Przygotowawca zeznań podatkowych w Kansas Shut Down

Sąd federalny w Kansas City, Kansas, na stałe zakazał Ahferomowi Goitom przygotowywania federalnych zeznań podatkowych dla innych, ogłosił Departament Sprawiedliwości.

Nakaz cywilny, na który Goitom wyraził zgodę, nie przyznając się do stawianych mu zarzutów, został podpisany przez sędziego Johna W. Lungstrum z amerykańskiego Sądu Okręgowego dla Dystryktu Kansas. Sprawa jest jednym z pięciu podobnych pozwów sądowych (pozostałe zostały złożone w Indianapolis; Las Vegas; Chicago; i Dayton, Ohio) o zamknięcie czterech największych franczyzobiorców Instant Tax Service, a także korporacyjnego franczyzodawcy marki Instant Tax Service z siedzibą w Dayton – ITS Financial LLC.

Skarga rządowa w sprawie Kansas dotyczy zarzutu, że Goitom zarządzał sklepem Instant Tax Service w Kansas City w Kansas, gdzie przygotowywał fałszywe i oszukańcze zeznania podatkowe dla innych. Stany Zjednoczone oskarżyły Goitoma o podrabianie formularzy W-2, nieprawidłowe składanie zeznań podatkowych w oparciu o odcinki wypłat, a nie oświadczenia o wysokości wynagrodzeń W-2, fabrykowanie dochodów dla fałszywych firm w celu uzyskania większych ulg podatkowych, żądanie fałszywych ulg podatkowych z tytułu edukacji oraz składanie zeznań podatkowych bez upoważnienia klienta. W skardze zarzuca się również, że Goitom sprzedawał fałszywe i oszukańcze produkty pożyczkowe klientom Instant Tax Service.

Według skargi rządowej, sklep Instant Tax Service, którym zarządza Goitom, jest własnością jego brata i współprawnika, Semere Tsehaye. Pozew przeciwko Tsehaye jest nadal w toku.

Artykuły pokrewne:

  • Court Shuts Down Orange County Tax Preparer
  • Sąd Federalny zamyka Teksański Urząd Skarbowy

Źródło: Departament Sprawiedliwości USA