Sage Survey: Większość małych i średnich przedsiębiorstw nie zatrudniła w 2013 r.

przez Jasona Bramwella

Trzydzieści cztery procent właścicieli małych firm w USA i pięćdziesiąt pięć procent właścicieli średnich firm twierdzi, że oczekuje, iż w 2013 r. poziom zatrudnienia pozostanie na tym samym poziomie, według prognozy zatrudnienia opracowanej przez Sage North America .

Podczas gdy 34 procent małych firm (od jednego do dziewiętnastu pracowników) prawdopodobnie nie będzie zatrudniać pracowników w tym roku, 34 procent deklaruje, że albo zatrudni lub zatrudni w tym roku nowych pracowników, albo 7%, że zmniejszy ich liczbę, to w Raporcie Barometr Manpower Perspektyw Zatrudnienia dla Małych i Średnich Przedsiębiorstw jest to najniższy wynik w historii.

Według badania, największym czynnikiem wpływającym na to, czy mała firma zatrudniła lub planuje zatrudnić – być może nie jest to zaskakujące – jest zwiększony popyt na jej produkty lub usługi (81 procent). Natomiast największym czynnikiem wpływającym na firmy, które nie zatrudniły lub nie planują zatrudnić w 2013 roku jest brak popytu na ich produkty lub usługi (37 proc.).

“Jeśli zapytasz właścicieli małych i średnich firm, powiedzą Ci, że popyt jest jednym z głównych czynników wpływających na wiele ich decyzji biznesowych, w tym dotyczących zatrudnienia”, powiedziała Connie Certusi, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Sage Small Business Solutions w komunikacie prasowym. “W poprzednich badaniach Sage, małe i średnie przedsiębiorstwa wielokrotnie zgłaszały, że podatki i przepisy są przeszkodą na drodze do rozwoju ich działalności. Jednakże, badanie to wskazuje, że podczas gdy podatki i regulacje są czynnikami wpływającymi na zatrudnienie, czynnikiem numer jeden jest popyt na produkty i usługi – lub jego brak”.

Inne czynniki wpływające na zmniejszenie lub utrzymanie obecnej siły roboczej w małych firmach to m.in:

  • Niepewność perspektyw gospodarczych (39 procent)
  • Koszty prowadzenia działalności gospodarczej niezwiązanej z opieką zdrowotną (26 procent)
  • Niepewność w Waszyngtonie, DC (20 procent)

Z tych małych firm, które zatrudniły lub planują zatrudnić w tym roku, 73 procent będzie zatrudniać pracowników w pełnym wymiarze godzin, w porównaniu do 31 procent, które zatrudnią pracowników w niepełnym wymiarze godzin. Osiem procent z nich planuje zatrudnić pracowników kontraktowych, a 15 procent – pracowników sezonowych.

Aby uzyskać więcej informacji na ten temat, należy przejść do części Test Perspektyw Zatrudnienia SMB .

O badaniu:

Badanie zostało przeprowadzone przez Sage North America w maju. W sumie 973 osoby wypełniły ankietę internetową. Margines błędu wynosi +/- 3 procent przy poziomie ufności 95 procent.

Artykuły pokrewne:

  • Prognoza netto zatrudnienia dla sektora Finanse publiczne
  • jest optymistyczna.

  • Badanie stwierdza, że małe przedsiębiorstwa powoli zwiększają swoją działalność gospodarczą