Robert Half Survey Reveals Retention jest główną obawą kadr kierowniczych

Ostatnie badanie Robert Half pokazuje, że jeszcze większym zmartwieniem pracodawców jest znalezienie najlepszych firm, których utrzymanie się na rynku okazuje się być jeszcze trudniejsze. Prawie czterech na dziesięciu (38%) dyrektorów finansowych (CFO), z którymi przeprowadzono wywiad, stwierdziło, że utrzymanie wartościowych pracowników jest dla nich największym problemem kadrowym w ciągu najbliższych dwunastu miesięcy. Dwadzieścia siedem procent respondentów zadeklarowało, że ich głównym celem będzie utrzymanie wydajności pracowników.

Zapytano CFO”, Który z nich jest twoim największym problemem kadrowym w ciągu najbliższych 12 miesięcy? Ich odpowiedzi:

  • Zatrzymanie wartościowych pracowników – 38 procent
  • Utrzymanie wydajności pracowników – 27 procent
  • Rekrutacja nowych najlepszych wykonawców – 13 procent
  • Poprawa morale i zaangażowanie pracowników – 13 procent
  • Nie wiem/nie ma odpowiedzi – 9 procent

“Choć ogólny poziom bezrobocia jest nadal wysoki, specjaliści o specjalistycznych umiejętnościach mają więcej możliwości, co doprowadziło do niedoboru talentów w niektórych obszarach i jeszcze bardziej utrudniło zastąpienie wartościowych pracowników”, powiedział Paul McDonald, Robert Half senior executive director. “Pracodawcy będą musieli zrobić wszystko, co w ich mocy, aby utrzymać swoich najlepszych i najzdolniejszych pracowników, w tym zapewnić, że wynagrodzenie jest konkurencyjne, a osoby osiągające najlepsze wyniki wiedzą, że w firmie jest dostępna dla nich ścieżka kariery”.

Poniżej znajduje się pięć wskazówek dotyczących zatrzymania kluczowych pracowników:

1. Utrzymanie polityki otwartych drzwi. Pracownicy powinni czuć się komfortowo wyrażając swoje pomysły i obawy. Niezadowolenie ze swoich menedżerów jest jednym z powodów, dla których wiele osób odchodzi z pracy. Budowanie silnych relacji roboczych z zespołem powinno być priorytetem.

2. Promuj od wewnątrz. Twój personel będzie się zniechęcał, jeśli poczuje, że nie ma możliwości awansu. Spotkaj się z pracownikami, aby przejrzeć ich ścieżki kariery i przedyskutować, w jaki sposób mogą awansować w organizacji.

3. Zapewnić konkurencyjną rekompensatę. Chociaż pieniądze to nie wszystko, to jest to ważne. Upewnij się, że pensje i świadczenia pracowników są na poziomie lub nieco powyżej stawek rynkowych.

4. Uznanie dla wybitnej pracy. Niezależnie od tego, czy jest to historia w biuletynie firmowym, czy też premia spotowa, działania i osiągnięcia, które zasługują na szczególne uznanie, powinny być niezwłocznie nagradzane. Uznanie nie musi być kosztowne. Mówienie “dziękuję” i chwalenie osób przed rówieśnikami to potężne bodźce motywacyjne.

5. Oferować możliwości rozwoju zawodowego. Programy szkoleniowe pomagają ludziom rozwijać swoje umiejętności i zwiększać produktywność. Zyskasz również wszechstronność w swoim zespole.

Firmy McDonald notes są często skłonne polegać na kontrofertach, aby uniknąć utraty kluczowych graczy. Doradza on zatrudnianiu menedżerów, aby zamiast tego skupili się na poprawie aspektów środowiska pracy przyczyniających się do rotacji.

“Kontraferatorzy rzadko ustalają podstawowe powody, dla których profesjonalista decyduje się na opuszczenie firmy, takie jak brak wyzwania lub chęć awansu”, powiedział McDonald. “Rezygnacja pracownika może być wykorzystana przez organizację jako okazja do wprowadzenia usprawnień, z korzyścią dla pozostałych pracowników”.

O badaniu:

Opracowanie krajowe zostało opracowane przez Roberta Half. Zostało ono przeprowadzone przez niezależną firmę badawczą i opiera się na ponad 2100 wywiadach telefonicznych z dyrektorami finansowymi z losowo wybranej próby firm amerykańskich zatrudniających dwudziestu lub więcej pracowników na ponad dwudziestu największych rynkach amerykańskich. Aby badanie było reprezentatywne statystycznie i zapewniało uwzględnienie firm ze wszystkich segmentów, próba została podzielona na warstwy według liczby pracowników. Wyniki zostały następnie zważone w celu odzwierciedlenia właściwego udziału pracowników w każdym z rynków.

Artykuły pokrewne:

  • Trzy procent podwyżki wynagrodzenia “New Normal”
  • Ważenie w planach świadczeń pracowniczych
  • Robert Half Report: Plany zatrudnienia dla III kwartału

Źródło: Robert Half