Przyspieszenie okna pomocy programu Microsoft Excel

przez Davida Ringstroma, CPA

Od czasu do czasu pewnie krępujesz się w Excelu i myślisz», ja tylko zajrzę do pliku pomocy». Jest to tak proste jak naciśnięcie F1 lub kliknięcie ikony znaku zapytania, która pojawia się w prawym górnym rogu programu Excel 2007 i później. Jednakże, możesz skończyć czekając kilka sekund na pojawienie się okna pomocy. W tym artykule wyjaśnię, jak można wyeliminować to irytujące oczekiwanie, które może złamać twój krok.

Po wejściu do okna pomocy programu Microsoft Excel zawartość jest zazwyczaj pobierana ze zdalnego serwera w Internecie. To z kolei może spowodować opóźnienie podczas ładowania okna pomocy.

Intencją firmy Microsoft jest zapewnienie dostępu do najnowszej dokumentacji pomocy dotyczącej jej produktów. Korzystanie z plików pomocy online pozwala również firmie Microsoft na monitorowanie tematów, na które użytkownicy zwracają się o pomoc. Niezależnie od tego, korzystanie z plików pomocy przechowywanych na komputerze może być znacznie szybsze. Aby to zrobić, należy nacisnąć klawisz F1, aby wyświetlić pomoc, a następnie postępować zgodnie z instrukcjami dla danej wersji programu Excel:

  • Excel 2013: Jak pokazano na rysunku 1, kliknij strzałkę obok pomocy programu Excel, a następnie wybierz z komputera pomoc programu Excel.

Rysunek 1: Przyspieszenie pomocy programu Excel 2013 poprzez wykorzystanie plików przechowywanych na komputerze.

  • Excel 2010: Jak pokazano na rysunku 2, kliknij przycisk w prawym dolnym rogu ekranu Pomocy, a następnie wybierz Pokaż zawartość tylko z tego komputera.

Rysunek 2: Przyspieszenie pomocy programu Excel 2010 poprzez wyszukiwanie lokalnie zainstalowanych plików pomocy.

  • Excel 2007: Jak pokazano na rysunku 3, kliknij przycisk w prawym dolnym rogu ekranu Pomocy, a następnie wybierz Pokaż zawartość tylko z tego komputera.

Rysunek 3: Skonfiguruj pomoc offline programu Excel 2007 w taki sam sposób jak program Excel 2010.

  • Excel 2003 i wcześniejsze: Jak pokazano na rysunku 4, należy wybrać opcję Ustawienia zawartości online, wyłączyć opcję Pokaż zawartość i łącza z pakietu Microsoft Office Online, kliknąć OK, a następnie zamknąć i ponownie otworzyć program Microsoft Excel, aby zmiana zaczęła obowiązywać.

Rysunek 4: Możesz skonfigurować program Excel 2003 i wcześniej, aby używać plików pomocy zainstalowanych na Twoim komputerze w trybie offline.

Powyższe ustawienia mogą być szczególnie pomocne w przypadku, gdy podczas korzystania z programu Microsoft Excel czasami jesteś z dala od Internetu. Nawet jeśli masz szybkie połączenie z Internetem w biurze, może to potrwać kilka uderzeń programu Excel, zanim stwierdzi, że komputer nie jest online, a następnie wyświetli lokalną dokumentację pomocy.

Przeczytaj więcej artykułów Davida Ringstroma.

O autorze:

David H. Ringstrom, CPA kieruje firmą Accounting Advisors, Inc. z siedzibą w Atlancie, świadczącą usługi szkoleniowe i doradcze w zakresie baz danych w całym kraju. Skontaktuj się z Davidem pod adresem [chronione pocztą elektroniczną] lub śledź go na Twitter . David przemawia na konferencjach o programie Microsoft Excel i prezentuje webcasty dla kilku dostawców CPE, w tym dla partnera AccountingWEB .