PYTANIA I ODPOWIEDZI: Czy IRS zakwestionowałby częściową ofertę podatkową dla Live-in Girlfriend?

Pytanie: To ciągła walka o moje alimenty i wsparcie mojej dziewczyny w tym samym czasie. A po tym, jak urząd skarbowy weźmie swoją działkę, jestem naprawdę przywiązany do funduszy. Jednym ze sposobów na przynajmniej złagodzenie skutków podatkowych jest zatrudnienie mojej dziewczyny jako sekretarki, ponieważ jest ona również dobra za biurkiem. Ale obawiam się, że księgowi biurokraci w Urzędzie Skarbowym zakwestionują moje odpisy podatkowe za jej pensję. Czy ja proszę o kłopoty?

Odpowiedź: Powinieneś spać niezakłócony myślami o audycie, pod warunkiem, że twoja dziewczyna rzeczywiście pracuje jako sekretarka, a jej pensja nie jest wyższa niż stawka dla innych sekretarzy, którzy świadczą usługi tylko w biurze. Ale oczekuj, że IRS dokładnie przeanalizuje ten układ i być może spróbuje zatuszować twoje odliczenia.

Jednak Sąd Skarbowy może być nieco bardziej przychylny, jak odkrył Douglas Bruce. Douglas, prokurator okręgowy z Los Angeles, zapłacił Elissie Elliott, swojej dziewczynie, $9,000 na pokrycie kosztów utrzymania jej i jej syna i psa. W zamian zgodziła się prowadzić jego gospodarstwo domowe i przejąć główną odpowiedzialność za zarządzanie jego rozległymi wynajmowanymi nieruchomościami, prace, które obejmowały znajdowanie mebli i nadzorowanie napraw. Douglas odliczył całe $9,000 jako rekompensatę dla Elissy za zarządzanie nieruchomością. IRS nie zgodził się na to wszystko, twierdząc, że jej usługi były osobiste i nie był w stanie ustalić żadnych wymiernych kosztów biznesowych.

Ale porozumienie Sądu Podatkowego pozwoliło na zmniejszenie odpisów. Nie ulega wątpliwości, że musiał mieć zarządcę nieruchomości; najwyraźniej działał on jako jeden z nich. Mimo to, zauważył sąd, “byłoby co najwyżej naiwnością stwierdzić, że każdy grosz wsparcia”, które dostarczył, był “wyłącznie dla celów związanych z jego nieruchomościami inwestycyjnymi”. Według obliczeń sądu, “znaczna liczba nieruchomości, które były faktycznie wynajmowane lub były wynajmowane w tym okresie” uzasadniała odliczenie 2.500 dolarów na odszkodowanie wypłacone przez Douglasa Elissie za zarządzanie jego nieruchomością.

P: W 2015 roku zapłacimy naszej gospodyni pensję, a także zapewnimy jej wyżywienie i zakwaterowanie. Poza tym, że my jej płacimy, nie ma innych dochodów. Czy jesteśmy w stanie przyjąć ją jako osobę zależną?

O: Nie spełniasz głównych wymagań, aby twierdzić, że ktoś, kto nie jest twoją krewniaczką z powodu krwi lub małżeństwa: że zapewniasz jej ponad połowę całkowitego wsparcia i jest członkiem twojego gospodarstwa domowego przez cały rok, o którym mowa. To, co zapewniasz, to wynagrodzenie za jej pracę, a nie wsparcie.

P: A co ze zwolnieniami dla krewnych, którzy są cudzoziemcami?

A: Mogą Państwo zgłaszać się po cudzoziemców (osoby, które nie są obywatelami USA) tylko wtedy, gdy są mieszkańcami Stanów Zjednoczonych, Kanady lub Meksyku. Nie ma różnicy, czy zdasz test wsparcia.

Na przykład Malgozata Camilo z Nowego Jorku nie mogła powołać się na swoich rodziców i brata, z których wszyscy trzej byli obywatelami polskimi przebywającymi w Stanach Zjednoczonych na sześciomiesięcznych wizach. Sąd podatkowy zgodził się z IRS, że wizyta nie była wystarczająca do ustalenia, że trio stało się rezydentami USA.

O autorze:

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć w “Julian Block’s Year Round Tax Strategies”, dostępnej na stronie julianblocktaxexpert.com.