Sezon podatkowy Możliwości marketingowe, które można przeoczyć

Sezon podatkowy może uderzyć w niektórych praktykujących jako coś, co pozwoli im z powodzeniem «przebrnąć» bez naruszania ich minimalnych standardów usług (lub ich zdrowego rozsądku). Jednak firmy zorientowane na wzrost będą wystarczająco sprawne, aby skorzystać z unikalnych możliwości marketingowych tego sezonu.

Czy to brzmi jak kunsztowna firma, której chcesz być częścią? Świetnie. Czytaj dalej.

Sezon podatkowy to czas na wykorzystanie Twoich relacji z istniejącymi klientami w celu rozwoju praktyki. Teraz będziesz chciał dotrzeć do klientów podatku dochodowego od osób fizycznych.

Teraz jest idealny czas, aby przypomnieć obecnym klientom o korzyściach płynących z Państwa usług. Nie pozwól im zapomnieć, dlaczego cię zatrudnili, zamiast firmy w dół drogi. Bez tego subtelnego corocznego przypomnienia, klienci mogliby łatwo zostać uwiedzeni przez konkurencję. Benjamin Franklin powiedział, że «zaoszczędzony grosz to zarobiony grosz». Podobnie, klient zachował cenną cegiełkę w fundamencie kwitnącej praktyki.

Tak więc, aby dostarczyć subtelne przypomnienie o tym, jak korzystasz z dobrodziejstw klienta, nie krępuj się przesunąć to, co robię w mojej firmie, StraightTalkCPAs, na własny użytek. W pierwszym tygodniu stycznia, wysyłamy paczkę do naszych klientów podatku dochodowego od osób fizycznych. W moim biurze nazywamy go «sakiewką podatkową» i jest to coś, o czym nasi klienci często gardzą i co bardzo sobie cenią.

Torba na podatek składa się z koperty 10″ x 12″ przymocowanej białą etykietą o wymiarach 2″ x 3″ o następującej treści:

PUNKT «PODATEK»

Użyj tej koperty, aby zebrać informacje o podatku za 2017 rok.

Nazwa Twojej firmy:___________________

Adres:_________________________

Numer telefonu:

Klienci nie tylko dziękują nam za dostarczenie tej prostej koperty, ale również działają na naszą korzyść w zakresie marketingu. Najprawdopodobniej znajduje się na biurku klienta, a gdy przychodzą do niego przyjaciele lub koledzy z pracy, staje się źródłem ciekawości, a następnie skierowaniem do mojej firmy.

Dodatkowo, skorzystaj z tej okazji, aby promować swój program polecający do Twoich obecnych klientów, aby mogli oni wysyłać nowych klientów na Twój sposób. Nikt nie sprzedaje firmy CPA tak jak klient z rave’owymi recenzjami.

Od prawie dekady realizuję program skierowań z wybitnymi wynikami. Formuła jest prosta, a ja nazywam go EAR – Zarabiaj, Pytaj, Nagradzaj.

Zacznijmy od «Zysk»

Jest rzeczą oczywistą, że Twoja firma powinna świadczyć doskonałe usługi, ale Twoje biuro powinno również odzwierciedlać ten standard usług w swojej wydajności. Kiedy klienci przechodzą przez Twoje drzwi, przywitaj ich ciepło z imienia i nazwiska. Zaoferuj im kawę. Nie każ im czekać.

Najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać jest to, aby obsługiwać swoich klientów szybko . Czas jest cenny dla wszystkich, a wszelkie opóźnienia w obsłudze będą odczytywane jako nieefektywność.

Jeśli naprawdę chcesz «wow» swoich klientów podatkowych, zaoferuj im wybór prezentów, gdy przyjdą po odbiór deklaracji podatkowych. W moim biurze rozdawaliśmy aparaty fotograficzne, skórzane torebki, parasole, zestawy narzędzi, odkurzacz samochodowy i tak dalej.

Krótko mówiąc, traktuj swoich klientów jak tantiemy, kiedy przechodzą przez twoje drzwi, a oni przyniosą ci więcej klientów. W rzeczywistości, zarobisz na prawo do poproszenia o skierowanie, co jest drugą częścią naszej formuły.

«Ask»

Twój poziom usług i wiedza specjalistyczna dają ci prawo do ubiegania się o referencje. Ale kiedy jest na to najlepszy czas?

Z mojego doświadczenia wynika, że najlepsze czasy, aby poprosić o skierowanie, są następujące:

  • Na początku sezonu podatkowego, gdy ludzie po raz pierwszy zaczynają myśleć o składaniu zeznań podatkowych
  • Podczas wizyty klienta
  • Po przygotowaniu deklaracji podatkowej klienta.

To sprowadza nas do «nagrody»

Teraz to właśnie Ty zasłużyłeś na aprobatę swojego klienta, prosiłeś i otrzymywałeś rekomendacje, nadszedł czas, aby zakończyć ten proces poprzez nagradzanie swoich klientów za przyniesienie Ci nowego biznesu. Jak? Nagroda z CASH! Ludzie absolutnie uwielbiają otrzymywać zimną, twardą gotówkę w poczcie. W moim biurze, wysyłamy 23$ za każdego poleconego, który zostaje zamieniony na klienta podatkowego. Aby zachęcić klientów do polecania jeszcze większej liczby znajomych i rodziny, dajemy im bonus, gdy polecą określoną liczbę osób. Uznanie i nagrody sprawiają, że ludzie czują się dobrze i zachęcają do zachowań, które zaowocowały nagrodą.

23 dolary mogą wydawać się dużą sumą pieniędzy. Jednak obliczyć wartość biznesu, który przynoszą ci ci ci rekomendowani klienci. Dodaj do tego pieniądze , które przyniosą ich skierowania, jak również pieniądze, które zaoszczędzisz na innych sposobach poszukiwania. Że 23 dolarów nie wygląda już tak ogromny. O co chodzi? Rozpoznawać i nagradzać zachowanie i działania, które wkładają pieniądze do twojej kieszeni.

Zmień swoich 1040 klientów w rosnącą bazę lojalnych klientów, którzy z roku na rok wracają do przygotowania podatkowego. Zacznij już teraz. Zaplanuj swój program polecający. Opracuj swoje listy i ulotki. Skapitalizuj nadchodzący sezon podatkowy. Postępuj zgodnie z formułą EAR i obserwuj jak podatkowa strona Twojej praktyki CPA rośnie mocno i stabilnie.