Przepisy podatkowe IRS Ends Tax Rule Niepopularne wśród małych przedsiębiorstw

Przez personel KsięgowościWEB

IRS wyeliminował niepopularną zasadę dotyczącą rozliczania płatności kartami kredytowymi i debetowymi w zeznaniach podatkowych, co skłoniło właścicieli małych firm do ulgi.

Nowy proces, który miał wejść w życie w przyszłym roku, wymagałby od firm wyjaśnienia różnic między liczbami na formularzach 1099-K a ich wewnętrznymi rekordami. Zasada ta została określona przez Krajową Federację Niezależnego Biznesu (NFIB) jako «uciążliwy i niepotrzebny dodatkowy krok».

W ten sposób NFIB wyjaśnił sytuację: «Art. 6050W kodeksu dochodów wewnętrznych, dodany przez art. 3091 ustawy o mieszkalnictwie i ożywieniu gospodarczym z 2008 r., wymaga składania deklaracji informacyjnych (formularz 1099-K) dotyczących rocznych zwrotów wpływów brutto w celu rozliczenia transakcji dokonywanych kartami akceptanta. Niedawno IRS dodał wiersz 1a-e dotyczący zeznań podatkowych dla przedsiębiorstw, w którym wymaga się od podatników biznesowych uzgodnienia ich rzeczywistych wpływów brutto z zagregowanymi kwotami wpływów brutto z formularza 1099-K».

Urząd Skarbowy ogłosił, że nie będzie kontynuował działań w ramach linii 1a-e dotyczącej deklaracji podatkowych dla przedsiębiorstw. NFIB zaprotestowała przeciwko tej zasadzie, twierdząc, że wewnętrzny rejestr wpływów brutto firmy «rzadko pokrywa się» z raportem podmiotów przetwarzających płatności kwotowe na formularzach 1099-K. Ta liczba na formularzach mogłaby zawierać zwroty gotówki, podatek od sprzedaży, napiwki i inne opłaty, których kupcy nie braliby pod uwagę jako części wpływów brutto, raportowany przez magazyn CFO .

The IRS said in its letter to the NFIB», There will be no reconciliation required on the 2012 form, nor do we intend to require reconciliation in future years». Raportowanie wpływów i sprzedaży brutto na formularzach podatku dochodowego za 2012 rok będzie wzorowane na formularzach podatku dochodowego za 2010 rok.

«Liczne komplikacje w naszym krajowym kodeksie podatkowym często stawiają właściciela małej firmy w niekorzystnej sytuacji pod względem zgodności z przepisami rządowymi», powiedział Dan Danner, prezes NFIB w swoim oświadczeniu. «Z tego powodu NFIB tak ciężko walczyła o wyeliminowanie tego przepisu i uważamy to za mały, ale ważny krok w kierunku uproszczenia całego kodeksu podatkowego». Małe firmy wydają ponad $74 na godzinę na wypełnianie swoich obowiązków podatkowych, mówi NFIB.

Lewis Taub, dyrektor podatkowy w McGladrey & Pullen LLP, poinformował magazyn CFO , że grupy biznesowe mogą chcieć zmienić sposób prowadzenia dokumentacji. Procesy płatności muszą nadal składać formularze 1099-K, a różnica między liczbami na formularzach a wpływami brutto na zeznaniach podatkowych handlowca może spowodować konieczność przeprowadzenia audytu.

Artykuły pokrewne:

  • Przedpłacone karty debetowe: Nawet IRS chce ich użyć
  • AICPA zwraca się do Kongresu o uchylenie nowych przepisów dotyczących sprawozdawczości 1099
  • .