Siły wyłączające IRS do opóźniania wznowień PTIN na 2014 r.

przez Jasona Bramwella

W dniu 16 października IRS poinformował, że odnowienie numeru PTIN (Preparer Tax Identification Number) zostało opóźnione na 2014 r. z powodu wyłączenia rządu federalnego.

Na stronie internetowej utworzonej przez IRS w celu informowania podatników o tym, jakie usługi agencja mogła, a jakich nie mogła świadczyć w czasie zamknięcia, IRS poinformował, że do wszystkich obecnych posiadaczy PTIN zostanie wysłany e-mail lub pismo informujące ich o otwarciu sezonu odnowienia w 2014 r.

IRS powtórzyła, że “system online PTIN jest nadal dostępny dla użytkowników, którzy mogą się zalogować i przeglądać lub zmieniać informacje lub zabezpieczyć PTIN na rok 2013”.

Izba Reprezentantów i Senat głosowały późnym wieczorem 16 października, aby zakończyć zamknięcie, które rozpoczęło się po tym, jak Kongres nie osiągnął kompromisu w sprawie sposobu finansowania rządu w nowym roku budżetowym, który rozpoczął się 1 października. Prezydent Obama podpisał ten środek wczesnym rankiem 17 października i oświadczył, że rząd zostanie natychmiast ponownie otwarty. Jednak zatwierdzony przez Kongres rządowy pakiet finansowania będzie trwał tylko do 15 stycznia 2014 roku.

Ponad 85.000 pracowników IRS, którzy zostali zlikwidowani w wyniku zamknięcia zakładu, mogło wrócić do pracy 17 października. Ze względu na brak siły roboczej, IRS musiał wstrzymać kilka usług w czasie postoju rządu, w tym przetwarzanie papierowych deklaracji podatkowych, wydawanie zwrotów podatku oraz wysyłanie opłat lub zastawów.

Colleen Kelley, prezes Związku Pracowników Skarbu Państwa (NTEU), który reprezentuje pracowników IRS, powiedziała podczas spotkania informacyjnego w mediach 17 października, że oczekuje, iż infolinia obsługi klienta IRS oraz centra pomocy dla podatników, które nie były dostępne dla podatników w czasie przestoju, zostaną zatrzaśnięte połączeniami telefonicznymi w ciągu najbliższych kilku dni.

“Teraz pracownicy federalni są proszeni o interwencję i próbę naprawienia szkód”, powiedziała.

Kelley podkreślił, że do priorytetów NTEU po wyłączeniu z ruchu zawodowego należy jak najszybsze uzyskanie od pracowników federalnych wynagrodzenia za stracony czas.

“Pracownicy federalni nie powinni czekać na następną zaplanowaną wypłatę, aby otrzymać zaległe wynagrodzenie”, powiedziała.

Według Kelley’a, inne bezpośrednie priorytety związku obejmują następujące kwestie:

  • Pomaganie w łagodzeniu wszelkich problemów w miejscu pracy, jakie wyłączenie mogło spowodować dla pracowników.
  • Współpraca ze zwolennikami w Izbie i Senacie w celu zapewnienia, że każde ostateczne porozumienie fiskalne na rok 2014 zapewni agencjom reprezentowanym przez NTEU wystarczające środki na realizację ich misji i zakończy sekwestrację.
  • Upewnienie się, że pracownicy federalni nie zostaną poszkodowani w żadnej transakcji budżetowej.

“Oni już zbyt wiele wycierpieli”, powiedziała. “Pracownicy federalni są wykorzystywani jako pionki w grze politycznej, która musi się skończyć. Nie z własnej winy pracownicy federalni zostali zamknięci w swoich biurach i pozbawieni możliwości wykonywania swojej pracy. Teraz stoją przed perspektywą powrotu do miejsca pracy, nie wiedząc, co przyniesie jutro.”