Rozliczenia między sądami podatkowymi Sprawy o odliczenia od podatku nieparzystego

Kiedy rozmawiam z klientami na temat zmienionych przepisów podatkowych, staram się nie mówić im więcej, niż chcieliby wiedzieć o tych zmianach.

Aby ożywić te rozmowy, posypuję je czymś, co nazywam «smakołykami podatkowymi». Niektóre zawierają zabawne decyzje sądowe, podczas gdy inne oferują strategie obcinania podatków.

Krótsze z nich zwykle trwają mniej niż 30 sekund, więc używam ich do krótkich rozmów. Te bardziej mięsne oszczędzam na dłuższe rozmowy i rozmowy z emerytami, właścicielami domów, osobami pracującymi na własny rachunek i inwestorami.

Moi wierzyciele promienieją, gdy mówię im, że niektórzy członkowie widowni zdecydują, że rozsądnie byłoby zasięgnąć mojej rady, zanim wdrożą jedną lub więcej z tych strategii.

Zaintrygowany? Chcesz spróbować tego, co robię, gdy się schmoozujesz, czy mówisz? To, co poniżej, to reprezentatywne smakołyki, które zostały dobrze przyjęte.

Która decyzja sądu znajduje się na szczycie mojej listy żartobliwych spraw? Jest to decyzja Sądu Skarbowego o odrzuceniu IRS, gdy agencja nie zezwoliła na pismo, którego domagała się Cynthia Hess, tancerka topless, która doświadczyła podwyżki zarobków po tym, jak zapłaciła za implanty piersi, które zwiększyły jej rozmiar biustu do 56N.

Niestety dla Cynthii, jej historia padła płasko z urzędnikami IRS, którzy scharakteryzowali te wydatki jako wydatki osobiste nie do odliczenia. Przekonała jednak współczującą sędzinę, która przypadkiem była kobietą, że dla kogoś takiego jak ona udoskonalenie zaowocowało aktywami biznesowymi, a implanty są koniecznymi «rekwizytami scenicznymi». W konsekwencji, sąd zatwierdził jej wniosek.

Z drugiej strony, osoby, które zgłaszają się do pracy w instytucjach religijnych i edukacyjnych oraz innych organizacjach charytatywnych, kwalifikują się do ulgi podatkowej. Ich ulgi punktowe obejmują to, co wydają na pokrycie nie zwróconych wydatków, chociaż hojność IRS nie jest nieograniczona.

Zgodnie z jednym z bardziej restrykcyjnych orzeczeń agencji, datki na cele charytatywne płacone w miejsce grzywien nakładanych przez agencje rządowe lub sądy nie podlegają odliczeniu jako koszty prowadzenia działalności lub datków na cele charytatywne.

Cnota jest jego własną nagrodą, mówi IRS. Została ona poparta orzeczeniem Sądu Skarbowego, który zakazał odliczenia na cele dobroczynne kwoty, o którą koszt koszernego jedzenia przewyższa koszt niekoszernych rzeczy.

Ponadto, IRS nie zezwolił na dodatkowe odliczenia alimentacyjne dla hojnego byłego męża, który dobrowolnie dokonał płatności na rzecz swojej byłej żony w wysokości przekraczającej pułap określony w rozporządzeniu rozwodowym. Jego nagroda będzie w życiu, jakie jeszcze przed nami. Nie 15 kwietnia.

Jednakże, Sąd Skarbowy z łatwością utrzymał w mocy nałożenie przez IRS kary za zaniedbanie, w przypadku gdy płatności na rzecz jego dzieci za naprawę domu zostały odpisane przez adwokata podatkowego, spośród wszystkich osób.

Szukaj więcej ciekawostek w kolejnych kolumnach.

Artykuły dodatkowe. Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 275 i liczenie).