Sezon podatkowy może być stosownym czasem dla usług przygotowania podatkowego na rynku

Przez Franka Byrta

Do 15 kwietnia większość osób przygotowujących zeznania podatkowe jest w pracy do łokcia. Niemniej jednak, może to być odpowiedni moment na pozyskanie nowych klientów, ponieważ ludzie myślą o swoich podatkach i zastanawiają się, czy w przyszłym roku nie zapłacą mniej, jeśli teraz znajdą wykwalifikowanego doradcę podatkowego.

Dodanie paliwa do ognia jest fiaskiem w największym krajowym przedsiębiorstwie przygotowującym deklaracje podatkowe, H&R Block, gdzie błąd spowodował opóźnienie w przetwarzaniu około 600 000 deklaracji klientów. Błąd prawdopodobnie sprawi, że wielu podatników będzie się zastanawiać, czy nadszedł czas na rozejrzenie się.

Pozostaje jednak jasne, że ogólnie rzecz biorąc, osoby przygotowujące podatki mają zniewoloną publiczność. Ankieta przeprowadzona w lutym wśród nieco ponad 1000 pracowników firm finansowych i księgowych z działu księgowości wykazała, że około połowa pracowników o średnich dochodach płaci, aby ich zwroty były przygotowywane przez kogoś innego, ponieważ chcą uzyskać jak największy zwrot.

Badanie wykazało, że:

  • Około 44 procent pracujących Amerykanów pójdzie do księgowego, aby przygotować swoje podatki w tym roku, w tym 49 procent, które zarabiają od 30.000 do 50.000 dolarów rocznie.
  • Wśród tych, którzy zarabiają 100.000 dolarów lub więcej, 66 procent twierdzi, że uzyskają profesjonalnie przygotowany powrót.

Branża przygotowania podatkowego jest w okresie przejściowym i jest to szczególnie trudny czas dla tych firm, które pracują dla klientów o niższych dochodach z prostszymi zwrotami, według Tax Preparation Services in the US, badania opublikowanego w sierpniu 2012 r. przez firmę badawczą IBISWorld.

Doug Kelly , analityk IBISWorld , który przygotował raport, powiedział AccountingWEB, że na rynku jest więcej małych firm przygotowawczych ze względu na względną łatwość obsługi takich programów jak Intuit’s TurboTax. A potem darmowa usługa IRS e-file zabiera coraz większą liczbę podatników o niższych dochodach z podstawowymi zwrotami.

«W odpowiedzi, wiele firm zajmujących się przygotowaniem podatkowym świadczy teraz podstawowe usługi za darmo. Czyniąc to, przyciągają one klientów, którzy następnie zapisują się na płatne usługi, takie jak wypełnianie deklaracji podatkowej przez państwo», powiedział w swoim raporcie.

Eksperci branżowi twierdzą, że jeśli podmioty przygotowujące się do opodatkowania same prowadzą działalność na rynku w sposób prawidłowy, istnieje wiele możliwości dla tych, którzy kierują swoje działania do klientów o średnich i wysokich dochodach.

Nate Hagerty, założyciel i CEO z TaxProMarketer , firmy zajmującej się marketingiem i doradztwem podatkowym, powiedział AccountingWEB, że proszenie istniejących klientów o skierowania i kontaktowanie się z zagubionymi klientami z poprzednich lat to najszybszy sposób na zbieranie pieniędzy, nawet w tym sezonie. «Wiele razy, po prostu trzeba je poprosić.»

Negatywny rozgłos otaczający problemy H&R Block stanowi «kolejny dobry powód, aby przypomnieć ludziom o wartości, jaką zapewniasz», powiedziała Hagerty. «Ale to delikatna sytuacja. Nie chcesz zepsuć konkurencji.»

Hagerty powiedziała, że komunikowanie się z potencjalnymi nowymi lub byłymi klientami przed sezonem podatkowym, bez konieczności robienia boiska sprzedażowego, może być również warte zachodu, zwłaszcza jeśli odbywa się w sposób osobisty. Samo wysyłanie e-mailem wskazówek podatkowych lub przypomnień o terminach nie wystarczy, aby zwrócić na siebie uwagę, biorąc pod uwagę zamieć w e-mailach, które większość ludzi otrzymuje.

Dominique Molina, CPA i prezes American Institute of Certified Tax Coaches , krajowej sieci specjalistów ds. planowania podatkowego, mówi, że CPA i specjaliści podatkowi muszą zrobić więcej, aby odróżnić się od podmiotów przygotowujących rozliczenia podatkowe, które jedynie wprowadzają dane.

Molina powiedział», Większość konsumentów nie rozumie różnic pomiędzy H&R Block a kimś, kto jest CPA, EA lub prawnikiem podatkowym. Wszyscy są postrzegani tak samo przez niektórych ludzi – jak ktoś, kto zapłacił za przygotowanie formularzy.» Znajdź sposób, by poinformować potencjalnych klientów o swojej edukacji i możliwościach obniżenia podatków, mówi.

Artykuły pokrewne:

  • Myślisz o używaniu TurboTax, ProSeries, Lacerte, Intuit Online, jako swojego oprogramowania podatkowego? Pomyśl jeszcze raz!
  • H&R Block Gaffe Gums Up the Works
  • E-Filing kontynuuje wzrost, przekracza 80 % celu