Ron Eagle dołącza do Avalary jako doradca strategiczny

Avalara, wiodący na rynku dostawca usług automatyzacji sprzedaży podatków w chmurze, ogłosiła, że Ron Eagle, były prezes Information Technology Alliance (ITA), będzie pełnił funkcję doradcy strategicznego w ramach programu Avalara’s Accounting and Advisory Services Program.

Ta nowa rola zbiega się w czasie z międzynarodową ekspansją Avalary i zwiększy obecne wysiłki w celu dotarcia do specjalistów księgowych na wszystkich poziomach praktyki.

Przez ostatnie piętnaście lat Eagle przewodził ITA, niezależnemu stowarzyszeniu członkowskiemu skupiającemu czołowych specjalistów, konsultantów i dostawców produktów/usług z sektora technologii średniej wielkości w Ameryce Północnej. Do ITA należy większość z trzydziestu najlepszych firm CPA w Ameryce Północnej, a także wielu największych konsultantów technologicznych i resellerów obsługujących rynek małych i średnich przedsiębiorstw.

Ogłoszenie zostało dokonane podczas ITA Fall Collaborative w Scottsdale, ponieważ organizacja obchodziła piętnastolecie istnienia.

Ponad czterdziestoletnie doświadczenie Eagle w branży księgowej i technologicznej obejmuje staże w Arthur Andersen, Cherry, Bekaert i Holland, George S. Olive, Centerprise/UHY Advisors, Clifton Gunderson oraz stanowisko w Komitecie Wykonawczym IT AICPA. Trzykrotnie został uznany przez magazyn Accounting Today za jedną ze 100 najbardziej wpływowych osób w branży podatkowej i księgowej.

W Avalarze Eagle skoncentruje się na strategicznych działaniach na rzecz programu usług księgowych i doradczych, ściśle współpracując z księgowymi i społecznością techniczną skupioną na małych i średnich przedsiębiorstwach, jednocześnie pomagając Avalarze w jej globalnej ekspansji z międzynarodowymi biurami firm księgowych w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji.

«Ron nadaje szczególną dynamikę wysiłkom księgowego Avalary w zakresie pomocy potrzebującym», powiedział Scott McFarlane, CEO Avalary. «Był liderem i siłą napędową na skrzyżowaniu zawodów księgowych i informatycznych. Dzisiejsze ogłoszenie wchodzi w ekscytującą fazę rozwoju Avalary, ponieważ automatyzacja podatków od sprzedaży znajduje się w centrum uwagi, a firmy CPA każdej wielkości zaczynają dostrzegać nadrzędną możliwość wykorzystania mocy i wartości chmury obliczeniowej, aby pomóc swoim cenionym klientom uzyskać i utrzymać zgodność z przepisami». Ron jest kluczowym dodatkiem do naszego rosnącego zespołu i jesteśmy naprawdę zadowoleni, że możemy z nim współpracować w czasie ekspansji we wszystkich kierunkach».

«Ron jest idealnym wyborem dla Avalary, ponieważ nadal rozwija program dla księgowych, który już odniósł sukces», powiedział Stan Mork, dyrektor ds. usług technologicznych w McGladrey LLP i przyszły prezes Information Technology Alliance. «Uważnie przyglądaliśmy się, jak profil Avalary rośnie w branży wraz z tendencją wzrostową w zakresie zgodności z przepisami podatkowymi dotyczącymi sprzedaży na radarze firm CPA i ich cenionych klientów. Ron jest doskonałym, strategicznym dodatkiem do zespołu Avalara skoncentrowanego na księgowości i nie możemy się doczekać ścisłej współpracy z nim na jego nowym stanowisku».

Więcej informacji na temat Avalary można znaleźć na stronie www.avalara.com.