Sage Accountants Network to Undergo RebootSage Accountants Network to Undergo Reboot

Od momentu powstania Sieć Księgowych Mędrców (SAN) rozrosła się do około 26.000, jednak wśród praktyków pozostały pytania o jej skuteczność. Nowy szef sieci SAN i wiceprezes ds. rozwiązań księgowych, Ray Barlow, chce zmienić to wrażenie.

Oficjalnie zatrudniony na początku tego miesiąca, Barlow pracuje w księgowości od ponad 20 lat na różnych stanowiskach, przede wszystkim jako wiceprezes ds. sprzedaży i marketingu w CCH. Był również jednym z pierwszych zatrudnionych w grupie księgowych i doradców Intuit, gdzie pełnił funkcję starszego kierownika ds. rachunków narodowych. To właśnie ten dział ma za zadanie docierać do firm księgowych i informować o korzyściach płynących z księgowości w chmurze, a w szczególności pomagać firmom w przechodzeniu klientów z desktopu do chmury, a w szczególności do QuickBooks Online.

Podczas gdy nie mówił o swoich szczególnych powodach odejścia z Intuitu, w rozmowie z Barlowem nalegał, by wszystko odbyło się w dobrych warunkach i podkreślał swoje podniecenie tym nowym wyzwaniem. Podczas gdy dla niego jest to wciąż bardzo nowe stanowisko, AccountingWEB mógł porozmawiać z Barlowem i omówić jego wizję dla SAN, przejmując Jennifer Warawa (która obecnie jest Global VP Product Marketing â Accountants), oraz jakie wyzwania stoją przed Sage i on sam z księgowymi i nowymi ofertami dla nich.

AW : Co wnoszą Państwo do SAN i ich linii produktów księgowych?

Barlow : Pracuję z księgowymi i małymi firmami od ponad 20 lat. W 2004, 2005 roku zacząłem mówić o chmurze i niewiele osób chciało o niej słyszeć. Teraz widzę szybką akceptację. Mogę wnieść moje doświadczenie w pracy z firmami i zrozumieć, dokąd zmierza technologia księgowa. Rozumiem ich problemy i to, co robimy tutaj w Sage, może pomóc im rozwijać swoją praktykę.

AW : Jaka jest twoja ogólna wizja SAN?

Barlow : Chmura zmienia dynamikę dla wielu firm. To, co chciałbym zrobić, to pomóc w rozwoju sieci poprzez dostarczanie większej ilości treści i pokazać większą wartość w tym, co księgowy dostaje po zapisaniu się do sieci SAN. Ostatecznie, chcę wiedzieć, co mogę zrobić, aby stworzyć większą wartość [dla członków sieci SAN]. Chcę, aby korzystali oni z produktów, które musimy stosować w firmach, którym służą. To właśnie w tym obszarze muszę wykonać największą pracę, tak aby każda firma była zainteresowana byciem księgowym Sage. W tym celu, mamy produkty wychodzące, które są tak różne niż w przeszłości muszą one rezonować z firm lub jakiegokolwiek klienta, który może mieć. Myślę, że tworzymy ten zestaw narzędzi, a moim zadaniem jest przekazanie informacji o tym, w jaki sposób możemy ulepszyć ich praktykę.

AW : Czy są teraz jakieś produkty Sage, którymi jesteś szczególnie podekscytowany dla księgowych?

Barlow : Sage One, w szczególności myślę, że przeszedł długą drogę i może konkurować w USA i ma odpowiednie cechy i korzyści teraz, że może grać w przestrzeni rachunkowości dla firm z małymi klientami. Jest jeszcze Sage Live, który, jak sądzę, nie widzieliśmy jeszcze wszystkiego, co będzie w stanie zrobić, ale widziałem wiele produktów i potencjał w tym, co [Sage Live] może zrobić i co zrobi dla firm jest ekscytujące. Tak, jest to nieco wyższy poziom, ale znam wielu księgowych, którzy mają potrzebę posiadania tego produktu dla swoich klientów. Dzięki wszystkim naszym ofertom możemy pomóc księgowym przejść od inkubacji do średniej wielkości korporacji. Mamy produkty, które spełniają potrzeby tych firm i to jest wyjątkowość, że możemy to zrobić, nikt inny na rynku nie może zrobić to teraz.

AW : Co zmieniło się najbardziej w myśleniu księgowych i jak, w nowej roli, możesz lepiej zająć się tym myśleniem?

Barlow : Jest tak wiele produktów i usług, które pomagają księgowym, jest to duża i miła niespodzianka. Robię to od ponad 20 lat i do niedawna produkty i usługi z zakresu podatków i ubezpieczeń naprawdę się nie zmieniły. Teraz jest tam tak wiele produktów i usług, które pomagają księgowym. Powiedziałabym nawet, że księgowość stała się trochę seksowna. To, co naprawdę widziałam w firmach, z którymi pracowałam, to zdecydowana zmiana w sposobie, w jaki chcą pracować z klientami. Nie jest to takie proste, są rzeczy, które trzeba zrobić, pytania, na które trzeba odpowiedzieć. Na tyle, na ile ja widzę zdecydowaną zmianę w tym, jak księgowi chcą pracować z klientami, gdzie musimy wykonać ciężką pracę, to pomóc im przenieść klientów do chmury i zrobić rzeczy, które ułatwią ten proces. Musimy również pokazać im, co to będzie oznaczać, gdy już tam będą. Nie jest to tak łatwe, jak się wydaje, gdy ma się strukturę partnerską, która jest nadal związana ze światem komputerów stacjonarnych, jak również klientów, którzy nadal nie mają zaufania, że chmura jest dla nich najlepsza.

AW : Gdzie SAN i linia produktów księgowych mogą być najbardziej ulepszone lub udoskonalone?

Barlow : Jesteśmy na właściwym kursie pod względem poprawy, zawsze można zrobić więcej, aby uczynić go bardziej kooperacyjnym. Nie mamy teraz rozwiązania do zarządzania praktykami, a to może być interesujące do obejrzenia. Nie mamy też produktu podatkowego, więc może możemy przyjrzeć się integracji, a nie budować ją sami. Poza tym, naprawdę możemy również usprawnić przepływ pracy. Sage One został ładnie ulepszony tutaj, ale w Kanadzie mamy trochę pracy do zrobienia. Nie staramy się posiadać każdego produktu, z którego może korzystać księgowy, są dla nich świetne dodatki, ale my jako firma musimy się zastanowić nad usprawnieniem przepływu pracy.

AW : Wydaje się, że szałwia rzuca się bardziej globalnie, czy widzisz to samo dla SAN?

Barlow : Myślę, że to jest coś, co chcemy zrobić, budujemy globalne produkty, więc zaczynasz patrzeć na to w ten sposób. Myślę, że SAN może skorzystać na tym na całym świecie.

Myśli końcowe

Kiedy Barlow zadomowi się w swojej roli w Sage, możemy usłyszeć i zobaczyć więcej od firmy na temat tego, w jaki sposób będą lepiej łączyć się z księgowymi i poprawić swoją ofertę produktową dla nich i ich klientów. Żeby to nie była tylko rozmowa w jedną stronę, chcemy wiedzieć, co dokładnie według Ciebie Sage powinien robić lepiej dla zawodu? A jeśli jesteś jednym z 26.000 członków SAN, to jak Twoim zdaniem mogą się oni poprawić?