Rezerwa podatkowa na darowizny związane z aktywami zamortyzowanymi Rezerwa podatkowa na darowizny związane z aktywami zamortyzowanymi

Kiedy wspieramy nasze ulubione organizacje charytatywne, większość z nas wybiera najprostszą, najbardziej znaną drogę i po prostu wypisuje czeki lub korzysta z kart kredytowych. Otrzymujemy ulgi w podatku dochodowym; organizacje charytatywne otrzymują pieniądze.

Ale darczyńcy, którzy chcą przekazać duże darowizny, a także mniej stracić na IRS, powinni zapoznać się z innymi, często pomijanymi, sposobami finansowania filantropii. Jedną z opcji, która pozwala organizacjom charytatywnym na osiągnięcie znaczących korzyści podatkowych, jest przekazanie cenionych nieruchomości, których są właścicielami od ponad 12 miesięcy, a które po sprzedaży zostaną opodatkowane jako długoterminowe zyski kapitałowe. Typowymi przykładami inwestycji, które mogą pasować do tego profilu, są akcje poszczególnych spółek, fundusze inwestycyjne i giełdowe, obligacje oraz nieruchomości.

Gambit «The âgive âem awayâ» pozwala ofiarodawcom cenionych aktywów odliczyć ich pełną wartość rynkową po przekazaniu. Oszczędni darczyńcy unikają również wszystkich podatków federalnych i stanowych naliczanych od zysków osiąganych ze sprzedaży inwestycji, skutecznie obniżając koszty darowizn. Jeśli jednak inwestorzy najpierw sprzedadzą swoje udziały, a następnie przekażą wpływy pieniężne, IRS wbije część zysków.

The Wall Street Journal wydanie na 22 listopada 1991 r., zauważa âThis tax saving strategy is immortalized in the 1959 film âThe Young Philadelphians,’ w roli głównej Paul Newmanâ» jako ambitny prawnik stowarzyszony zaangażowany w elitę Main Line â termin dla zamożnych przedmieść okalających Pennsylvania Railroad na zachód od Filadelfii. Postać Newmana, która daje cenne akcje lokalnemu Towarzystwu Zapobiegania Okrucieństwu wobec Zwierząt, pomaga mu wygrać interes pani J. Arthura Allena, ekscentrycznego milionera, który przybywa do jego biura z jej cennym kupcem Carlosem w ramionach.â» Pani Allen została zagrana przez Billie Burke, znanego najlepiej widzom telewizyjnym jako Glinda Dobra Czarownica Północy, w «Czarnoksiężniku z Oz.â»

.

Przekazywanie cennych dóbr może wydawać się odpowiednią techniką tylko dla pani Allen i jej dobrze sytuowanych znajomych. Ale mogą one również przynieść korzyści ludziom o wiele skromniejszych środkach.

Aby pokazać wam przykład, jak wyglądają liczby, powiedzmy, że Elijah Vennebush zamierza wypełnić zastaw na rzecz Mint Theater Company w wysokości 10.000 dolarów. Jego długoterminowe udziały obejmują akcje, które nabył za 4 000 USD, a które ma zamiar rozładować za 10 000 USD. Aby uzyskać całkowicie zgodną z prawem podwójną korzyść, Eli powinien wnieść akcje o wartości 10 000 USD, zamiast dokonywać darowizny pieniężnej w wysokości 10 000 USD.

Poruszanie się po ścieżce akcyjnej nie ma znaczenia dla Mint Theater Company, podmiotu zwolnionego z podatku, który nie płaci podatków, gdy sprzedaje akcje i kończy z prawie taką samą kwotą pieniędzy. Ale robi to zdecydowaną różnicę w wielkości karty podatkowej Eli’ego. Odliczenie od podatku darowizn na cele charytatywne w wysokości 10 000 USD obniża podatki o 3 000 USD, zakładając, że Eli znajdzie się w połączonym federalnym i stanowym przedziale 30 procent. Ponadto, w przypadku sprzedaży akcji, omija on na zawsze podatki, które są należne od zysku w wysokości 6000 dolarów.

Julian Block pisze i praktykuje prawo w Larchmont w Nowym Jorku, a wcześniej pracował w IRS jako agent specjalny (śledczy w sprawach karnych) i adwokat. Więcej na ten temat można znaleźć na stronie âJulian Block’s Year Round Tax Strategies,â» dostępnej pod adresem julianblocktaxexpert.com .