PTINy nie były problemem – to były opłaty dla użytkowników

Jeśli jesteście moimi czytelnikami, pamiętacie artykuł, który niedawno napisałem o tym, że IRS podnosi lub planuje podnieść niektóre opłaty dla użytkowników. Wspomniałem, że w przeszłości IRS podniósł opłaty dla posiadaczy Preparer Tax Identification Number (PTIN).

Jak się okazuje, jeśli przejdziesz do strony internetowej IRS dla profesjonalistów podatkowych, zobaczysz to:

System PTIN w dół

W dniu 1 czerwca 2017 r. Sąd Okręgowy Stanów Zjednoczonych dla Dystryktu Columbia utrzymał w mocy uprawnienie Służby Podatkowej do żądania używania numeru PTIN (Preparer Tax Identification Number), ale zabronił Urzędowi Skarbowemu Stanów Zjednoczonych pobierania opłaty za wydanie i odnowienie numeru PTIN. W związku z tym zarządzeniem rejestracja i przedłużenie numeru PTIN jest obecnie zawieszona.

IRS, we współpracy z Departamentem Sprawiedliwości, rozważa, jak postępować. W miarę pojawiania się dodatkowych informacji, zostaną one opublikowane na naszej stronie Tax Prospective.

To trochę tajemnicze, jeśli o mnie pytasz.Więc, czy całkowicie rezygnujemy z systemu PTIN, czy tylko mówimy, że IRS nie może pobierać opłat?

Otrzymałem PTIN już dawno temu, kiedy po raz pierwszy zaoferowano go jako alternatywę dla osób przygotowujących rozliczenia podatkowe, dzięki czemu nie musieliśmy używać naszego numeru ubezpieczenia społecznego. Kiedy dostałem PTIN, był on darmowy. Następnie IRS zdecydował, że będzie licencjonować profesjonalistów podatkowych i aby to zrobić, wymagane było otrzymanie PTINu.

Tak więc, skoro musieliśmy uzyskać PTIN, IRS pobierał za to opłatę.Potem co roku musimy płacić, żeby go odnowić.

Jednakże , oto rzecz.IRS nie może udzielać licencji profesjonalistom podatkowym, więc teoretycznie nie potrzebujemy PTIN, który stał się mechanizmem, dzięki któremu IRS śledził ustawiczne kształcenie zawodowe (CPE) i wszystko inne.

Każdego roku muszę zapłacić 50 dolarów za odnowienie mojego PTINu. Z tych $50, $33 idzie na koszty programu, a $17 idzie do zewnętrznego dostawcy, aby obsługiwać system online i zapewnić obsługę klienta, zgodnie z IRS.

Sąd w zasadzie powiedział IRS, że nie może już pobierać opłat. Czy potrzebujemy PTINów? TAK. Nie chcę mojego numeru ubezpieczenia społecznego na tych wszystkich formularzach, które przygotowuję. I to daje IRS łatwy sposób na namierzenie CPE dla zarejestrowanych agentów.

Zobaczmy, jakie bzdury ma teraz IRS. PTIN nigdy nie był problemem, to było coroczne wstrząsanie.

Powiązany artykuł:

Czy IRS ma prawo do podwyższania opłat dla użytkowników?