Raporty IRS Opóźnienie w ruchu dla zapytań o refundację

przez Ken Berry

Na stronie internetowej IRS jest ogromny korek. Co powoduje to opóźnienie? Nadmiar chętnych podatników pytających «Gdzie jest mój zwrot?».

W nietypowym ogłoszeniu IRS poinformował podatników i praktyków, że funkcja Where’s My Refund? i inne powiązane aplikacje mogą nie być dostępne ze względu na bardzo dużą liczbę zapytań. Aby uniknąć zakłóceń, IRS prosi podatników o sprawdzanie statusu zwrotu tylko raz dziennie.

Ma to sens, ponieważ systemy IRS są aktualizowane codziennie, zazwyczaj w nocy, a te same informacje są dostępne w Internecie, aplikacji na smartfony IRS2go lub na bezpłatnej linii IRS. Tak więc nie ma nic do zyskania, próbując skontaktować się z IRS kilka razy w ciągu dnia.

IRS zapewnia trzy aktualizacje:

  1. Po otrzymaniu deklaracji podatkowej
  2. Po zatwierdzeniu refundacji, oraz
  3. Po wysłaniu zwrotu pieniędzy.

Mówi ona, że najlepszy czas na sprawdzenie zwrotów to godziny wieczorne i weekendy.

Urząd Skarbowy ogłosił, że funkcja Where’s My Refund? jest dostępna w trybie 24/7. Podatnicy mogą sprawdzić status swojego zwrotu federalnego podatku dochodowego dwadzieścia cztery godziny po złożeniu deklaracji drogą elektroniczną. Jeśli złożono zeznanie w formie papierowej, mogą je sprawdzić po czterech tygodniach od wysłania.

Pomimo pewnych komplikacji związanych z formularzami i harmonogramami, które musiały być aktualizowane po podpisaniu w styczniu «ustawy o klifach podatkowych», IRS twierdzi, że sezon składania wniosków podatkowych rozpoczął się dobrze. Zazwyczaj dziewięciu na dziesięciu podatników otrzymuje zwrot podatku w mniej niż dwadzieścia jeden dni po złożeniu zeznania online, a oni organizują wpłatę zwrotu bezpośrednio na konto bankowe.

Już teraz IRS otrzymuje ponad milion zwrotów dziennie, a w weekend Dnia Prezesa spodziewany jest wzrost wolumenu – jak również liczby zapytań o zwroty -.

Około 75 procent pojedynczych plików jest w kolejce do refundacji. W zeszłorocznym sezonie składania wniosków, średni zwrot wynosił $2,803.

Artykuły pokrewne:

  • Kwestie techniczne związane z komputerem w IRS Zwrot podatku za zwłokę
  • IRS Highlights Refund Tracker do elektronicznych filtrów zeznań podatkowych