Sąd Apelacyjny Przeprasza za Intransigent IRS

Według byłego komisarza IRS, niektórzy z pracowników agencji «potrzebują więcej szkoleń na temat uprzejmości». Czy to byłoby takie proste. Niestety, problem jest gorszy; najlepsi dęci chcą, aby ich pracownicy nie brali do niewoli i, jak ta piosenka Edith Piaf, nie mają żalu.

Dla przykładu biurokratycznej bezkompromisowości należy zastanowić się, co trzyosobowa komisja amerykańskiego sądu apelacyjnego dla 2. okręgu w Nowym Jorku miała do powiedzenia na temat męki Leony Weiner, długiej Islandki. Wszystko, o co zabiegała, powiedzieli sędziowie, to «szybkie i uprzejme zadośćuczynienie ze strony IRS» za trzy błędne konfiskaty pieniędzy na jej funduszu emerytalnym i kontach bankowych.

Te wzwody, zeznała Weiner, spowodowały, że odmówiono jej kredytu, straciła dochody z kont, cierpi na zakłopotanie w pracy, i zachorowała. Więc, pozwała IRS, aby odzyskać swoje pieniądze, jak również o odszkodowanie i przeprosiny. Poniżej znajdują się fragmenty opinii 2. Obwodu.

«Jej wysiłki na rzecz rozwiązania sytuacji zaowocowały powtarzającymi się, lecz niespełnionymi słownymi zapewnieniami pracowników IRS, że błędy zostaną naprawione. Jej korespondencja do IRS wydawała się być lekceważona, a jej osobiste wizyty w urzędzie były podobnie nieprzydatne. … Ilustracją jej doświadczenia było pismo informujące ją, że pisanie do IRS w ciągu najbliższych trzech miesięcy, podczas gdy agencja przechodziła konwersję systemu komputerowego, byłoby daremne i w rzeczywistości opóźniłoby przetwarzanie wniosków dotyczących jej konta».

Co mieli do powiedzenia nie skruszeni federales? Nie zaprzeczali, że «błąd komputerowy» spowodował, że trzykrotnie omyłkowo wzięli jej pieniądze. W rzeczywistości, ci przyjaźni ludzie zawarli umowę o zwrocie wpłaconych pieniędzy z emerytury, choć, jak podkreślił sąd, nie «do dwóch i pół roku po tym, jak Weiner złożyła pozew».

Po podsumowaniu niepodważalnych faktów, sędziowie zwrócili się do «Weiner’s principal concern». … Nie o odszkodowanie pieniężne, ale o to, co wydaje się rozsądnym wnioskiem w okolicznościach, w których IRS dostarcza list potwierdzający liczne błędy i dlaczego jej powrót został potraktowany w sposób nieautoryzowany». Ponadto, chce ona, aby IRS był «uprzejmy i potwierdzał i odpowiadał na komunikaty». Wreszcie, w ramach zarzutu, który przywołuje niemal orwellowski obraz, pyta ona ten sąd: «Czy jest coś w rejestrze IRS, o czym powinnam wiedzieć?».

Niestety, stwierdził sąd, nie ma prawa do odszkodowania za błędy komputerowe. Statuty federalne zwalniają IRS i jej pracowników z odpowiedzialności za tego rodzaju szkody.

Trzech sfrustrowanych sędziów federalnych zakończyło swoją opinię tymi słowami: «Często oczekuje się od nas, że będziemy żyć z działaniami rządowymi, które opierają się charakteryzacji jako racjonalne. I choć współczesne życie miejskie może przynieść cały swój udział w drobnych obelgach lub urazach, to z pewnością współczujemy trudnej sytuacji takiej osoby jak Weiner, która wykorzystując wszelkie dostępne jej metody, nie była w stanie zapewnić szybkiego rozwiązania tak oczywistego błędu rządowego. Powodem, dla którego nie może ona uzyskać przeprosin, na które tak wyraźnie zasługuje, jest bez wątpienia fakt, że prawdopodobnie żadna osoba w całej biurokracji IRS nie wierzy, że popełniła błąd. Chociaż sąd ten nie może wypowiadać się w imieniu urzędu skarbowego, Weiner może być pewnym pocieszeniem, że przekonała nas, iż choć nie ma prawa do żadnych środków prawnych, to jednak sprawiedliwe traktowanie i zwykła uprzejmość powinny były skłonić urząd skarbowy do szybszego skorygowania błędu, do przeproszenia za popełniony błąd i do dostarczenia jej wystarczającej dokumentacji błędu, aby umożliwić jej naprawienie części wyrządzonej jej szkody».

Mój własny pogląd jest taki, że sędziowie są zbyt powściągliwi, o połowę, w swoim języku. Do ich obserwacji dodałbym, że kwintesencją oksymoronu jest uczciwość IRS.

Artykuły dodatkowe . Przypomnienie dla księgowych, którzy z zadowoleniem przyjęliby porady, jak ostrzec klientów przed taktykami, które obniżają podatki na ten rok, a nawet dają przewagę na następny rok: Wejdź do archiwum moich artykułów (ponad 130 i liczenie).

Bądź konkurencyjny z kolegami księgowymi, którzy zwracają się do artykułów, gdy, powiedzmy, odpowiadają klientom lub chcą pokazać klientom, jak zwinnie unikać pułapek, jednocześnie wykorzystując możliwości zmniejszenia, opóźnienia lub głębokiego sześć płatności znacznych kwot, które w przeciwnym razie puchną kasety IRS.

Pamiętaj również o artykułach, gdy starasz się budować rozpoznawalność nazwy, cel możliwy do osiągnięcia tylko poprzez wybór i wdrożenie strategii, które wyróżniają Cię od dzikiej konkurencji. Wykorzystaj artykuły do przygotowania rozmów z odbiorcami, takimi jak właściciele firm, inwestorzy i emeryci.