Senat uchyla przepis 1099; projekt ustawy trafia do prezydenta Obamy do podpisu

Senat głosował we wtorek, 5 kwietnia, głosami od 87 do 12, aby uchylić przepis w ustawie o ochronie pacjentów i przystępnej cenie opieki (aka ObamaCare), który wymagałby od przedsiębiorstw złożenia 1099 formularzy podatkowych począwszy od 2012 roku dla wszystkich zakupów powyżej 600 dolarów. Środek ten trafia teraz do prezydenta, który ma go podpisać. Środek ten został sponsorowany przez senatora Mike’a Johannsa (R-NE).

Środek ten uchyla również wymóg uchwalony w ustawie o pożyczkach dla małych przedsiębiorstw, w którym wymaga się, aby odbiorcy dochodu z wynajmu rozdzielali i składali 1099 formularzy dotyczących rocznych płatności przekraczających 600 USD.

Oczekuje się, że uchylenie 1099 zostanie opłacone poprzez zobowiązanie osób do zwrotu nadpłaconych składek na ubezpieczenie zdrowotne, gdy ich dochody przekroczą próg stosowany do obliczenia wysokości składki. Próg ten zostaje osiągnięty, gdy w ciągu roku ludzie zarabiają ponad 400 procent federalnego limitu ubóstwa. Ten zapis o pomocy składkowej w ustawie o ochronie zdrowia obowiązuje dopiero od 2014 roku.

Niektórzy demokraci w Senacie sprzeciwili się sposobowi finansowania uchylenia. Poprawka zaproponowana przez senatora Roberta Menendeza (D-NJ), która poinstruowałaby sekretarza ds. zdrowia i usług ludzkich (HHS), aby przeanalizował uchylenie i określił, czy będzie ono kosztowało małe przedsiębiorstwa więcej niż ich uratowanie, została pokonana 41 do 58; do jej przyjęcia potrzeba było 60 głosów.

“Jest to duża wygrana dla małych firm i, co ważniejsze, mam nadzieję, że jest to pierwsze z wielu udanych głosów uchylających związanych z katastrofalną ustawą o opiece zdrowotnej uchwaloną przez Demokratów w zeszłym roku”, Przewodniczący Mniejszości Senatu Mitch McConnell (R-KY) powiedział wtorek przed głosowaniem, według Hill.com

.

Pozycja powiązana:

  • Senat przygotowuje się do głosowania nad uchyleniem 1099