Przypomnienia o podatku dochodowym dla właścicieli domów wakacyjnych

Czy posiadasz domek letniskowy (lub całoroczny domek) w pobliżu corocznych imprez, gdzie czynsze rosną przez krótki czas, na przykład Indianapolis na weekendowy wyścig z okazji Dnia Pamięci; Louisville, Kentucky, podczas tygodnia Derby; oraz Augusta, Georgia, podczas turnieju golfowego Masters? Z błogosławieństwem IRS, można wynająć dom, wbić czeki z czynszem i poboczny podatek od dochodów z wynajmu.

Wystarczy, że wynajmiesz swój domek lub mieszkanie na mniej niż 15 dni w ciągu roku i nie musisz deklarować żadnego z dochodów, które otrzymujesz. Ale wyjdź poza limit mniej niż 15 dni i cały dochód z wynajmu zostanie zgłoszony na formularzu 1040 w Harmonogramie E. Dokładnie zapoznaj się z zasadami; poborcy podatkowi mogą być lepsi.

Congress curtails a different break for vacation-home owners . Prawo pozwala osobom, które sprzedają swoją główną rezydencję (całoroczny dom), na uniknięcie podatków od zysku w wysokości nawet 500 000 $ dla osób zamężnych składających wniosek wspólnie i 250 000 $ dla osób samotnych i osób zamężnych składających oddzielne zwroty. Aby kwalifikować się do wyłączenia, muszą oni posiadać i użytkować mieszkanie jako główne miejsce zamieszkania przez co najmniej dwa lata z pięcioletniego okresu, który kończy się w dniu sprzedaży.

Wcześniejsze prawo pozwalało im ubiegać się o wyłączenie, a następnie zajmować mieszkanie wakacyjne przez dwa lata i kwalifikować się do innego wyłączenia. Ustawodawstwo, które weszło w życie na początku 2009 r., ogranicza kwotę wykluczenia, gdy drugie mieszkanie staje się głównym miejscem zamieszkania. W przypadku sprzedaży po 2008 r. nowe przepisy zakazują wszelkich wyłączeń na okresy po 2008 r. w przypadku ânonqualified useâ» â IRS w odniesieniu do okresów, w których pierwsze drugie mieszkanie nie było wykorzystywane jako główne miejsce zamieszkania.

Straty na sprzedaży domowej . Podczas gdy rynek mieszkaniowy jest prężny w wielu częściach kraju, w niektórych miejscach pozostaje on przygnębiony. Wiele osób stoi przed perspektywą utraty pieniędzy, gdy próbują rozładować swoje osobiste rezydencje.

Kodeks podatkowy zawsze zabraniał dokonywania odpisów z tytułu takich strat. Traktuje je jako niepodlegające odliczeniu wydatki osobiste. Ponadto, nie uwzględnia długów hipotecznych przy ustalaniu zysku lub straty ze sprzedaży domu.

IRS i sądy nie biorą pod uwagę okoliczności łagodzących. Na przykład, IRS wydał orzeczenie, które zakazuje odpisania za stratę spowodowaną przez lekarza – zalecono przejście z dwupiętrowego do jednopiętrowego miejsca zamieszkania, aby umożliwić młodej osobie maksymalne wykorzystanie jej wózka inwalidzkiego.

IRS nie może obchodzić mniej, że właściciel domu jest out-of-pocket, ponieważ przeniesienie pracy wywołane zwolnieniem, choroby, śmierci, rozwodu, lub podobne zmuszony nagłej sprzedaży przed domem doceniane wystarczająco, aby zrekompensować realtor prowizji, opłata adwokata, i innych nakładów związanych z zakupem i sprzedażą.

O autorze:

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie âJulian Block’s Year Round Tax Strategies,â» dostępnej pod adresem julianblocktaxexpert.com .

Artykuły pokrewne:

Znając Trzy Scenariusze Podatkowe dla Domów Wakacyjnych

Domy wakacyjne: Ulga podatkowa «The âSecret’ Tax Break

IRS nie lituje się nad sprzedawcami domowymi, którzy ponieśli stratę