Robert Half Survey Finds Career Growth Improving for Women in Accounting

przez Jasona Bramwella

Zdolność kobiet w dziedzinie finansów i księgowości do awansu w tych szeregach jest obecnie lepsza niż dziesięć lat temu, jak wynika z badań przeprowadzonych niedawno przez globalną firmę rekrutacyjną Robert Half.

Ponad cztery na dziesięć (42 proc.) z około 2100 ankietowanych CFO stwierdziło, że kobiety mają nieco większe (30 proc.) lub znacznie większe (12 proc.) możliwości rozwoju zawodowego w dziedzinie finansów niż dziesięć lat temu. Pięćdziesiąt trzy procent nie zgłosiło żadnych zmian, a 4 procent dyrektorów finansowych uznało, że jest nieco mniej (3 procent) lub znacznie mniej (1 procent) możliwości rozwoju zawodowego dla kobiet.

«Wiele organizacji poczyniło wielkie postępy w promowaniu kobiet na stanowiskach kierowniczych w dziedzinie księgowości i finansów, ale jest jeszcze wiele do zrobienia», powiedział Paul McDonald, starszy dyrektor wykonawczy Robert Half, w oświadczeniu pisemnym. «Zapewnienie zróżnicowanego personelu oraz przyciąganie i zatrzymywanie największych talentów powinno być stałym priorytetem. Oferowanie programów równowagi między pracą a życiem prywatnym może być atrakcyjną zachętą na przykład dla pracowników z dziećmi».

Holly Breuer, CPA, dyrektor w St. Louisfirma z siedzibą w Purk & Associates, PC, powiedział AccountingWEB wyniki badania odzwierciedlają to, co widziała w zawodzie księgowego w ciągu ostatniej dekady.

«Ale nie chodzi tylko o to, że jest więcej możliwości dla kobiet. Wierzę również, że kobiety naprawdę wykorzystują te możliwości i biegną z nimi», powiedziała. «Im więcej to robimy, tym bardziej zdobywamy doświadczenie i wiedzę, które sprawiają, że kobiety są o wiele bardziej wartościowe w miejscu pracy».

Podczas gdy pakiet C jest nadal zdominowany przez mężczyzn, tak jak dziesięć lat temu, szanse kobiet na awans w branży księgowości i finansów wzrosły, według Angeli Parziale, CPA, MST, akcjonariusza bostońskiej firmy Walter & Shuffain, PC .

«Inicjatywy, takie jak Massachusetts Society of CPAs’ Women to Watch Awards oraz grupy branżowe, takie jak Accounting & Financial Women’s Alliance (AFWA) i New England Women in Real Estate, zwiększyły nacisk na rozwój kariery zawodowej kobiet», powiedziała AccountingWEB. «Podniosły one świadomość, że różnice nadal istnieją, ale poprzez skupienie się na potrzebie sponsorowania utalentowanych kobiet przez osoby zajmujące stanowiska kierownicze, kobiety nadal przełamują pułap w rachunkowości i finansach».

Wyniki badania zostały opublikowane przed coroczną konferencją AFWA 2013, która rozpoczęła się 20 października i potrwa do 23 października w Indianapolis w stanie Indiana. Działy Robert Half Accountemps i Robert Half Finance & Accounting są wyłącznymi wizjonerskimi pracownikami firmy AFWA i są partnerami sojuszu od 1996 roku.

«We współpracy z Robertem Halfem, AFWA koncentruje się na zwiększaniu różnorodności i równości płci na każdym poziomie zawodowym – od księgowego po Dyrektora Finansowego», powiedział w pisemnym oświadczeniu Dyrektor Wykonawczy AFWA Lee Lowery, CAE. «Chcemy, by wszyscy pracownicy czuli się doceniani tam, gdzie są zatrudnieni, mając jednocześnie dostęp do możliwości nawiązywania kontaktów, rozwoju przywództwa i edukacji».

W ramach konferencji AFWA, Robert Half asystował przy planowaniu części Executive Host Tour «Przygotowania do Twojej przyszłości w księgowości i finansach», całodziennej imprezy dla studentów 22 października. Executive Host Tour da studentom możliwość odwiedzenia firmy księgowej «Wielkiej Czwórki» i dowiedzenia się, jak to jest pracować w tej firmie.

Robert Half zaprezentuje kilka sesji podczas konferencji, w tym «Perspektywy zatrudnienia i wynagrodzeń w sektorze księgowości i finansów na rok 2014» oraz «Smartfony, poczta elektroniczna, sieci społecznościowe – Oh, My! Efektywnie nawigujące protokoły w erze cyfrowej.» Dla uczestników tych sesji dostępny jest bezpłatny kredyt CPE.

O badaniu:

Badanie zostało opracowane przez Roberta Half’a i przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą. Jest ono oparte na wywiadach z ponad 2100 dyrektorami finansowymi z warstwowej, losowo wybranej próby firm z ponad dwudziestu największych rynków amerykańskich.

Artykuły pokrewne:

  • «Naturalna ewolucja»: Teresa Mackintosh bierze ster CCH
  • Prowadzenie przez przykład: Szczyt AICPA Promuje Budowanie Umiejętności, Sponsoring dla Kobiet
  • 2013 ogłoszenie o najlepszych publicznych firmach księgowych dla kobiet