Sage Summit Analysis: Strzelanie do Księżyca

W zeszły poniedziałek firma Sage, zajmująca się oprogramowaniem do zarządzania biznesem, podjęła znaczne ryzyko publiczne, gdy Nick Goode (Executive VP, Global Product Management) podjął pewne duże zobowiązania wobec księgowych i firm, które korzystają z ich produktów.

Ogłoszenia na firmowej mega-konferencji Sage Summit w Chicago obejmowały ambitne modernizacje Sage One Accounting, nową Platformę Integracyjną oraz chatbota o nazwie Pegg. Na konferencji pojawiły się również kluczowe informacje od gwiazd biznesu i mediów, takich jak Ashton Kutcher, Gwynneth Paltrow, Sir Richard Branson i gwiazdy świata biznesu «Shark Tank», a także setki sesji edukacyjnych dla Sage Partners, księgowych i księgowych oraz użytkowników końcowych jej rozwiązań programowych. Można powiedzieć, że strzelają dla księżyca.

W rzeczywistości dokładnie 47 lat temu astronauci Apollo 11 po raz pierwszy weszli na Księżyc, co było wynikiem narodowego dążenia Ameryki w latach 60. do rozwoju technologii potrzebnej do umieszczenia ludzi na powierzchni innego ciała niebieskiego i bezpiecznego powrotu do domu.Ameryka była w stanie to zrobić tylko dzięki takim przywódcom jak nieżyjący już John Kennedy, który publicznie stwierdził, że zrobią to, co inni nazywali «niemożliwym» i niestrudzenie pracowali nad osiągnięciem tego celu w bardzo krótkim czasie (niecałe 10 lat).

To posunięcie wymagało reorganizacji ogromnej grupy nowych i istniejących ludzi wokół tego nowego, ambitnego, publicznego celu, i na początku nie było to nic pewnego – ale publiczne zaangażowanie służyło jako katalizator dla organizowania ludzi, aby to, co wcześniej uważano za niemożliwe, stało się w krótkim czasie.

Jeśli chodzi o Sage, mają duże plany na jego chmurze Sage One produkt księgowy dla firm rozpoczynających działalność, ale nowy produkt w chmurze nie był tak popularny, jak jego starszy pulpit Sage 50 linii produktów z księgowych i użytkowników na całym świecie. EVP Sage dla zarządzania produktem Nick Goode ogłosił, że do końca roku kalendarzowego 2016, Sage One osiągnie parytet funkcji z QuickBooks Online i zintegruje Sage One z wieloma krajowymi wersjami Sage 50, w tym z amerykańską wersją (wcześniej znaną jako Peachtree Accounting).

Chociaż Sage 50 nadal kontroluje rynek oprogramowania do komputerów stacjonarnych w Wielkiej Brytanii, Xero twierdzi, że rozruch księgowości w chmurze przeskoczył Sage One na rodzimym rynku Sage w Wielkiej Brytanii, a zarówno Sage i Xero walczyli z QuickBooks Online (QBO) na rodzimym rynku Intuit w USA.

Podczas gdy QBO ma znaczącą przewagę pierwszego oferenta na rynku amerykańskim, ma on trudności z konkurowaniem poza granicami USA, gdzie dominującymi graczami są Sage i firma księgowa Xero.

Goode poinformował również, że firma stworzy Platformę Integracyjną Mędrca, która zapewni bezpieczną platformę integracji aplikacji, która docelowo pozwoli użytkownikom na zapisywanie integracji do większości, jeśli nie wszystkich, produktów z linii Sage. Chociaż trudne zadanie do wykonania wbrew temu celowi jest jeszcze przed nami, zespół Sage wyraźnie powiedział reszcie świata rachunkowości w chmurze, że «It’s on».

Jakby udowodnić światu, że Sage poważnie myśli o robieniu innowacyjnych rzeczy, Goode odsłonił «chatbota» o nazwie «Pegg», który pozwala użytkownikom na wprowadzanie danych i uzyskiwanie informacji z ich oprogramowania księgowego. Użytkownicy mogą wysyłać wiadomości czatu z pokwitowaniami, kwotami transakcji oraz klasyfikacjami kont przychodów i wydatków z takich aplikacji jak Facebook Messenger i Slack. Chatbot może być również kontrolowany przez zintegrowane narzędzia komend głosowych, takie jak Apple’s Siri i Microsoft’s Cortana.

Pegg jest teraz w prywatnej becie z Sage One, a do końca września zostanie zintegrowany z niektórymi wersjami produktu Sage One firmy. Sage Director of Product Management for Mobile Products Kriti Sharma poinformowała, że Pegg zostanie zintegrowany z innymi produktami Sage na podstawie ich mapy drogowej i zapotrzebowania klientów. Samodzielna wersja Pegga, której czytelnicy mogą spróbować, jest dostępna na stronie www.hellopegg.io.

Sir Richard Branson rozmawiał z dyrektorem generalnym Sage, Stephenem Kelly’m na Sage Summit we wtorek o jego dziewiczej pracy nad stworzeniem turystyki kosmicznej i omówił niektóre z wielu wyzwań związanych z tą trudną drogą. Branson stwierdził, że musi łączyć podejmowanie ryzyka z ambitnymi celami społecznymi, by stworzyć doświadczenie, którego pragnie, i zauważył, że sukces nigdy nie jest pewny.

Podobnie jak Branson, Sage ogłosiła w zeszłym tygodniu bardzo agresywny zestaw celów. I choć cele Goode’a dla oprogramowania księgowego nie są tak seksowne jak lądowania na Księżycu Apollo NASA czy wysiłki Bransona, aby umożliwić turystykę kosmiczną, są one bardzo ważne dla przyszłości małych firm na całym świecie. Myślę, że wszyscy powinniśmy z niecierpliwością oczekiwać postępów w realizacji tych dwóch nowoczesnych zdjęć księżyca w nadchodzących miesiącach.