Sensation Cash Mob” Ożywienie lokalnych przedsiębiorstw

przez Deanna C. White

Na rynku detalicznym zdominowanym przez super-sklepy generyczne, apteki na rogu i sklepy internetowe bez twarzy coraz trudniej jest przetrwać firmom z “głównej ulicy” – tym samym, które zapewniają indywidualną pieczęć i charakterystyczny charakter swojej społeczności.

Ale w zeszłym roku Cash Mobs – stworzony z ruchu trawiastego – kwitnie.

Cash Mobs są luźno oparte na idei Flash Mobs, które zachęcają ludzi do łączenia się za pośrednictwem mediów społecznościowych, takich jak Facebook i Twitter, aby włamać się do piosenki i tańca.

Ale Cash Mobs mają zupełnie inny cel. Zachęcają swoich zwolenników, jeden tweet lub jeden post na raz, aby wyrwać się z big-box rut i wyjść i wydać 20 dolarów w jednym z ich sklepów w sąsiedztwie.

Dr Timothy Hudyncia, chiropraktyk, właściciel lokalnego sklepu Nature’s Lather i współzałożyciel Warwick z Rhode Island, Let’s Buy Local Business Alliance, mówi, że Cash Mobs są jednym z kilku narzędzi, których używają do “zrestartowania społeczności” i “ożywienia lokalnej gospodarki”.

“Ludzie nie zdają sobie sprawy z wpływu, jaki mają na lokalną społeczność, gdy robią zakupy w korporacji X. Nie rozumieją, ile pieniędzy opuszcza społeczność”, powiedziała Hudyncia. “W Let’s Buy Local, naszym priorytetem numer jeden jest zwiększenie świadomości społecznej, że możemy stymulować naszą gospodarkę poprzez lokalne wydatki.”

Andrew Samtoy, współzałożyciel Cleveland Cash Mob, powiedział, że rosnący ruch jest poświęcony wspieraniu lokalnego biznesu i odbudowie ogólnego poczucia sąsiedztwa.

Samtoy powiedział, że “sugerowane” przez Cash Mob zasady imprez są proste, ale precyzyjnie skonstruowane i dobrze przetestowane. Obejmują one:

 • Data pojawienia się mafii musi być ogłoszona na Twitterze co najmniej z tygodniowym wyprzedzeniem.
 • Miejsce, w którym odbędzie się spotkanie zostanie ogłoszone, ale nie konkretna firma do wsparcia.
 • Kwota do wydania nie będzie większa niż 20 dolarów, chociaż ludzie mogą wydać więcej, jeśli chcą.
 • Firma musi mieć produkty zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet.
 • Firma musi być własnością lokalną.
 • Właściciel firmy musi w jakiś sposób zwrócić się do społeczności.
 • Właściciel firmy musi zatwierdzić Cash Mob przed ogłoszeniem mafii.
 • Cash Mob odbędzie się wieczorem w dzień powszedni lub w weekend.
 • Zdjęcia zostaną zamieszczone na blogu po Cash Mobie.
 • Muszą być dostępne miejsca parkingowe lub środki transportu publicznego.

Samtoy mówi, że w samej mafii są trzy podstawowe zasady: “Wydaj 20 dolarów, poznaj trzy osoby, których wcześniej nie znałeś i, co może najważniejsze, baw się dobrze.”

Cash “Mobbers” są również zachęcani do poszerzenia poczucia braterstwa poprzez dołączenie do innych kupujących na “uroczyste napoje w lokalnym wodopoju” po zakończeniu imprezy.

“Wspieranie małego biznesu to projekt rozwoju społeczności, a ty musisz budować społeczność twarzą w twarz”, powiedział Samtoy. “Społeczność online jest wartościowym narzędziem, ale sama w sobie jest ostatecznie bezużyteczna w budowaniu społeczności”. Ludzie zostali stworzeni, by spotykać się twarzą w twarz.”

Grupa wyznaczyła również sobotę, 24 marca, jako Krajowy Dzień Wyjazdu Gotówkowego, dzień, w którym ludzie w całym kraju spotkają się z mamą i tatą, walcząc o “uratowanie tego dnia”.

Więcej informacji na temat organizacji eventu Cash Mob lub Krajowego Dnia Walki z Gotówką można znaleźć na stronie http://cashmobs.wordpress.com/. Więcej informacji na temat Warwick, Rhode Island, rozdziału Let’s Buy Local Business Alliance można znaleźć na stronie www.LetsBuyLocal.org.

Znajdź niedaleko siebie bankomat. !!!!

Powiązany artykuł:

 • Intuit Zachęca społeczności do “Kochaj lokalne przedsiębiorstwo”