PwC zajmuje najwyższe miejsce w księgowości skarbca 50 na 2015 r.

Po raz pierwszy w pięcioletniej historii rankingów Vault.com wśród 50 najlepszych firm księgowych w Ameryce Północnej, firma przez dwa lata z rzędu zajmowała pierwsze miejsce jako najlepszy pracodawca w dziedzinie księgowości.

Firma PricewaterhouseCoopers LLP (PwC) zajęła 1 miejsce w rankingu Vault Accounting 50 na rok 2015, który został opublikowany wczoraj przez Vault.com, stronę internetową specjalizującą się w zarządzaniu karierą i poszukiwaniu informacji o pracy. Był to drugi rok z rzędu, w którym PwC znalazło się na szczycie listy Vault.

“Jesteśmy podekscytowani, że już drugi rok z rzędu zostaliśmy uznani za firmę nr 1 na liście Vault Accounting 50”, powiedział Terri McClements, wiceprezes PwC i amerykański lider w dziedzinie kapitału ludzkiego, AccountingWEB. “Uznanie to nie tylko potwierdza kaliber talentu, który jesteśmy w stanie przyciągnąć, ale również pokazuje naszą zdolność do zapewnienia światowej klasy możliwości rozwoju, stworzenia większej elastyczności i zaoferowania znaczących nagród naszym pracownikom. Nieustannie szukamy sposobów na stworzenie charakterystycznego doświadczenia dla każdego z naszych partnerów i pracowników oraz na rozwiązywanie ważnych problemów dla naszych klientów i interesariuszy. Bycie częścią listy Vault mówi nam, że jesteśmy na właściwej drodze”.

Pozostałe trzy firmy z Wielkiej Czwórki – Ernst & Young LLP (EY), Deloitte LLP i KPMG LLP – zostały sklasyfikowane odpowiednio na drugim, trzecim i czwartym miejscu przez Vault. W pierwszej piątce znalazł się Grant Thornton LLP (patrz pasek boczny).

“Nasz spójny ranking [w Vault Accounting 50] odzwierciedla zaangażowanie Granta Thorntona w budowanie kultury wysokiej wydajności poprzez oferowanie pracownikom różnych opcji zawodowych i życiowych oraz wystawienie na szereg możliwości zawodowych, które pomogą im stale rozwijać i doskonalić swoje umiejętności” – powiedział w pisemnym oświadczeniu dyrektor generalny Stephen Chipman.

Rankingi są wynikiem badania rachunkowego przeprowadzonego przez Vault od listopada 2013 do stycznia 2014 roku. Według Dereka Loosvelta, starszego redaktora finansowego Vault, badanie zostało wysłane do wstępnej puli około 80 firm księgowych, aby mogli oni ocenić swoich rówieśników w skali od 1 do 10 w oparciu o prestiż. Ze względu na prestiż, respondenci ankiety nie byli w stanie ocenić własnego pracodawcy i zostali poproszeni o ocenę tylko firm, z którymi byli zaznajomieni.

Po raz pierwszy w historii badania firmy biorące w nim udział zostały również poproszone o ocenę swoich rówieśników w trzech praktycznych obszarach: audytu i pewności, księgowości kryminalistycznej i rachunkowości podatkowej. Powodem tego było zapewnienie lepszych informacji osobom poszukującym pracy – powiedział Loosvelt w wywiadzie dla AccountingWEB.

“Ponieważ są to większe obszary, chcieliśmy tylko zobaczyć, jak firmy oceniają w tych kategoriach”, powiedział. “Więc jeśli ktoś jest naprawdę zainteresowany podatkami lub kryminalistyką, to daje mu to trochę lepsze informacje.”

Poza prestiżem, księgowi, którzy wzięli udział w badaniu, zostali poproszeni o ocenę pracodawcy w 24 kategoriach jakości życia. Skarbiec korzysta z sześciu kategorii – kultura firmy, równowaga między pracą a życiem prywatnym, wynagrodzenie, ogólna satysfakcja z pracy, perspektywy biznesowe oraz szkolenia formalne – aby stworzyć ważoną formułę, która odzwierciedla kwestie, które zdaniem respondentów są najważniejsze. Procenty ważone formuły są następujące:

 • 40 procent prestiżu
 • 20 procent kultury twardej
 • 10 procent równowagi między życiem zawodowym a prywatnym
 • 10 procent rekompensaty
 • 10 procent ogólnego zadowolenia z pracy
 • 5 procent perspektywy biznesowej
 • 5 procent formalnego szkolenia

Z puli 80 firm, 31 wzięło udział w badaniu i zakwalifikowało się do rankingu kategorii miejsca pracy. Te, które nie ukończyły badania, mogłyby znaleźć się wyżej na liście, gdyby to zrobiły.

“Prestiż” opiera się na zewnętrznym postrzeganiu; nie ma nic wspólnego z tym, jak pracownicy oceniają swojego pracodawcę. Ale reszta ma”, powiedział Loosvelt. “Jeśli nie weźmiesz udziału w ankiecie, prawdopodobnie nie będziesz miał tych 60 procent innego wzoru Vault Accounting 50.”

Nowy w wykazie na 2015 r.

