Romney Tax Return Theft Likely a Hoax

przez Teresę Ambord

Właśnie wtedy, gdy myślałeś, że amerykańska polityka nie może być bardziej dziwaczna, ani tonąć niżej… tak było. Jeśli wierzyć tym twierdzeniom, złodzieje informacji przeniknęli przez ściany księgowego giganta PricewaterhouseCoopers (PwC) i wzięli zakładników. Ale to nie jest jak w filmach, gdzie ofiary są zakneblowane i przywiązane do krzesła w cieniu opuszczonego magazynu. Ci zakładnicy są trzymani na pendrive’ach w formie federalnych zeznań podatkowych. A poszukiwany okup nie wynosi 1 milion dolarów w nieoznakowanych banknotach – złodzieje chcą 1 milion dolarów w Bitcoinach, trudnej do namierzenia internetowej walucie.

Tajne służby potwierdziły, że prowadzą śledztwo w sprawie doniesienia, że złodzieje ukradli federalne zeznanie podatkowe ufnego prezydenta Mitta Romneya i jego żony.

Księgowi podatkowi Romneys, PwC w Nashville, Tennessee, otrzymali anonimowy list wraz z pendrive’em, twierdząc, że skopiowali zeznania i żądając okupu. Paczka z listem i pendrive’em została również wysłana do biura kampanii Romneya Tennessee i podobna paczka do siedziby Demokratów.

Każdy, kto śledzi wyścig prezydencki wie, że zeznania podatkowe Romneya były w centrum uwagi Demokratów. Romney opublikował swój rok 2010 oraz szacunkowe dane dotyczące jego zwrotu w 2011 r. (ten ostatni nie został jeszcze sfinalizowany i złożony i ma zostać wydany 28 września). Część gapiów uważa, że złodzieje mogli wziąć na siebie ten rzekomy skok w ramach fali dziennikarstwa obywatelskiego, która przetacza się przez kraj.

Jakie są szanse, że kradzież jest prawdziwa?

Rzecznik PwC Chris Atkins powiedział CBS News «w tym momencie nie ma żadnych dowodów na to, że nasze systemy zostały naruszone lub że miał miejsce jakikolwiek nieautoryzowany dostęp do tych danych».

Franklin, Tennessee, policja Porucznik Charles Warner powiedział dziennikarzom, że w firmie księgowej nie było żadnych alarmów ani zgłoszeń o włamaniach, a w pięciopiętrowym biurowcu nie było śladu włamania. W ciągu dnia budynek nie miał jednak ograniczonego dostępu, nie było też strażnika.

Najwyraźniej, aby udowodnić, że «złodziej» rzeczywiście znajdował się wewnątrz pustego wówczas budynku, w którym podobno mieściły się rejestry podatkowe Romney’a, ktoś załadował dwanaście zdjęć biur PwC, bez człowieka gdziekolwiek na miejscu. Zdjęcia te mają udowodnić, że budynek nie jest zabezpieczony, jeśli fotograf mógł włóczyć się po nim w nocy, robiąc zdjęcia. Oczywiście, w rzeczywistości fotograf nie wszedł do biura. Jego jedyne zdjęcie drugiego piętra, na którym podobno znajdują się zapisy, zostało zrobione z zewnątrz budynku.

CBS News poinformował, że przewodniczący Partii Demokratycznej w hrabstwie Franklin, Peter Burr, powiedział, że 27 sierpnia otrzymał wersję listu i napęd na kciuk. Burr wątpi w prawdziwość tego twierdzenia, ale przyznaje, że «jest to możliwe».

Aby podkreślić swoje żądanie, anonimowy wpis na Pastebin, hakerskiej stronie internetowej udostępniającej dokumenty, stwierdza, że 25 sierpnia skradziono dokumentację podatkową. Twierdziła ona, że «po skopiowaniu wszystkich dostępnych dla Romneya 1040 formularzy podatkowych», złodzieje wysłali do PwC, do biur Partii Republikańskiej i Demokratycznej, zaszyfrowane kopie deklaracji Romneya sprzed 2010 roku. Obaj przekazali te materiały do Secret Service.

Poniżej znajduje się «notatka o okupie» umieszczona na Pastebinie:

Drogi PricewaterhouseCoopers LLP

Using your Office @ 830 Crescent Centre Drive, Suite 260, Franklin, TN 37067 Telefon: [1] (615) 503-2860 byliśmy w stanie uzyskać dostęp do Twoich sieciowych serwerów plików i skopiować dokumenty podatkowe dla jednego Willarda M Romneya i Ann D Romney. Jesteśmy pewni, że gdy dowiesz się, gdzie doszło do naruszenia bezpieczeństwa, niektóre osoby prawdopodobnie zostaną zwolnione, ale nie jest to naszym zmartwieniem.

Do wszystkich głównych mediów informacyjnych zostanie wysłana zaszyfrowana kopia ostatnich lat podatkowych, które Twoja firma miała na kartotece, ponieważ nie miałeś ich wszystkich w wygodnej formie elektronicznej. Lata poprzedzające rok 2010 będą bardzo interesujące dla wielu. Jeśli zainteresowane strony nie będą chciały, aby klucz szyfrowany został udostępniony publicznie w celu odblokowania tych dokumentów 28 września tego roku, wówczas konieczna będzie zapłata.

Umowa jest całkiem prosta. Konwertuj 1.000.000 USD na Bitcoiny (Google, jeśli potrzebujesz lekcji na temat tego, czym jest Bitcoin) używając różnych rynków dostępnych na świecie do zakupu. Przenieś zebrane Bitcoiny na adres Bitcoinów wymieniony poniżej. Nie ma znaczenia czy małe kwoty lub jedna duża kwota jest przekazywana, tak długo jak końcowa wartość Bitcoins jest równa $1,000,000 USD w momencie zakończenia. Klucze do odblokowania danych zostaną wyczyszczone, a to co kiedykolwiek znajdzie się wewnątrz dokumentów pozostanie na zawsze tajemnicą.

Bitcoin Address to Stop Release:

1HeF89wMjC48bWNgWvVo7Wu3RaLW8XVsE8

Jeśli nie zrobisz tego przed 28 września, cały świat będzie mógł przeglądać dokumenty za pomocą publicznie udostępnionego klucza do odblokowania wszystkiego.

I w tym samym czasie, pozostałe zainteresowane strony będą mogły z tobą konkurować. Dla tych, którzy chcą, aby wydane dokumenty miały inny adres do wysłania. Jeśli 1 000 000 USD zostanie najpierw przesłane na to konto poniżej; wtedy klucze szyfrujące zostaną natychmiast udostępnione światu. Jest to więc taka sama szansa, aby dokumenty pozostały zamknięte na zawsze lub zostały ujawnione przed upływem terminu 28 września.

Ktokolwiek jest zwycięzcą, nie ma dla nas znaczenia.

Trzymajcie się. Z tygodniami do wyborów nie wiadomo, jak bardzo może być dziwniej.

Artykuły pokrewne:

  • Obama i Biden Release Tax Returns – Czy są sprawiedliwi?
  • Romney płaci niski podatek, ale to jest idealnie legalne