Przewodniczący SEC Schapiro opuścił Komisję Opuszczenia 14 grudnia; Obama wyznaczył Dowódcę. Elisse Walter – Prawnik, Math Major – i córka CPA! – Do pełnienia funkcji przewodniczącego po odejściu Schapiro.

Wcześniej w dniu dzisiejszym (poniedziałek, 26 listopada 2012 r.) SEC ogłosiła, że przewodnicząca Mary L. Schapiro opuszcza SEC z dniem 14 grudnia 2012 r. Dziś po południu Biały Dom wydał oświadczenie prezydenta Baracka Obamy, w którym podziękował przewodniczącemu Schapiro za jego oddaną służbę i ogłosił wybór komisarz Elisse Walter na stanowisko przewodniczącego KPWiG po odejściu przewodniczącego Schapiro. Jednym z najciekawszych elementów pochodzenia przyszłego przewodniczącego Waltera, o którym wspominała w wielu wystąpieniach przed takimi grupami jak American Institute of CPA w grudniu 2009 r. oraz Financial Accounting Foundation (która nadzoruje FASB) w maju tego roku, jest to, że (oprócz tego, że z wykształcenia jest prawnikiem i matematykiem), jej ojciec był CPA. I wielu z nas wie, jak to jest dorastać wokół kogoś w zawodzie CPA i/lub finansów lub mieć naszą grupę rodzinną (może postawić się) wokół (z) nas, podczas pracowitego sezonu, na koniec roku lub kwartału blisko, lub inaczej. Więcej o tych wydarzeniach można przeczytać tutaj:

– Przewodnicząca SEC Mary Schapiro do opuszczenia Komisji 14 grudnia, i tutaj:

– Nadchodzi przewodnicząca SEC Elisse Walter – nie tylko prawnik – i Math Major – ale córka CPA!

Z tym, plus wszystkie zmiany zachodzące w FASB, IASB, SEC, PCAOB i COSO, nic dziwnego, że mówią The Times, They Are a-Changing.