Sarah Hall Ingram broni IRS na Obamacare.

przez Ken Berry

Jak idzie wprowadzanie w życie ustawy o opiece zdrowotnej (ACA) z 2010 roku, znanej jako Obamacare? W porządku, dziękuję, według urzędnika urzędu skarbowego, który zakończył operację, niezależnie od usterek, które pojawiły się w ciągu pierwszych dwóch tygodni otwartej rekrutacji.

Sarah Hall Ingram, dyrektor biura IRS z nadzorem Obamacare, zeznawała przed Komisją Nadzoru i Reformy Rządowej Izby. Chociaż osoby fizyczne napotkały na problemy z rządową stroną internetową, zwłaszcza przy próbie zapisania się na relację online, Ingram twierdzi, że nie jest to wina IRS.

«Nasze systemy pojawiły się na czas i działały zgodnie z planem w odwracaniu interakcji», powiedział Ingram. Otwarte zapisy dla osób fizycznych w czternastu giełdach państwowych, jak również niewywiązanie się ze zobowiązań wobec rządu federalnego w krajach związkowych, w których giełda nie jest obecnie dostępna, rozpoczęły się 1 października 2013 roku i potrwają do 31 marca 2014 roku. Pokrycie będzie obowiązywać od dnia 1 stycznia 2014 r. W związku z tym, że giełda nie jest obecnie dostępna, jej uruchomienie nastąpiło 1 października 2013 r. i potrwa do dnia 31 marca 2014 r.

Departament Zdrowia i Usług Społecznych (HHS) ponosi większość winy za awarie stron internetowych, ale Ingram powiedział, że IRS jest gotowy, chętny i zdolny do działania w razie potrzeby. Dane agencji, aby odgrywać istotną rolę w postępowaniu jak Obamacare jest odsłonięty. Nie tylko będzie ona odpowiedzialna za wydawanie kredytów podatkowych i innych dotacji dla wykwalifikowanych gospodarstw domowych, ale IRS jest odpowiedzialny za egzekwowanie kar wynikających z prawa. Wymóg uzyskania przez osoby fizyczne minimalnego ubezpieczenia obowiązuje od 1 stycznia 2014 roku, ale mandat dla pracodawców został przesunięty o rok, do 1 stycznia 2015 roku.

Przedstawiciel Darrell Issa (R-CA), przewodniczący komisji, zdawał się udzielać Ingramowi informacji podczas przesłuchań. «W zasadzie HHS spieprzył tę sprawę… to nie jest twój koniec?» zapytał Ingram. «To nie jest ta część, nad którą pracowaliśmy, nie», odpowiedziała.

Oczywiście praca w HHS i IRS nie była łatwiejsza z powodu zamknięcia rządu. Ingram zauważył, że IRS robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzymać umowy. «Zwróciliśmy uwagę na potrzebę uruchomienia naszych systemów komputerowych 1 października», powiedziała. «Jest niewielka liczba ludzi, którzy byli w sklepie, aby wspierać tę część.»

Ingram próbował również rozwiać obawy GOP, że prywatne informacje podatników mogą zostać skradzione. Jeśli informacje o użytkowniku zostaną naruszone, Ingram mówi, że IRS «może wyłączyć wyłącznik w ciągu kilku minut».

Ale Ingram jest grilowany na więcej niż jej zajęcia z Obamacare. Poprzednio pełniła funkcję szefa działu organizacji zwolnionych z podatku IRS, który ostatnio został szkalowany za kierowanie do grup konserwatywnych w celu zwiększenia kontroli. Ingram, który opuścił to stanowisko w 2010 r., twierdzi, że nie miał wiedzy na temat nieprawidłowości, ale republikańscy członkowie komisji nadal walili w nią podczas przesłuchań.

W chwili beztroski przedstawiciel Gerald Connolly (D-VA) spytał Ingram twarzą w twarz, czy «konsultuje się z diabłem», czy też jest w inny sposób winna używania czarów. Biorąc pod uwagę podpowiedź, Ingram odpowiedział, że tego nie zrobiła i że jej zdolność do latania jest «bardzo przesadzona». Jednak po krótkiej wymianie zdań między Ingramem a jej zwolennikiem, wróciła do interesów.

Artykuły pokrewne:

  • IRS’ Ingram:Czy diabeł ją do tego zmusił?
  • IRS nie może znaleźć 67 milionów dolarów w funduszach Obamacare