Słabe recenzje wideo z tańcem liniowym IRS

przez Ken Berry

Po raz kolejny, IRS jest zmuszony zrobić trochę fantazyjnej pracy nożnej, teraz, gdy wideo z personelem wykonującym taniec liniowy podniósł gniew Kongresu. Ostatnia klapa, w którą zaangażowana jest narodowa agencja podatkowa, śledzi z bliska skandal związany z kontrolą “Tea Party” i innych konserwatywnych grup ubiegających się o status zwolnionego z podatku, a także dwie inne parodie wideo wyprodukowane na koszt podatników.

Najnowszy klip, który trwa mniej niż trzy minuty, przedstawia taniec liniowy pracowników IRS do muzyki brzmiącej jak “Cupid Shuffle”, nagranie z 2007 roku wokalisty R&B Cupida. Wszystkie trzy teledyski – ten, w którym pracownicy IRS ćwiczą swoje ruchy taneczne oraz dwie parodie – zostały przekazane Kongresowi 31 maja na prośbę kongresmena Charlesa Boustany’ego (R-LA), wysokiego rangą członka House Ways and Means Committee.

“Bez względu na to, czy chodzi o dziesiątki tysięcy ciężko zarobionych dolarów podatników wydanych na produkcję frywolnych rozrywek dla biurokratów agencji, czy też o własne przyznanie się IRS do tego, że wymierzono je w Amerykanów w oparciu o ich osobiste przekonania, oburzenie wobec IRS tylko się wzmaga”, powiedział Boustany w przygotowanym oświadczeniu. Dodał”, To oczywiste, że jest to złamana agencja, która jest upoważniona przez złamany kodeks podatkowy. Musimy to naprawić i sprawić, by nie tylko agencja, ale i kodeks podatkowy były bardziej efektywne i skuteczne”.

Dwa pozostałe filmy, które rozzłościły Boustany i innych prawodawców, lampują Star Trek i Gilligan’s Island . Oba filmy zostały nakręcone w specjalnym studio w New Carrollton, Maryland, na obrzeżach Waszyngtonu, gdzie IRS produkuje filmy na YouTube dla edukacji podatników. Podczas line dance video, jeden z uczestników mówi”,I pomyślałem, że robienie Star Treka video było upokarzające.”

IRS zaprezentował Star Trek parodię na konferencji szkoleniowej i przywódczej, która odbyła się w Anaheim w Kalifornii w 2010 roku, natomiast klip Gilligana Island został użyty do szkolenia pracowników online. Cena tych dwóch klipów wyniosła około 60 000 dolarów.

Wideo do tańca liniowego, które kosztowało tylko 1600 dolarów, zostało wyprodukowane na tę samą konferencję szkoleniową i przywódczą co wideo Star Trek . Nowy raport Głównego Inspektora Skarbu, który ma być wydany w tym tygodniu, będzie podobno twierdził, że IRS wydał około 50 milionów dolarów na zorganizowanie co najmniej 220 konferencji dla swoich pracowników między 2010 a 2012 rokiem.

W odpowiedzi na rosnącą krytykę wobec urzędu skarbowego IRS przyznał w pisemnym oświadczeniu, że klip do tańca liniowego był “niedopuszczalny i niewłaściwie wykorzystany z funduszy rządowych”. Powiedział, że wprowadził nową politykę, aby zapewnić, że pieniądze podatników są wykorzystywane właściwie.

Artykuły pokrewne:

  • IRS Spoof on Star Trek: The Sequel
  • IRS Star Trek Video: Idziemy tam, gdzie nie było wcześniej Agencji