Rachunkowość nienastawiona na zysk: To nie jest dla Wimpsa

Jeśli jesteś CPA z wygiętą pozycją do robienia dobra, rachunkowość non-profit może być tylko twoją niszą.

“Mamy do czynienia z wieloma organizacjami, które robią wiele dobrych rzeczy”, mówi Ryan Keith, partner w KB Parrish & Co. w Indianapolis w stanie Indiana, który kieruje grupą usług non-profit firmy.

Ale jest jeszcze jeden wielki powód, by specjalizować się w nie-nastawieniu na zysk: Jest mnóstwo okazji. “Jest to o wiele bardziej ekspansywna dziedzina niż wiele CPA zdaje sobie sprawę”, mówi Keith, prezes National Association of Nonprofit Accountants & Consultants (NPAC).

“Możliwości w pracy nonprofit są prawie nieograniczone, ponieważ kiedy mówisz “nonprofit”, może to oznaczać wiele różnych rzeczy”, mówi. “Ogólnym założeniem jest 501(c)(3), ale jest tak wiele różnych typów. “

Dlatego w ramach tej specjalności rachunkowej kluczowa jest dalsza specjalizacja. “Prawie musisz specjalizować się w konkretnej działalności non-profit, bo jest jej tak wiele”, mówi Keith. “Powszechne jest błędne przekonanie, że podatki nie są ważne, gdy jest się non profit.” Ale implikacje podatkowe są ogromne, jeśli są błędne kroki, a niektóre grupy nie są całkowicie zwolnione z podatku.

“Więc to, co 501(c)(3) lub (6) lub (7) może zrobić, to różnica między dniem a nocą”, mówi.

Keith skreśla z listy zwolnionych przedsiębiorstw: stowarzyszenia właścicieli domów, domy modlitwy, organizacje braterskie, niektóre zakłady opieki zdrowotnej i szpitale, organizacje członkowskie, grupy branżowe, takie jak te dla bankierów i dealerów samochodowych, społeczne grupy opieki zdrowotnej i społecznej, szkoły i podmioty quasi-rządowe, które działają jako część gminy, w tym niektóre szpitale i szkoły.

Pomimo całego tego potencjału biznesowego firmy, praca non profit nie jest dla osób o słabym sercu. To z kilku powodów, Keith mówi.

IRS zwiększył kontrolę nad organizacjami nienastawionymi na zysk około 2007 roku, zwiększając odpowiedzialność organizacji zwolnionych z podatku. Ciągłe zmiany w standardach rachunkowości i audytu zwiększają koszty CPA, ale organizacje mogły nie zwiększyć swoich budżetów, aby to umożliwić.

I, oto Biggie: Opłaty są dyktowane przez rynek, i są stałe. “Niezwykle trudno jest dostać się ponad to, co dyktuje rynek [nonprofit]”, mówi. “To dlatego niektóre CPA nie chcą dostać się do nonprofit”. To sprawia, że proces ten jest bardzo podcinający konkurencję”.

Oznacza to, że umowy CPA muszą zwiększać swój wolumen poprzez dodawanie klientów, a nie pracę z mniejszą liczbą klientów, którzy płacą lepiej w innych branżach, mówi.

“Nasza łączna opłata za usługę wynosi ‘x’ dolarów i wiedzą, że przed rozpoczęciem pracy, bez względu na to, ile pracy to zajmie”, mówi Keith. “Oczywiście, nie podejmiesz się 200-godzinnego audytu za 5000 dolarów, więc musisz czuć się komfortowo, że stała opłata jest wystarczająco wysoka, aby umieścić cię tam, gdzie czujesz się komfortowo”.

Na koniec, jest kwestia lojalności. Albo raczej jej brak. W przedsiębiorstwach nastawionych na zysk, CPA zajmuje się kilkoma top menedżerami. W przedsiębiorstwach nienastawionych na zysk, masz do czynienia z całym zarządem, którego członkowie obracają się w zarządzie i poza nim, i grabią z różnych sfer życia, a których jedyną ekspozycją na księgowość może być TurboTax raz w roku. (Bez urazy dla TurboTaxa, tak tylko mówimy.)

“Wyzwaniem dla większości ludzi w świecie non-profit z perspektywy CPA jest budowanie bliskich relacji z zarządami”, mówi Keith. “To nie jest tak, że można rozwijać 30-letnie relacje z prezesem firmy”. Możesz rozwijać niesamowite relacje z personelem [non-profit], ale personel nie ma mocy decyzyjnej”.

Jeszcze się nie przestraszyłeś? Dobrze, bo księgowość niszowa to rosnący trend w tym zawodzie, jak mówiliśmy Ci we wcześniejszym artykule AccountingWEB. A według Erika Asgeirssona, prezesa i CEO cpa.com, spółki zależnej AICPA, księgowość non-profit jest jednym z rozwijających się obszarów.