Sezon na rozliczenie podatkowe

Zaczyna się kolejny sezon składania zeznań podatkowych. Czy ty i twoi klienci jesteście gotowi? Oto kilka rzeczy, które możesz im polecić i jak możesz uporządkować swój własny dom.

Co powinni zrobić Twoi klienci

Miejmy nadzieję, że dni, w których klienci wyrzucali pudełko po butach z mieszanką płyt i paragonów na biurku już dawno minęły. Niemniej jednak, powinieneś wyjaśnić klientom, że możesz im lepiej pomóc, jeśli oni pomogą tobie. Poniżej znajduje się kilka sugestii:

  • Zbierz wszystkie niezbędne dokumenty podatkowe: Zazwyczaj obejmuje to tablicę W-2s, 1099s i inne formy. Zleć swoim klientom przejrzenie tych dokumentów w celu sprawdzenia, czy są one dokładne. W szczególności, powinni oni zweryfikować podstawy wykorzystywane do określenia skutków podatkowych wszelkich transakcji papierami wartościowymi.
  • Sprawdź informacje dotyczące ubezpieczenia społecznego: Istotne jest podanie poprawnych numerów Social Security na zeznaniach podatkowych osób fizycznych. Twoi klienci powinni zweryfikować te numery. Zakładanie, że numery te są dokładne jest klasycznym błędem i może prowadzić do poważnych komplikacji. To zajmuje tylko kilka minut – zrób to.
  • Organizowanie sprawozdań finansowych: Po uporządkowaniu wszystkich wyciągów bankowych i inwestycyjnych, łatwiej będzie prześledzić pochodzenie środków dla różnych celów. Na przykład, można ustalić, że depozyt bankowy stanowił nieopodatkowany prezent, a nie dochód. Ponadto, oświadczenia maklerskie mogą wykazywać stratę podatkową z lat ubiegłych, która może być wykorzystana do skompensowania zysków kapitałowych zrealizowanych w 2019 roku.
  • Zorganizuj dokumentację biznesową: Podobnie, osoby prowadzące działalność gospodarczą na własny rachunek i właściciele małych firm często bawią się szybko i luźno w prowadzeniu swojej dokumentacji. Upewnij się, że wydatki mogą być udokumentowane za pomocą rachunków i innej dokumentacji. Tradycyjnie, IRS zwraca szczególną uwagę na koszty podróży, w tym na potrącenia za użytkowanie pojazdów w celach służbowych, więc szczegółowe prowadzenie dokumentacji w tym zakresie jest koniecznością.
  • Guard Against Tax Scams: O tej porze roku ludzie często otrzymują rozmowy telefoniczne, e-maile i/lub SMS-y od osób, które twierdzą, że reprezentują IRS lub organizację stowarzyszoną. Odrzuć te oszustwa i zgłoś je na stronie internetowej IRS. W szczególności nie należy odpowiadać na fałszywe rozmowy telefoniczne lub wiadomości elektroniczne. IRS nigdy nie kontaktuje się w ten sposób z podatnikami.

Dołącz do naszej listy mailingowej

Wpisz swój adres e-mail, aby zapisać się do naszego newslettera i otrzymywać co tydzień najlepsze informacje o AccountingWEB.Wpisz adres e-mail *Enter adres e-mailSign up

Co powinieneś zrobić

Przygotowanie się do sezonu podatkowego to coś więcej niż przechowywanie przekąsek i innych smakołyków na nocne sesje. Podejmij następujące kroki:

  • Get Organized: Tak jak twoi klienci, organizacja jest kluczowym elementem. Zapoznaj się z najlepszymi praktykami i procedurami i dokonaj wszelkich zmian, które uważasz za uzasadnione, zanim twoi klienci zejdą na ciebie falami. Upewnij się, że istnieją systemy bezpieczeństwa cybernetycznego, które chronią zarówno dane klientów, jak i informacje wewnętrzne.
  • Refresh Your Memory: To drugi rok zeznań podatkowych po największym od dziesięcioleci ustawodawstwie podatkowym. Stań się bardziej komfortowy ze wszystkimi zmianami w nowej ustawie oraz innymi istotnymi zmianami w ciągu ostatniego roku. Na przykład, powinieneś mieć jasność co do zasad ubiegania się o odliczenie kwalifikowanego dochodu z działalności gospodarczej (QBI) dla podmiotów prowadzących działalność typu “pass-through” i osób fizycznych prowadzących działalność gospodarczą.
  • Zrozumieć technologię: Zrozumcie, jak działa ta technologia, łącznie z użyciem oprogramowania podatkowego. Stań się wygodny z interfejsami i innymi aspektami przygotowywania deklaracji podatkowych. Co najważniejsze, miej plan gry, jeśli wystąpią jakiekolwiek usterki technologiczne. Łatwo jest być sfrustrowanym przez awarie, a cenny czas może zostać stracony. Nie musisz być ekspertem IT, ale nie powinieneś też być kompletnym nowicjuszem.
  • Ustawić harmonogramy: Weź pod uwagę, że członkowie firmy mają również życie osobiste. Weź to pod uwagę w swoich wytycznych dotyczących działalności biurowej w tym gorączkowym czasie. Zapewnij swoim pracownikom wystarczającą elastyczność, aby mogli dobrze wykonywać swoją pracę. Na przykład, możesz ustawić jeden dzień w tygodniu, kiedy wszyscy pracują w domu lub dać każdemu pracownikowi osobisty czas wolny zgodnie z harmonogramem.
  • Nie panikuj: Przyznam się, że podczas sezonu rozliczeniowego może dojść do szaleństwa, zwłaszcza gdy zbliża się termin 15 kwietnia. Czasami ty i twój personel możecie być przytłoczeni. Pamiętaj, aby skupić się na celach końcowych. Dziwne, jak się może wydawać, może to również pomóc odwrócić Twoją uwagę przy niektórych prozaicznych zadaniach, zanim wrócisz do grindstone.

To tylko kilka praktycznych pomysłów do rozważenia podczas przygotowań. Dowiedz się, co jest najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy.

Powiązane artykuły

Jak uciąć koszty ogólne w 2020 r.

Przyjrzałeś się ostatnio informatyce twojej firmy?