Przypomnienia o zwolnieniach z obowiązku spełniania wymogów związanych z zależnością

W 2015 r. możesz ubiegać się o zwolnienie w wysokości $4,000 dla rodzica tylko wtedy, gdy ma on zgłoszony dochód poniżej $4,000. Załóżmy, że dochód twojej matki jest poniżej 4 000 dolarów. Wtedy nie będzie musiała liczyć świadczeń socjalnych jako dochodu podlegającego zgłoszeniu.

Ale nawet gdy jej dochód jest poniżej cięcia off, jest jeszcze jedna przeszkoda . Zazwyczaj , musisz zapewnić więcej niż połowę całkowitego wsparcia mamy.

. .

Wszelkie pieniądze, które mama wydaje na własne utrzymanie, liczą się jako część jej całkowitego wsparcia. Ma to zastosowanie nawet wtedy, gdy pieniądze pochodzą z nieopodatkowanych źródeł, takich jak ubezpieczenie społeczne, spadki lub dochody z ubezpieczenia na życie, które nie muszą być wliczane do jej pułapu dochodów.

Ale musisz liczyć tylko pieniądze, które ona faktycznie wydaje na swoje utrzymanie, a nie pieniądze dostępne do wydania . Więc kiedy otrzyma ona nieopodatkowane środki, może być konieczne sprawdzenie na długo przed końcem 2015 roku, czy dostarczycie więcej niż połowę jej wsparcia.

Upewnij się, że wszelkie przekazane przez Ciebie pieniądze są przeznaczone na wsparcie takich przedmiotów jak jedzenie, schronienie, odzież, rekreacja i opieka medyczna. Mama powinna, w miarę możliwości, oszczędzać wolne od podatku środki finansowe lub przeznaczać je na rzeczy, które nie mają charakteru pomocniczego, takie jak prezenty dla wnuków, zamiast wydawać je na siebie.

Jest to manewr na ostatnią chwilę, który może pomóc, jeśli jej wsparcie wydaje się przewyższać twoje, ponieważ rok zbliża się do końca. Przy obliczaniu kwoty, którą wydajesz na wsparcie w ciągu roku, uwzględnij koszt przedmiotów, które dostarczasz do 31 grudnia, nawet jeśli wstrzymujesz się z płaceniem za nie do następnego roku â powiedzmy, prezent świąteczny, za który płacisz czekiem wysłanym w styczniu.

Kodeks podatkowy zezwala na wyjątek od wymogu ponad połowy dla rodzeństwa, które dzieli wydatki na utrzymanie rodzica. Wielokrotna umowa wsparcia pozwala jednemu z nich ubiegać się o zwolnienie, nawet jeśli żaden z nich nie zapewnia więcej niż połowy. Dzieci mogą ubiegać się o nie na zmianę za pomocą formularza 2120, Multiple Support Declaration .

Artykuły pokrewne:

W jaki sposób IRS pozwala podatnikom na dzielenie się zwolnieniem z opodatkowania podatkiem od osób prawnych
.
Learn the âSecret’ to Taking a Parental Dependency Exemption
(Naucz się tajemnicy)
Jak zabezpieczyć zwolnienia z podatku od osób zależnych w ostatniej chwili