Sześć firm, które nie znalazły się w rankingu Vault Accounting 50 na rok 2014, stworzyło najnowszą listę Vault. Obejmowały one:

 • Brown Smith Wallace LLC (18. miejsce)
 • Lurie Besikof Lapidus & Co. LLP (26.)
 • Raffa PC (28.)
 • Margolin, Winer & Evens LLP (31)
 • Blue & Co. LLC (48th)
 • Aronson LLC (49.)

Harvey Wallace, CPA, partner zarządzający Brown Smith Wallace z siedzibą w St. Louis, powiedział AccountingWEB, że firma jest podekscytowana tym, że w pierwszym roku udziału w badaniu skarbca udało jej się zdobyć 20 najlepszych.

“Ale jeszcze bardziej cieszymy się, że nasi ludzie tak czują się z firmą”, powiedział. Byliśmy na drugim miejscu pod względem ogólnej satysfakcji i piątym pod względem kultury i jesteśmy najbardziej dumni z tego rodzaju informacji zwrotnych od naszego zespołu – lub tego, co nazywamy naszą “rodziną”. W ciągu ostatnich 10 lat trzykrotnie zwiększyły się nasze przychody. Uważamy, że pozytywne wyniki odzwierciedlają to, jak cenimy i traktujemy naszych ludzi. Nie byliśmy jeszcze pewni, czy jesteśmy wystarczająco duzi, ale zdecydowaliśmy się zanurzyć i oczywiście jesteśmy zachwyceni”.

Lurie Besikof Lapidus z Minneapolis, kolejny uczestnik badania po raz pierwszy, od trzech lat pracuje nad zdefiniowaniem swojej kultury do tego stopnia, że “linia tworzy drzwi dla utalentowanych ludzi i nowych klientów”, powiedziała AccountingWEB Beth Kieffer Leonard, Partner Zarządzający.

“Konkurencja dla obu jest na najwyższym poziomie w branży.” “Dla naszych ludzi, zachęcamy ich do wkładu w tworzenie firmy, której chcą być częścią na dłuższą metę. Debiut pod numerem 26 w pierwszym roku naszej działalności jest jednym z powodów, dla których jesteśmy niezwykle dumni, że zostaliśmy włączeni do Vault Accounting 50 w 2015 roku.”

Jeff Capron, partner zarządzający Rockville w Maryland, Aronson z siedzibą w Maryland, który również złamał po raz pierwszy top 50, powiedział, że uznanie przez Vault jest wynikiem wysiłków, które firma podjęła w celu poprawy rekrutacji, rozpoznawania i nagradzania najlepszych talentów.

“Myślimy o przyszłości w imieniu naszych klientów od ponad 50 lat i tak samo podchodzimy do zatrudniania i pielęgnowania najwyższej klasy talentów w dążeniu do światowej klasy obsługi klienta” – powiedział AccountingWEB. “W Aronson bycie wspaniałą firmą, dla której warto pracować, to coś więcej niż tylko powiedzenie – to strategiczny imperatyw”.

Firmy średniej wielkości dobrze radzą sobie w miejscach pracy Kategorie

PwC nie tylko znalazło się na pierwszym miejscu jako najlepszy pracodawca w dziedzinie księgowości, ale także zostało uznane za najbardziej prestiżową firmę księgową – i zgodnie z wynikami badania przeprowadzonego przez Vault przekroczyło wszystkie trzy nowe kategorie obszarów praktyki.

Jednak firmy księgowe średniego szczebla zajęły pierwsze miejsce w 17 z 24 obszarów jakości życia uwzględnionych w badaniu. W szczególności nowojorska firma Friedman LLP i Southfield, Plante Moran z Michigan razem wzięły udział w 11 z 24 kategorii.

“Wiele z tych średnich firm jest o wiele bardziej zwinnych [niż firmy z Wielkiej Czwórki], więc mogą być bardziej osobiste i zapewniać lepszą równowagę między pracą a życiem prywatnym oraz pracować nad swoją kulturą. Myślę więc, że właśnie dlatego te firmy tradycyjnie zdominowały – i nadal dominują – kategorie miejsc pracy”, powiedział Loosvelt. Ale myślę, że w ostatnich latach Wielka Czwórka obudziła się i musiała zacząć bardziej koncentrować się na tego typu sprawach”. Nie mogli po prostu stać i mówić, że jesteśmy najbardziej prestiżowi, więc mamy zamiar pozyskać najlepszych ludzi”. Musieli sprawić, by praca tam była trochę lepsza.”

Zwycięzcy pierwszego miejsca w rankingu jakości życia Vault Accounting 50 na rok 2015 to m.in:

 • Friedman : równowaga między pracą a życiem prywatnym, ogólna satysfakcja, wynagrodzenie, relacje z przełożonymi, różnorodność dla osób niepełnosprawnych
 • Plante Moran : kultura firmy, polityka promocji, mobilność wewnętrzna, przywództwo, perspektywy biznesowe, szkolenia nieformalne
 • Baker Tilly Virchow Krause LLP : korzyści
 • Armanino LLP : godziny, wymagania dotyczące podróży
 • EY : interakcja z klientem, inicjatywy ekologiczne
 • PwC : proces wynajmu, różnorodność dla LGBT, różnorodność dla weteranów, różnorodność ogólna
 • KPMG : formalne szkolenie
 • Raffa : różnorodność dla kobiet, różnorodność dla mniejszości, filantropia

Artykuły pokrewne:

Mix starego i nowego składu na rok 2014 Rachunkowość skarbca 50

Jak firma prowadzi księgowość skarbca 50