Smak przyszłości na konferencji technicznej

Przyjechałem w ostatni poniedziałek do San Antonio na Scaling New Heights, co określa się jako “Intuicyjnie nastawione doświadczenie szkoleniowe”. (Pełna informacja: AccountingWEB jest oficjalnym sponsorem medialnym konferencji.) Wędrowałem po rozległej hali wystawowej i po obejrzeniu stoisk i rozmowie z różnymi firmami, mogłem wyciągnąć pewne wnioski.

No one Goes It Alone Anymore

OK, to jest konferencja Intuit, więc naturalnie rozmowa jest tym, jak dobrze produkt działa z QuickBooks. Ciekawą rzeczą jest to, jak wiele firm to podkreśla. Im bardziej to robią, tym większe jest prawdopodobieństwo, że Intuit stanie się de facto standardem. Weźmy na przykład Finagraph, który zgrabnie zamienia dane z QuickBooksów w informacje biznesowe. QuickBooks dostarcza tych danych, Finagraph dostarcza analizy. W tym samym kierunku zmierzają narzędzia BizTools, które obiecują małym i średnim przedsiębiorstwom te same inteligentne rozwiązania, z których korzystają duzi chłopcy, dla użytkowników QuickBooksów.

Jest tego więcej: Lider podatków od sprzedaży Avalara podkreśla swoją “płynną integrację” z QuickBooks. Podatek od sprzedaży to wystarczający koszmar, sam w sobie. PlanGuru oferuje “perspektywiczne analizy finansowe” i importuje dane z QuickBooks. Z QuickBooks integruje się również Exact Online, który mówi, że “sprawia, że wprowadzanie biznesu do chmury jest proste i opłacalne dla małych firm”.

The Cloud Rules

Nie jest zaskoczeniem, jak wiele firm kładzie nacisk na rozwiązania chmurowe dla szerokiego zakresu problemów biznesowych. SmartVault działa jak Google Docs na sterydach, oferując bezpieczne przechowywanie i udostępnianie plików. Rzeczywiście, obiecuje on pomóc księgowym księgować i przechowywać dokumenty “gotowe do audytu”. Firma o nazwie Infinitely Virtual przenosi firmy do chmury, a dane notatek są dostępne na wielu platformach: Windows, Linux, Mac, iPad i Android.

Rzeczywiście, trudno było znaleźć sprzedawcę, który nie podkreślałby chmury. Trend? Zdecydowanie. Gigant oprogramowania Adobe w rzeczywistości przeniósł się do modelu subskrypcji online. Dni pobierania oprogramowania mogą być policzone.

Some Things Never Change

Specjaliści od księgowości nadal borykają się z tymi samymi problemami, z którymi zetknęli się pokolenie temu, i chociaż rozwiązania mogą być nowe i ulepszone, w niektórych obszarach zmiany są mniejsze, niż mogliśmy się spodziewać.

E-maile i sms-y nie zastąpiły rozmowy telefonicznej. Ooma przyjrzała się jej na nowo, jednak z pakietem rozwiązań VOIP, w tym z wirtualną recepcjonistką. System integruje się z istniejącymi już telefonami stacjonarnymi i komórkowymi.

Jeśli masz pracowników, nadal potrzebują czeków płacowych, a istnieje kilka sposobów, aby to zrobić. Firma NetSpend oferuje karty debetowe, które eliminują konieczność dokonywania nawet bezpośrednich wpłat: Czeki płatnicze trafiają bezpośrednio na dedykowaną kartę debetową.

I papier też nie zniknął całkowicie. Fujitsu demonstrowało skaner, który potrafił zeskanować całą stronę na raz, a mimo to praktycznie mieścił się w kieszeni marynarki. W ofercie Wellspring Software znajduje się PrintBoss, który umożliwia niestandardowe drukowanie czeków: stare rozwiązanie wzbogacone o najnowszą technologię.

Mamy nadzieję, że w najbliższych tygodniach powrócimy do niektórych z tych kwestii.