Rozwój przywództwa, służba społeczna Integralna z Uniwersytetem Deloitte

Przez Franka Byrta

Firma księgowa “Wielkiej Czwórki” Deloitte przyjęła wyjątkowe podejście do szkolenia pracowników i rozwoju przywództwa w swoim ogromnym ośrodku edukacyjnym, który został nazwany Uniwersytetem Deloitte (U).

Zbudowany na 107 akrach w Westlake w Teksasie i ukończony w sierpniu 2011 roku kosztem około 300 milionów dolarów, jego centralnym elementem jest budynek o powierzchni 700 000 stóp kwadratowych:

  • Trzydzieści pięć sal lekcyjnych wyposażonych w zaawansowane technologicznie usługi.
  • Trzydzieści sześć sal “zespołowych” dla bardziej intensywnych symulacji doświadczeń w miejscu pracy i seminariów.
  • Wielka sala balowa, amfiteatr mieszczący 176 osób i 800 pokoi gościnnych.
  • Trzy restauracje, nowoczesne centrum fitness i wiele innych.

Neda Schlictman, główny szkoleniowiec Deloitte w zakresie praktyki podatkowej, powiedział AccountingWEB w wywiadzie, że obiekt ten reprezentuje inwestycję firmy w jej pracowników i pewność, że zwróci się ona na poprawę usług dla klientów. “Zbudowaliśmy ten obiekt w warunkach słabej koniunktury, a to pokazuje, że jesteśmy w biznesie ludzi … tam właśnie chcemy dokonać naszej inwestycji”, powiedział Schlictman.

“Dużo inwestujemy w naszych nowych pracowników, a to trwa przez cały okres ich kariery zawodowej”, powiedziała. “Naszą mantrą jest to, że budujemy liderów od frontu na wszystkich poziomach.”

Schlictman powiedział, że około 30.000 pracowników ma co roku przechodzić przez jakiś rodzaj programu nauki lub przywództwa w zakładzie. W pierwszym roku działalności Deloitte U uczestniczyło w nim ponad 40.000 pracowników z siedemdziesięciu krajów. Sesje prowadzone są przez starszych liderów firmy, a ich uczestnikami są zarówno nowi, jak i starsi partnerzy.

“To nie jest program nauczania oparty na wykładach”, powiedział Schlictman, ale raczej”, uczestnicy angażują się w interaktywne symulacje biznesowe w celu odtworzenia rzeczywistych problemów, z którymi borykają się nasi klienci i w jaki sposób możemy pomóc im je rozwiązać”.

Nowi pracownicy w praktyce podatkowej, na przykład, zazwyczaj spędzają jeden tydzień w swoim macierzystym biurze na szkoleniach po dołączeniu do firmy, następnie spędzają dwanaście dni w Deloitte U, a następnie wracają do swojego macierzystego biura i przechodzą dodatkowe szkolenia, wraz z innymi obowiązkami, w celu zachowania równowagi pierwszego roku pracy.

Schlictman powiedział, że prace społeczne są integralną częścią agendy korporacyjnej Deloitte; orientacyjnie, 400 z jego ostatnich pracowników podatkowych uczestniczących w szkoleniach w centrum wzięło ostatnio udział w imprezie społecznej wspierającej organizacje charytatywne Stop Hunger Now i Wine to Water.

To część podejścia Deloitte do rozwoju talentów, budowania zespołu poprzez wspólne podejmowanie decyzji i zaangażowanie w pracę społeczną przez całą swoją karierę, powiedział Schlictman.

Wieczorem uczestnicy zapakowali ponad 100.000 posiłków i zbudowali 100 systemów filtracji wody, które mają być rozprowadzane do krajów trzeciego świata na całym świecie.

Innym przykładem programu usług publicznych Deloitte jest stały sponsoring amerykańskiego Komitetu Olimpijskiego (USOC), w tym podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie w 2012 r. Firma twierdzi, że pomaga USOC w kształtowaniu długoterminowej strategii i poprawie efektywności operacyjnej poprzez dostarczanie organizacji szeregu usług biznesowych.

Odwiedź stronę internetową Deloitte lub obejrzyj film Deloitte na YouTube, aby uzyskać więcej informacji na temat uniwersytetu.