Reckon rośnie w Stanach Zjednoczonych z SmartVault Buy Reckon rośnie w Stanach Zjednoczonych z SmartVault Buy

Firma SmartVault, zajmująca się zarządzaniem dokumentami, udostępnianiem i przechowywaniem plików, jest obecnie oficjalnie częścią Reckon, australijskiego dostawcy usług z zakresu księgowości i technologii dla małych firm.

Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione, ale zakup uczynił z SmartVault spółkę zależną należącą w całości do Reckon.Według obu stron, w przypadku SmartVault, którego siedziba główna znajduje się w Houston, nie przewiduje się żadnych zmian kierownictwa, personelu ani lokalizacji.W rzeczywistości, zakup wydaje się być mile widziany, zgodnie z tonem listu wysłanego do pracowników przez dyrektora generalnego Erica Pulaskiego.

Zaznaczył, że przeprowadzka jest częścią modelu przejęcia Reckon's w celu przejęcia wiodących firm i prowadzenia ich niezależnie, jako spółek zależnych w całości, â" i zapewnił wszystkich, że SmartVault będzie nadal działać pod własną marką i utrzymywać swoją bazę pracowników i biura korporacyjne.

âThose that know me personally know that this decision did not come without a lot of careful thought on my part,â" Pulaski stated in his letter.âI started SmartVault with a vision to make people's lives better at work â and I am committed to not only meeting, but also exceeding your expectations with great products and an even better user experienceâ"

Co ciekawe, Reckon posiada już system zarządzania dokumentami zwany Wirtualnym Gabinetem. Trzy lata temu firma nabyła firmę Lindenhouse z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która pierwotnie była właścicielem Virtual Cabinet.Niedawno Reckon nabył również małą firmę w Stanach Zjednoczonych o nazwie nQueue, która oferuje rozwiązania w zakresie skanowania i kierowania dokumentów na rynek prawny.

Co's bardziej interesujące jest to, że firma Reckon próbowała ustanowić swoją obecność w Stanach Zjednoczonych w zeszłym roku, ale wycofała się wkrótce po konferencji Sleeter Group Accounting Solutions w listopadzie 2015 roku.

There&apos’s been no word from the company yet about why; however, given this recent purchase, it seems more likely this is the reason. W końcu znaczna część działalności SmartVault's pochodzi z firm księgowych. Konkretnie, SmartVault obsługuje ponad 6000 klientów, z czego 80 procent stanowią specjaliści w dziedzinie księgowości.

Reckon ma swoje oczy mocno osadzone na rynku księgowości i rachunkowości, z kilkoma ofertami dla każdej grupy. Najbardziej interesujące dla firm księgowych byłoby jej oprogramowanie do zarządzania praktyką, które nie jest jeszcze na rynku amerykańskim.

I'jestem pewien, że będzie więcej do podzielenia się tą rozwijającą się historią, w rzeczywistości, jeśli masz swoje własne spostrzeżenia, opinie lub fakty na ten temat, nie krępuj się dodać. Ogólnie rzecz biorąc, to jednak nie't wydaje się być minusem dla użytkowników SmartVault… zarówno firm, jak i przedsiębiorstw.