Przypomnienie IRS: Zeznanie podatkowe za użytkowanie autostrady Termin płatności 3 września

IR-2013-70

IRS przypomina kierowcom samochodów ciężarowych i innym właścicielom ciężkich pojazdów drogowych, że w większości przypadków ich następne zeznanie podatkowe za korzystanie z autostrad federalnych ma być złożone we wtorek, 3 września 2013 roku.

Tegoroczny termin 3 września, przesunięty z powrotem o trzy dni, ponieważ normalny termin 31 sierpnia przypada na sobotę, zasadniczo dotyczy formularza 2290, Deklaracja Podatkowa Użytkowania Pojazdów Ciężkich na Autostradzie , oraz towarzyszącej jej płatności podatku za rok podatkowy, który rozpoczyna się 1 lipca 2013, a kończy 30 czerwca 2014. Deklaracje należy złożyć i dokonać wpłaty podatku do 3 września dla pojazdów po raz pierwszy używanych na drogach w lipcu. W przypadku pojazdów używanych po raz pierwszy po lipcu, terminem tym jest ostatni dzień miesiąca następującego po miesiącu pierwszego użycia.

Chociaż niektórzy podatnicy mają możliwość wypełnienia formularza 2290 w formie papierowej, IRS zachęca wszystkich podatników do skorzystania z szybkości i wygody wypełniania tego formularza w formie elektronicznej i płacenia wszelkich należnych podatków w formie elektronicznej. Podatnicy zgłaszający dwadzieścia pięć lub więcej pojazdów muszą złożyć formularz w formie elektronicznej. Lista dostawców oprogramowania zatwierdzonych przez IRS znajduje się na stronie IRS.gov.

Ze względu na konserwację obiektów odbywającą się w czasie weekendu Labor Day, IRS nie będzie w stanie przyjąć lub potwierdzić odbioru jakichkolwiek zwrotów złożonych drogą elektroniczną w godzinach 22:00 ET w sobotę 31 sierpnia do 17:30 ET we wtorek 3 września. IRS zwraca się do podatników o wypełnienie elektronicznego formularza 2290 przed godziną 22:00 ET w dniu 31 sierpnia. Zwroty w formie papierowej muszą zostać przesłane pocztą i opatrzone datą stempla pocztowego do północy dnia 3 września. Biura IRS będą nieczynne w dniu roboczym, poniedziałek, 2 września.

Podatek drogowy dotyczy pojazdów samochodowych o masie brutto 55.000 funtów i więcej podlegających opodatkowaniu. Obejmuje on zazwyczaj samochody ciężarowe, ciągniki siodłowe i autobusy. Zazwyczaj nie podlegają opodatkowaniu furgonetki, pick-upy i ciężarówki-plandekowce, ponieważ nie przekraczają progu 55.000 funtów. Podatek w wysokości do 550 dolarów za pojazd jest oparty na wadze, a zastosowanie mają różne specjalne zasady, wyjaśnione w instrukcji do Formularza 2290.

Więcej informacji na temat wpływu utrzymania obiektu i federalnego podatku drogowego można znaleźć na stronie IRS.gov/truckers.