Small Firms Are Next to Join the Cloud

Mając na uwadze to, jak dobrze znana jest już społeczność biznesowa z oprogramowaniem chmurowym (Amazon, Netflix, iTunes, bankowość!), dlaczego wciąż jest tak wiele małych firm podatkowych i księgowych, które nie korzystają z platformy dla swojej działalności?

Wiele nowych przedsiębiorstw skupiło już swoje usługi całkowicie w chmurze. A w świecie aplikacji księgowych, takie jak Xero, Wave, QuickBooks Online i Salesforce stały się liderami w branży usług finansowych, obserwując sukces instytucji bankowych, które przenoszą swoje funkcje kasjerskie i sprawozdawcze online ku uciesze zarówno deponentów jak i księgowych.

Czy się to podoba czy nie, chmura nie jest trendem i nie znika w najbliższym czasie. To po prostu, jak się robi interesy.Teraz, gdy to się mówi, są ogromne korzyści z bycia w âthe cloudâ», jak wiele większych firm podatkowych i księgowych już odkryło. Zainwestowały one czas i zasoby we wdrażanie rozwiązań opartych na chmurze w całej firmie, aby usprawnić wewnętrzne procesy i komunikację. Krótko mówiąc, nie ma lepszej okazji, aby małe firmy mogły również czerpać korzyści z chmury.

Większość starego oprogramowania używanego w przeszłości niosła ze sobą wymóg lokalnych instalacji, aktualizacji i sieci. Niektóre biura doświadczyły problemów z tymi procedurami ze względu na konflikt w systemach operacyjnych. Technologia chmury obliczeniowej rozwiązuje te problemy, które mogą okazać się bardzo kosztowne, zwłaszcza w połowie sezonu podatkowego.

Dodatkowo, komunikacja z klientami, dostawcami i pracownikami staje się mniejszym wyzwaniem podczas wdrażania technologii opartych na chmurze, ponieważ wszystko jest połączone i w czasie rzeczywistym. Możesz łatwo i bezpiecznie wysyłać organizator podatkowy do swoich klientów za pośrednictwem portali klienckich, które są teraz dostępne poprzez nowe aplikacje do przygotowania podatkowego w chmurze. Możesz otrzymać ten kompletny organizator od klienta wraz z dokumentami towarzyszącymi, takimi jak W-2s i 1099s, za pośrednictwem tego samego portalu.

Następnie te cyfrowe dokumenty mogą być łatwo dołączone bezpośrednio do zwrotu, a nawet do formularza w ramach tego zwrotu. Większość aplikacji podatkowych opartych o chmurę obliczeniową zawiera teraz w ramach programu standardową funkcję, jaką jest cyfrowa szafka na dokumenty, dzięki czemu nie ma potrzeby zakupu osobnego pakietu oprogramowania.

Technologia oparta na chmurze oferuje wiele uproszczeń procesów i dodatkowe zabezpieczenia, z których mogą korzystać małe firmy przy znacznych oszczędnościach kosztów. Ze względu na te oczywiste zalety, już na wczesnym etapie podjęliśmy decyzję o opracowaniu wstępnego rozwiązania podatkowego opartego na chmurze i wprowadzeniu go na rynek. I to właśnie zrobiliśmy, a reakcja klientów była przytłaczająca.

Nowa technologia zastosowana w tych rozwiązaniach opartych na chmurze pozwala na łatwiejszą integrację usług między różnymi aplikacjami. Na przykład, księgowy może z łatwością użyć aplikacji takiej jak Xero do importowania miesięcznych działań finansowych bezpośrednio z serwisu bankowości internetowej. I nawet jeśli ta opcja jest dostępna od pewnego czasu przez âdialing inâ» do aplikacji bankowej, proces ten działa teraz bez zarzutu i zajmuje tylko kilka sekund, aby zakończyć w chmurze.

Podobnie, wiele programów księgowych może bezproblemowo importować dane księgowe bezpośrednio do profesjonalnej aplikacji do przygotowania podatkowego w chmurze, co sprawia, że wypełnienie deklaracji korporacyjnej lub Harmonogramu C jest mniej czasochłonne dla praktyków, nie wspominając o zmniejszeniu liczby błędów w kluczu i wprowadzaniu danych.

I jeszcze aspekt mobilności w aplikacjach opartych na chmurze. Chmura jest wszędzie tam, gdzie ty jesteś. Mobilność w chmurze umożliwia dostęp do niej w dowolnym miejscu za pomocą połączenia internetowego, oferując przy tym ogromną wygodę i elastyczność.

Wreszcie, 500-funtowy goryl w pomieszczeniu dotyczącym przyjęcia chmury to bezpieczeństwo. Prawda jest taka, że częściej chmura może oferować większe bezpieczeństwo niż małe i średnie firmy, które mogłyby zapewnić je na własną rękę przy ogromnych oszczędnościach kosztów. W związku z tym, że firmy działające w chmurze nadal zajmują się kwestiami bezpieczeństwa, ekonomia i wygoda korzystania z chmury wkrótce stanie się powszechna, podobnie jak w przypadku bankowości internetowej.

Objęcie chmury teraz pozwoli Twojej firmie korzystać z przewagi konkurencyjnej, która może okazać się całkiem wyrównawcze i zmiany gry. Staranne badania nad odpowiednimi aplikacjami dla Twojej firmy pozwolą Ci doświadczyć tego, co wczesni adepci zaakceptowali jako powszechne.