Przepływy pieniężne i kredyty dla małych firm księgowych

Dobry kredyt jest niezbędnym narzędziem dla wszystkich firm księgowych. Dostęp do kredytu może pomóc złagodzić wahania w ich przepływie środków pieniężnych, a także pozwolić im na rozwój firmy, gdy nadarzy się okazja. Zarządzanie tym kredytem jest ważną umiejętnością, którą każdy właściciel małej firmy księgowej musi opanować. Podczas gdy każda firma jest inna i będzie miała różne strategie zarządzania kredytem, dobra strategia będzie obejmowała określoną liczbę obszarów.

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to mądrze wybrać źródła kredytów. Może to być proste jak wybór odpowiedniej karty kredytowej dla Twojej firmy lub tak skomplikowane jak analiza różnych opcji kredytowych dostępnych dla Ciebie, takich jak odnawialne linie kredytowe lub kredyt ratalny. Podczas gdy właściwa odpowiedź będzie się różnić w zależności od charakteru firmy i tego, co jest finansowane, ale jako ogólna zasada, odnawialne linie kredytowe, w tym karty kredytowe, są lepsze do finansowania zapasów i kapitału obrotowego, podczas gdy stałe kredyty są lepsze do finansowania urządzeń i sprzętu.

Aby zapewnić sobie jak najlepsze oprocentowanie, ważne jest, aby utrzymać dobrą ocenę kredytową. Często poprzez monitorowanie swojej oceny wiarygodności kredytowej pomaga ona również w doskonaleniu praktyk księgowych. Ważne jest, aby sprawdzać ją regularnie, ponieważ niektóre osoby będą wykorzystywały Twoją ocenę zdolności kredytowej w celu określenia, czy masz zdolność finansową do wywiązania się z umowy, więc zła ocena nie tylko pozbawi Cię kredytu, ale w pewnych okolicznościach także sprzedaży.

Aby utrzymać tę ocenę kredytową, trzeba będzie płacić rachunki na czas, ale zarządzanie przepływami pieniężnymi i ograniczanie wysokości kredytu będzie również zależało od tego, czy nie zapłacimy rachunków zbyt wcześnie. Jeśli dostawca daje ci 90 dni kredytu na zapłacenie faktury, a nie na zapłacenie rachunku przed terminem, lepiej jest wykorzystać je na spłatę innych linii kredytowych, takich jak karty kredytowe, na których płacisz odsetki lub nawet umieścić te pieniądze na oprocentowanym koncie, dopóki pieniądze nie będą faktycznie należne.

Pozytywne doświadczenia z dostawcami i sprzedawcami mogą pomóc zwiększyć Twoją ocenę kredytową. Podczas gdy monitorowanie złych referencji kredytowych jest powszechną praktyką biznesową, niewielu właścicieli firm zwraca uwagę na to, aby upewnić się, że pozytywne rzeczy dotyczące historii płatności Twojej firmy są zawarte w Twoim pliku kredytowym. Chociaż nie każdy dostawca zgłosi się do biur kredytowych, możesz zlecić swoim dostawcom wystawienie referencji handlowych do swojej dokumentacji kredytowej Dun & Bradstreet, co pomoże zwiększyć Twoją ocenę kredytową.

Nigdy nie jest za późno na rozpoczęcie pracy nad oceną zdolności kredytowej firmy, a co ważniejsze, jeśli jesteś nowym przedsiębiorcą, ponieważ prawdopodobnie będziesz miał znacznie większe wymagania kredytowe w stosunku do zdolności przyciągania kredytów we wczesnych latach życia. Postępując zgodnie z tymi prostymi praktykami i nigdy nie zaciągając więcej długów niż firma może sobie na to pozwolić, położysz podwaliny pod kredyt, pracując dla siebie podczas budowania swojej firmy, a nie przeciwko sobie.