóc im osiągnąć te marzenia.

Przy średniej długości życia wynoszącej obecnie siedemdziesiąt osiem lat, jeśli mąż i żona osiągną sześćdziesiąt pięć, istnieje 50 procentowa szansa, że oboje osiągną dziewięćdziesiąt dwa. To nakłada ogromny stres finansowy na te marzenia emerytalne, powiedział Batman.

Jeśli chodzi o opóźnienie emerytury, dobre rzeczy przychodzą do tych, którzy czekają. Naprawdę dobrą rzeczą jest to, że boomerzy nie muszą czekać wiecznie, tylko trochę dłużej.

Według Shilla, najwcześniejszy boomer, który powinien rozważyć skorzystanie ze świadczeń socjalnych to sześćdziesiąt sześć, a im dłużej czekasz, tym większa jest nagroda.

“Wielu pobiera zasiłki socjalne w wieku sześćdziesięciu dwóch lat, bo myślą, że nie będzie ich później”. To jest Bolonia”, powiedział Shill. “Jeśli spóźnisz się do siedemdziesiątego roku życia, zasiłek będzie wynosił 132 procent tego, co było w sześćdziesiątym szóstym. Mamy jeszcze wiele lat, zanim zasiłki zostaną zredukowane i nie wpłynie to na boomerów.”

  • Pobierz slajdy z prezentacji.
  • Obejrzyjcie nagraną audycję.

Artykuły pokrewne:

  • Jak mój plan finansowy uratował mi życie
  • Skoncentruj się na czterech stopniach zamożności, aby osiągnąć pełny potencjał

O autorze:

Alexandra DeFelice jest starszym menedżerem ds. komunikacji i rozwoju programów w Moore Stephens North America oraz regionalnym członkiem Moore Stephens International Limited, sieci ponad 360 firm księgowych i doradczych z prawie 650 biurami w 100 krajach. Z Alexandrą można się skontaktować pod adresem [chronione wiadomości e-mail].