Rozmowy o otwartym zarządzaniu książką z klientami

Czy Ty lub Twoi klienci mówiliście o Open Book Management? Czy wszyscy w Twojej firmie, lub w biznesie Twojego klienta, znają podstawy rachunkowości, lub co będą dla nich oznaczać informacje finansowe?

To właśnie te pytania sformułowały nasz wewnętrzny projekt kompetencji finansowych. Jak moglibyśmy przejść do Open Book Management bez uprzedniego stworzenia podstaw dla wewnętrznego funkcjonowania naszych finansów?

What You Don’t Know

Ponieważ wszyscy pochodzimy z różnych środowisk i mamy różne poziomy wykształcenia i doświadczenia, istniała duża luka w tym, co niektórzy z naszego zespołu wiedzieli o rachunkowości i finansach. Nie mogliśmy oczekiwać, że nasi doradcy ds. rozwiązań będą wiedzieć o rachunkowości tyle samo, co nasz zespół ds. marketingu czy kierownicy projektów, więc musieliśmy wiedzieć, co dokładnie ludzie chcą wiedzieć.

Zbadaliśmy nasz zespół, aby dowiedzieć się, w idealnym świecie, o czym chcieliby dowiedzieć się więcej na temat finansów. Rezultat, choć nie jest zaskoczeniem, powiedział nam, że choć niektórzy z zespołu mają solidne podstawy finansowe, to wciąż jest garstka ludzi, którzy potrzebują podstaw. Zebranie tych informacji powiedziało nam, od czego zacząć kłaść fundamenty i że jeśli jedna osoba ma pytanie, szanse są większe.

Przeglądając wyniki naszej ankiety, zebraliśmy wszystkie wspólne tematy, aby zobaczyć, w jakim kierunku powinniśmy podążać, budując nasz program edukacji finansowej. Kiedy już mieliśmy kluczowe tematy, cofnęliśmy się o krok i zadaliśmy sobie pytanie: «jakich informacji potrzebujemy, aby się tu dostać?».

Nie zaczęlibyśmy rozmawiać o wpływie kosztów utraconych okazji czy wartości pieniądza w czasie, nie mówiąc o głównych zasadach finansowania. Prześledziliśmy poziomy informacji aż do momentu, w którym dotarliśmy do podstawowego równania rachunkowego. To dało nam podstawy do zbudowania naszego programu znajomości finansów.

Literatura finansowa może być zabawna!

Wielu członków naszego zespołu myślało już o pierwszym kursie księgowości i zastanawiało się, jak strasznie byłoby wracać do podstaw. Zdecydowaliśmy, że choć sama informacja nie musi być najzabawniejszym i najbardziej ekscytującym tematem do rozmowy, powinniśmy przekształcić ją w zabawne zajęcie.

Poszliśmy z makietą Jeopardy , ale może być wiele gier lub sposobów na przedstawienie tej informacji w taki sposób, aby wszyscy byli zaangażowani. Wspólne tematy z ankiety dały nam nasze tematy do gry. Następnie, dla każdego tematu, byliśmy w stanie stworzyć pytania i odpowiedzi, które dostarczą podstawowych informacji na wspólny temat.

Podczas gdy przejście to było dla naszej firmy ogromną decyzją i być może jeszcze kilka lat dzieli nas od pełnego objęcia Zarządzania Otwartą Księgą, chcieliśmy zbudować fundację, aby stopniowo edukować każdego członka zespołu na temat tego, co oznaczają nasze finanse i co może zrobić, aby wpłynąć na wyniki organizacji.

W najbliższych miesiącach i latach planujemy kontynuować naszą znajomość zagadnień finansowych, dążąc do tego, aby stać się firmą otwartą na świat książki.

Oryginalny post pojawił się na stronie bloga Boomer Bulletin.