Siedem wskazówek dotyczących brandingu Twojej firmy

przez Michaela Altera

Tworzenie marki firmy oznacza stawianie reputacji, ludzi, wiedzy i doświadczenia firmy przed klientami i potencjalnymi klientami. Oznacza to budowanie nowych relacji i wzmacnianie starych, a także pracę nad tym, aby Twoja firma i jej usługi pozostawały w centrum uwagi klientów i potencjalnych klientów.

Weź pod uwagę te wskazówki, ponieważ nadal budujesz swoją markę:

1. Poznaj swoje mocne strony

Regularnie oceniaj wiedzę swoich pracowników (która prawdopodobnie wzrasta bez Twojej wiedzy) w celu zbadania nowych niszowych obszarów usług i wzmocnienia istniejących. Ekspertyza personelu może obejmować wiedzę zawodową, technologię lub rosnącą znajomość silnego klienta, by wymienić tylko kilka z nich.

2. Uczestniczyć w mediach społecznościowych

Zobowiązanie do regularnego korzystania z mediów społecznościowych, takich jak grupa LinkedIn lub Twitter feed, do zapraszania klientów i prospektów do dyskusji oraz do promowania wiedzy specjalistycznej firmy.

3. Badanie konkurencji

Myśl jak klient – a zwłaszcza jak potencjalny klient. Dlaczego mieliby korzystać z twojej firmy? Zapoznaj się z treścią i grafiką broszur, stron internetowych i wizytówek firm konkurencyjnych. Burza mózgów, aby wyróżnić swoje usługi lub zbudować i wzmocnić to, czego nauczyliście się od innych, aby wyróżniać się na tle innych.

4. Rozwijaj swoją reputację jako “responsywnego”

Odbieraj telefony na pierwszych kilku dzwonkach. Odpowiadaj na e-maile od potencjalnych klientów w ciągu jednego dnia, a na e-maile od klientów jeszcze szybciej. Osoby kontaktujące się z Twoją firmą mają potrzeby, które chcą zaspokoić, i będą pamiętać, jeśli nie byłeś na czas z Twoją odpowiedzią. Na przykład, weź pod uwagę restaurację, która zajmuje więcej czasu niż klienci oczekiwali, aby dostarczyć swoje zamówienie. Gdy obsługa jest wolniejsza, niż klienci oczekują, prawdopodobnie będą się skarżyć lub, co gorsza, po prostu zabrać swoją firmę gdzie indziej i rozesłać wiadomość do innych.

5. Przekazać

5.

Zbuduj bazę adresów e-mail dla klientów i potencjalnych klientów. Wykorzystaj tę bazę danych do wysyłania miesięcznego lub kwartalnego e-newslettera, zawierającego informacje o usługach, personelu, terminach płatności podatków lub płac, a także linki do stron stanowych lub federalnych.

6. Użyj tradycyjnych metod do promocji swojej firmy

Nie należy całkowicie rezygnować z tradycyjnych metod promocji, takich jak biuletyny i broszury papierowe. Tradycyjne i lokalne media, w tym takie jak radio, telewizja i reklama wizualna, nadal funkcjonują dobrze.

7. Pozostań elastyczny

Należy pamiętać, że taktyka brandingowa lub marketingowa, która sprawdziła się naprawdę dobrze w zeszłym tygodniu lub roku, może nie działać dzisiaj. Bądź elastyczny i otwarty na wypróbowanie różnych metod pozyskiwania informacji o swojej firmie.

Powiązany artykuł:

  • Tworzenie Markowego Podpisu w Microsoft Outlook

O autorze:

Michael Alter, ekspert ds. płac z tytułem MBA z Harvard Business School, jest uznanym w kraju rzecznikiem, dostarczającym przemyślanych i rozsądnych porad, aby pomóc specjalistom ds. księgowości i płac budować głębsze, bardziej zyskowne relacje z klientami. Alter, prezes SurePayroll, pisze kolumnę Trade Secrets na INC.com i jest często publikowany w Bloomberg TV, Wall Street Journal, i Entrepreneur Magazine.