Przygotowawca podatkowy idzie do więzienia na prawie pięć lat

Eddye L. Lovely, osoba przygotowująca zeznanie podatkowe z Tomball w Teksasie, została skazana w lipcu na pięćdziesiąt siedem miesięcy więzienia federalnego, o czym poinformował Departament Sprawiedliwości i urząd skarbowy.

W dniu 6 kwietnia 2011 r. spółka Lovely została oskarżona o czternaście zarzutów dotyczących pomocy i asystowania przy sporządzaniu fałszywych deklaracji podatkowych. W dniu 28 września 2011 r. został oskarżony, na podstawie zastępczego aktu oskarżenia, o szesnaście zarzutów pomocnictwa i asystowania przy sporządzaniu fałszywych zeznań podatkowych obejmujących pierwotne czternaście zarzutów oraz dwa dodatkowe.

Zgodnie z zastępczym aktem oskarżenia, sąd zwolnił Lovely’ego z więzienia w oczekiwaniu na proces i nakazał mu nie sporządzać żadnych deklaracji podatkowych i nie popełniać dodatkowych przestępstw. Podczas zwolnienia przedprocesowego, Lovely pomagał i pomagał w przygotowaniu materialnie fałszywych zeznań podatkowych za 2010 r. dla dwóch dodatkowych klientów.

Przyznał się do winy w dniu 12 grudnia 2011 r. trzem z szesnastu oskarżonych w zastępczym akcie oskarżenia. Po przeprowadzeniu postępowania przygotowawczego sąd unieważnił więź Lovely’ego i nakazał jego zatrzymanie.

Zgodnie z zastępczym aktem oskarżenia i ugodą w sprawie zarzutu, Lovely posiadał i prowadził «The Tax Master», firmę zajmującą się rozliczeniami podatkowymi, zlokalizowaną w hrabstwie Harris w Teksasie. Wspaniale przygotowane zeznania podatkowe, które zawierały sfabrykowane straty z Harmonogramu C dla przedsiębiorstw, których podatnicy nie byli właścicielami lub nie prowadzili, jak również fałszywe lub zawyżone odliczenia z Harmonogramu A na datki na cele dobroczynne i inne wydatki.

Sąd uznał, że strata podatkowa związana z trzema zarzutami, do których Lovely przyznał się do winy, jak również wszystkie istotne zachowania związane z tą sprawą, wyniosła ponad 1 milion dolarów.

Artykuły pokrewne:

  • Alabama Tax Preparer Gets Jail Time for Falsifying Tax Returns
  • Departament Sprawiedliwości zamyka działalność w zakresie przygotowania podatkowego w San Antonio

Źródło: US Department of Justice, Tax Division