Ringstrom: Microsoft zbiera się na Excel

Nowy dyrektor generalny Microsoftu Satya Nadella ma zauważalny wpływ na program Excel, jak twierdzi nauczyciel arkusza kalkulacyjnego i redaktor technologii AccountingWEB – duży David H. Ringstrom.

Excel może być koniem pociągowym zawodu księgowego, ale mimo swojego wieku, Ringstrom mówi, że będzie w przyszłości. Rzeczywiście, może on rozszerzyć swoją rolę w księgowości, jak staje się bardziej zintegrowane z innymi programami, powiedział. Były też inne zmiany.

«Teraz to zupełnie nowy Microsoft. Za czasów Steve’a Ballmera, Microsoft utknął w błocie. Ten nowy facet podejmuje szybkie decyzje. Uruchomili zupełnie nowy telefon biurowy na iPhone’a, jest biuro na Androida. On dopiero co wyszedł z wprawy. Myślę, że będziemy widzieć coraz więcej innowacji, bo zdali sobie sprawę, że to ich gra do stracenia. To zupełnie nowy Microsoft.»

Jako przykład, w swojej pierwotnej recenzji Excel na iPadzie , Ringstrom był rozczarowany, że Pivot Tables były wyświetlane tylko na tablecie Apple.

«To nie jest tak, że wprowadzasz formuły – przeciągasz i upuszczasz etykiety na pola. To powinno być idealne rozwiązanie dla iPada», powiedział Ringstrom na spotkaniu Solutions 14 w poniedziałek. Zespół ds. rozwoju pakietu Microsoft Office wydawał się słuchać jego skarg, ponieważ kiedy w zeszłym tygodniu zabrał na jazdę próbną nową wersję programu Excel Office Mobile, mógł przeciągać i upuszczać swoje układy tabeli Pivot.

«Zaczynają reagować szybciej», powiedział.

Więcej informacji od Davida na temat roli Excela w ewoluującym środowisku chmury można znaleźć w tym wywiadzie wideo z Solutions 14.

Współzałożyciel SaaSOptics, Clayton Whitfield, nie kupował argumentu Ringstroma. Chciałby on zastąpić arkusze kalkulacyjne czymś takim jak finansowe uzgodnienia dla firm opartych na abonamencie i chce, aby księgowi przestali tak bardzo bawić się danymi. SaaSOptics został zaprojektowany, aby wyeliminować ręczną pracę Excela, powiedział w Solutions 14.

«Jeśli robisz te rzeczy z arkuszem kalkulacyjnym, robisz coś złego, ponieważ cały ten czas spędzasz na walce z arkuszem kalkulacyjnym, a nie na prowadzeniu swojej firmy. Przestań tak bardzo dotykać danych. Przestań podwójnie i potrójnie dotykać swoich danych. Zintegruj rzeczy i poruszaj się tam i z powrotem.» Obejrzyj jego wywiad wideo, aby dowiedzieć się więcej na ten temat: