Przewodnik dotyczący zatrudniania pracowników IT (część 2) – Administrator IT

Przez kadłub Jonathana

Stopy bezrobocia były w ostatnich latach rekordowo wysokie, a zatrudnianie talentów nigdy nie było trudniejsze. Dlaczego? Jak podaje HBR Blog Network”, prawie 50 procent dyrektorów generalnych ze wszystkich sektorów i wszystkich zakątków świata twierdzi, że ta luka w umiejętnościach stała się trudniejsza do wypełnienia”.

Transformacja technologiczna, w której się obecnie znajdujemy, a której ogrom jest zbliżony do wieku prasy drukarskiej, ma wiele wspólnego z brakiem wykwalifikowanych pracowników. Technologia rozwija się w tak szybkim tempie, że ludzie i szkolenia mogą wydawać się powolne w porównaniu z nimi.

HBR mówi”, że aby amerykańskie firmy stały się i pozostały konkurencyjne, będą musiały znaleźć ludzi, którzy nie tylko są przeszkoleni w zakresie tych ciągle zmieniających się technologii, znają je lub dobrze się z nimi obcują, ale także tych, którzy mają przedsiębiorczy zapał do tworzenia praktycznych, produktywnych – i zyskownych – zastosowań dla nich”.

Ta seria ma na celu pomóc Ci dowiedzieć się, jakiego rodzaju osoby należy szukać, abyś mógł wyjść i go znaleźć. Wiek życiorysów się skończył – używanie blogów, bycie postrzeganym jako lider myśli, umieszczanie filmów i bycie kreatywnym wokół zatrudniania są w.

W części 1 tej serii przyjrzeliśmy się roli informatycznego help desku. Tutaj porozmawiamy o roli administratora IT.

Należy pamiętać, że artykuły z tej serii są skierowane do firm posiadających własną sieć. Nasza oferta Xcentric Cloud została zaprojektowana tak, aby pomóc firmom CPA w jak największym stopniu wyjść z codziennej pracy w branży IT, w tym również w zakresie personelu IT. Zdajemy sobie jednak sprawę, że nie wszystkie firmy przyjmą chmurę w ciągu najbliższych kilku lat, dlatego też muszą przynajmniej zrozumieć, jakie zasoby ludzkie są niezbędne do pomyślnego funkcjonowania w sieci wewnętrznej.

Poziom 2: Administrator IT

Pozycja ta przejmuje większą odpowiedzialność za utrzymanie sieci IG, serwerów i systemów bezpieczeństwa firmy. Administrator jest odpowiedzialny za badanie i diagnozowanie problemów związanych z siecią, monitorowanie wykorzystania systemów oraz formułowanie zaleceń dotyczących usprawnienia informatyki w firmie. Osoba ta znajduje się pomiędzy help desk IT a dyrektorem IT w taki sposób, że nadal wykonuje podstawowe zadania IT na co dzień, jednocześnie dzieląc się wiedzą, aby pomóc innym i przedstawiając strategiczne rekomendacje. Inne zadania mogą obejmować między innymi: tworzenie nowych użytkowników, zarządzanie kopiami zapasowymi, zabezpieczeniami i hasłami oraz nadzorowanie korzystania z Internetu. Stosunek liczby administratorów IT do liczby pracowników wynosi około 1:50.

Wykazywanie pasji dla klienta, osobistej uczciwości i przyjaznej obecności doprowadzi do sukcesu w tej roli. Dążenie do doskonałości, chęć doskonalenia systemu oraz zdolność do pracy w środowisku o wysokim poziomie współpracy i skutecznego konsultowania się z pracownikami na wszystkich szczeblach jest ważne.

Powiązany artykuł:

  • Budowanie udanego zespołu IT w Twojej firmie księgowej: Część I

O autorze:

Jonathan Hull jest księgowym w Xcentric, firmie zajmującej się rozwiązaniami IT, która dostarcza hostowane i zarządzane platformy technologiczne dla zawodu księgowego.